PFSA: Ekonomske osnove države i prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
naydaa
Posts: 12
Joined: 28 Nov 2011, 19:18

Hvala Nejra4 :)
cokoladni
Posts: 33
Joined: 23 Feb 2011, 16:03

Jesu izasle satnice za ponedeljak ? U koliko su vanredni ?
stanka
Posts: 73
Joined: 15 Oct 2012, 20:57

U koliko sati je u ponedjeljak ll parcijala?
pokemon
Posts: 56
Joined: 15 Jan 2013, 11:30

ako mogu satnice da netko stavi unaprijed hvala
jasmina22
Posts: 41
Joined: 20 Sep 2012, 22:04

Zna li iko satnicu za sutra?
Dincica_
Posts: 850
Joined: 07 Oct 2012, 17:48

Kazu da je u 17:00 u sali prve godine :)
xdlolxd
Posts: 13
Joined: 04 Oct 2012, 17:30

Možete li molim vas napisati sva pitanja koja su vam došla na drugoj parcijali, a kojih se sjećate, posebno sve one sa "grafički prikaži"...  :h055:
jasmina22
Posts: 41
Joined: 20 Sep 2012, 22:04

Sta je akcija,ekonomska aktivnost,odrednice investicija,ekonomska funkc.drzave,nacionalni dohodak,razlika izmedju bruto drustvenog proizvoda i nacionalnog dohod.,determinante akcija,trgovacki profit,prohibitvine kvote,pul,relativno tajni know-how,vrsta vlasnistva,ekonomski optimalitet,ako kriva proizvodnih mogucnosti potvrdjuje zakon oskudnosti,sta to znaci za privredu jedne zemlje,posebna produktivnost rada,drustvena produktivnost rada,glavna karakteristika predtranzijske krize,know-how u javnoj domeni,varijabilni troskovi,drustveno bogatstvo,ekonomski i drustveni znacaj sumskih resursa,nacionalni dohodak je jednak dohocima proizvodnih inputa koji cine...,sustina sintetske teorije vrijednosti,kapitalne transakcije u platnoj bilanci i kako se iskazuju,profitna stopa i obrazac,krediti doprinose unaprijedjenju ekonomije putem..,funkcija stednje,ekonomska funkcija drzave"Utvrdjivanje zakonskog okvira trzisne privrede"...Ovo su neka od pitanja koja su dosla na danasnjem integralnom ispitu :)
maiidaa
Posts: 55
Joined: 22 Jun 2012, 22:26

ja imam pitanja sa druge parcijale :)
upotrebna vrijednost robe, determinante tražnje, odnos između zajmodavca i zajmoprimca, sta sindikati čine u porbi za povećanje nadnica, došao mi zadatak da izračunam dividentu, objasni četvrti kvadrant, potrebe za javnim uvozom robe, konjukturni ciklusi, sa stanovištq obuhvatnosti kako se dijele inovacije, kada (neštoo) dijeluje na strani tražnje ( ne znam šta je ovdje jos pisalo), rezident i nerezident, protofolio investicije, nesto mi je bilo oko bogatstva i siromaštva.. to je sto se sjećam.. :)
student_1
Posts: 13
Joined: 28 May 2013, 20:58

da li se integralni ispit iz ovog predmeta jos uvijek sprema po onim pitanjima iz skripte? i koji dio se preskace?
Post Reply

Return to “I godina”