PFSA: Ustavno pravo II

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Vily
Posts: 186
Joined: 15 Oct 2010, 17:24

Molim vas recite mi u 9 glavi (SAD) :
uce li se federalni sud  uz lekciju Vrhovni sud,
uci li se drzavni proracun uz lekciju zakonodavna djelatnist
i kod Vrhovonog suda je li i stina da se uci samo onih 10 stavki???
Nadam se da ce mi neko sto prije odgovoriti.
DaAl
Posts: 87
Joined: 29 Nov 2010, 22:41

Mene je kod Vrhovnog suda samo pitao da nabrojim te stavke, i mislim da on inace to pitanje tako pita.
Bošnjanin
Posts: 35
Joined: 29 Sep 2010, 17:48

Moze li mi neko reci pod kojim naslovom se nalazi lekcija "Raspad mnogonacionalih federacija" jer pod ovim ne mogu da je nadjem u knjizi ?
elm@
Posts: 258
Joined: 03 May 2011, 19:15

[quote="Blair"]
Da li neko moze da mi odgovori,bila bih jako zahvalna,dakle
8 glava pitanje Ustavni polozaj i temeljne ovlasti predstavnickih tijela,da li se uci zakonodavni postupak,i ovo prvo drugo citanje zakona i konacni prijedlog zakona? I sadzaj izvrsne funkcije jel samo ovo pola stranice na 316 ili treba i ustroj i usmjeravanje primjene zakona?? Hvala
[/quote]

uči se zakonodavni postupak, a za čitanja zakona i konačni prijedlog stvarno ne znam. Sadržaj izvršne funkcije učiš nabrajanje na 316. str. ,ustroj i usmjeravanje prijemjene z., zakonodavnu politiku i inicijativu, vođenje vanjske politike i nabroji pravne i političke akte sa 319.str.
britney
Posts: 25
Joined: 12 Jan 2013, 20:10

Iz 11. glave,je li dovoljno Federalisticku teoriju nauciti po ovome sto ima na forumu? Dokle se uci lekcija Drugi oblici slozenih drrzava i drzavnih zajednica? i da li je iz Institucija EU dovoljno nauciti samo ovo na 430.str, Temeljne institucije EU?
hare_krishna
Posts: 659
Joined: 11 Oct 2009, 21:05

@bosnjanin: http://forum.studomat.ba/index.php/topic,2118.555.html (Raspad Mnogonaca. federacija)
@britney: Fed. teoriju je dovoljno sa foruma. Slozene drzave ucis do asimetricnih saveza. Institucije EU ucis samo to iz knjige.
Vily
Posts: 186
Joined: 15 Oct 2010, 17:24

Ja cu da se opet ponovim :) Nije valjda da niko ne zna odgovor na ova pitanja od vas koji ste zavrsili sa SAD
uce li se federalni sud  uz lekciju Vrhovni sud?
uci li se drzavni proracun uz lekciju zakonodavna djelatnist?
millyak
Posts: 69
Joined: 28 Oct 2010, 19:04

Ja koliko znam te se lekcije uce.
studenticaprava7
Posts: 14
Joined: 02 Jan 2013, 15:00

[quote="Vily"]
Ja cu da se opet ponovim :) Nije valjda da niko ne zna odgovor na ova pitanja od vas koji ste zavrsili sa SAD
uce li se federalni sud  uz lekciju Vrhovni sud?
uci li se drzavni proracun uz lekciju zakonodavna djelatnist?
[/quote]


Iz SAD pita sve, ali baš sve.  :kava:
barak
Posts: 145
Joined: 11 Nov 2009, 20:11

Hitno pomoc potrebna, izlazim sutra pozitivni dio, nisam naucio predsjednika podpredsjednika fbih, ustavne sudove, i definiciju vitalnog intresa jer sam mislio da ne treba al sad nesto listam forum i zbunjen sam, ako treba da ucim da se odma bacim na posao XD
Post Reply

Return to “II godina”