PFSA: Bračno Pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Pravnifax
Posts: 99
Joined: 31 Oct 2009, 21:37

Moze li neko napisati pitanja koja su bila?
Nessa
Posts: 432
Joined: 27 May 2009, 11:00

[quote="delirium_tremens"]
ma et vala :/ nije ni tesko ni lako..opet mislim da je malo vremena za ono sve , vecina je esejskih pitanja :S
hahahah a presmijesno kaze ko ne polozi  sad mora integralu polagat . nidje veze sa tim pravilima samo izmisljaju kako nam otezat :P
[/quote]

cek, ako sad ne polozimo moramo integralno, brise se prva parcijala???  :|

zar ne vazi u jan-feb roku?
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Nessa"]
[quote="delirium_tremens"]
ma et vala :/ nije ni tesko ni lako..opet mislim da je malo vremena za ono sve , vecina je esejskih pitanja :S
hahahah a presmijesno kaze ko ne polozi  sad mora integralu polagat . nidje veze sa tim pravilima samo izmisljaju kako nam otezat :P
[/quote]

cek, ako sad ne polozimo moramo integralno, brise se prva parcijala???  :|

zar ne vazi u jan-feb roku?
[/quote]
Ma i ja sam tako mislio, sto je nekako logicno, da do februara mozemo polagat ovo pola sto nam je ostalo. A sad odjednom informacija da nam se brise prva parcijala. Uradio sam sve, a znate i sami kako ide na  bracnom.
summer
Posts: 2
Joined: 13 Jan 2010, 19:57

ej trebala bi mi mala pomoc  :f040: :f040: :f040:    koji su to konstitutivni elementi vanbracne zajednice??...hvala unaprijed za odg... :d045: :d045:
maka20
Posts: 70
Joined: 06 May 2009, 23:09

eh ovako kako je bilo na ispitu? koja su pitanja bila ako se ne'ko sjeca?????? btw potpise vise nece dijeliti jos se izgalamila kad sam je pitao hahahah.......jedino daje studentima koji su slavili Bozic s obzirom na to da je na Badnji dan dijelila........eto ga toliko!  :cupo:
Anna
Posts: 210
Joined: 29 May 2009, 15:36

e pa nama koji smo polagali cijelu knjigu a ne samo drugi dio je bilo potesko bar pomom misljenju..jedva sam stigla ispisati i opet fulila zadatak lol...al eto,vidjecemo rezultate,nadam se da ce biti bolje prolaznosti nego na testu... :f055:
JasnaB
Posts: 250
Joined: 31 May 2009, 21:41

[quote="Pravnifax"]
Moze li neko napisati pitanja koja su bila?
[/quote]



Druga parcijala (esejska + 1 zadatak):
- prihodi od intelektualnog vlasnistva
- sta cini posebnu imovinu
- bracni ugovor
- vracanje poklona
- imperativni karakter obaveze izdrzavanja
- kada se moze odbiti zahtjev za izdrzavanje
- kako bosanskohercegovacko pravo uredjuje pitanje nasilja u braku i vanbracnoj zajednici
- zadatak je glasio otprilike ovako: "AB je cetiri godine bio u vanbracnoj zajednici sa BD. Za to vrijeme oni su stekli imovinu u vrijednosti 100.000 KM, sto BD ne osporava. BD je u braku sa osobom CD. AB trazi da se primijene pravila Porodicnog zakona i njemu dodijeli 50. 000 KM. Rijesite slucaj!

Mislim da je to bilo sve :mig:
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="JasnaB"]
[quote="Pravnifax"]
Moze li neko napisati pitanja koja su bila?
[/quote]



Druga parcijala (esejska + 1 zadatak):
- prihodi od intelektualnog vlasnistva
- sta cini posebnu imovinu
- bracni ugovor
- vracanje poklona
- imperativni karakter obaveze izdrzavanja
- kada se moze odbiti zahtjev za izdrzavanje
- kako bosanskohercegovacko pravo uredjuje pitanje nasilja u braku i vanbracnoj zajednici
- zadatak je glasio otprilike ovako: "AB je cetiri godine bio u vanbracnoj zajednici sa BD. Za to vrijeme oni su stekli imovinu u vrijednosti 100.000 KM, sto BD ne osporava. BD je u braku sa osobom CD. AB trazi da se primijene pravila Porodicnog zakona i njemu dodijeli 50. 000 KM. Rijesite slucaj!

Mislim da je to bilo sve :mig:
[/quote]
Upravo tako !!! ;)
Nessa
Posts: 432
Joined: 27 May 2009, 11:00

[quote="alenko_sa"]
[quote="Nessa"]
[quote="delirium_tremens"]
ma et vala :/ nije ni tesko ni lako..opet mislim da je malo vremena za ono sve , vecina je esejskih pitanja :S
hahahah a presmijesno kaze ko ne polozi  sad mora integralu polagat . nidje veze sa tim pravilima samo izmisljaju kako nam otezat :P
[/quote]

cek, ako sad ne polozimo moramo integralno, brise se prva parcijala???  :|

zar ne vazi u jan-feb roku?
[/quote]
Ma i ja sam tako mislio, sto je nekako logicno, da do februara mozemo polagat ovo pola sto nam je ostalo. A sad odjednom informacija da nam se brise prva parcijala. Uradio sam sve, a znate i sami kako ide na  bracnom.
[/quote]

diiiiiiiiiiiiiiiivno (trebate ndodat' smajli koji udara glavom o zid - taj mi sad treba)
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Nessa"]
[quote="alenko_sa"]
[quote="Nessa"]
[quote="delirium_tremens"]
ma et vala :/ nije ni tesko ni lako..opet mislim da je malo vremena za ono sve , vecina je esejskih pitanja :S
hahahah a presmijesno kaze ko ne polozi  sad mora integralu polagat . nidje veze sa tim pravilima samo izmisljaju kako nam otezat :P
[/quote]

cek, ako sad ne polozimo moramo integralno, brise se prva parcijala???  :|

zar ne vazi u jan-feb roku?
[/quote]
Ma i ja sam tako mislio, sto je nekako logicno, da do februara mozemo polagat ovo pola sto nam je ostalo. A sad odjednom informacija da nam se brise prva parcijala. Uradio sam sve, a znate i sami kako ide na  bracnom.
[/quote]

diiiiiiiiiiiiiiiivno (trebate ndodat' smajli koji udara glavom o zid - taj mi sad treba)
[/quote]
Mah, treba dodati i smajlija koji puca sebi u glavu :P Za 10 dana su rezultati, ako ne bude sta pozitivno pravac 28 na integralni :S
Post Reply

Return to “II godina”