PFSA: Osnovi prava intelektualnog vlasništva

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
sebastijan
Posts: 37
Joined: 19 Jun 2010, 09:18

moze li neko ko je isao na vjezbe, nepisati, zadatke koje su radili sa asistenticom :)
e to bi bilo bas super ;)
Amajla
Posts: 83
Joined: 25 Jan 2010, 13:31

Što se tiče zadatka glumca, meni nije jasno nešto, nigdje ne piše da je on sklopio ugovor s Presom, niti prenio bilo kakvo pravo. " Sakupi njegovu biografiju koja govori o njegovom prijasnjem zivotu i izda je u vidu knjige javnosti".

Pa ne znam da li je 1 pitanje tačno odgvoreno, sve me to zbuni :S
a drugo je odgovor:
Pravo na poštovanje autorskog dela i čast ili ugled autora – autor ima pravo da se usprotivi svakom deformisanju, sakaćenju ili drugoj izmeni svojeg djela (pravo integriteta) i svakom korišćenju djela koji ugrožava njegovu čast ili ugled (pravo na reputaciju),
Pravo pokajanja – autor ima pravo da opozove pravo korišćenja djela i da spreči njegovo dalje korišćenje uz nadoknadu štete korisniku toga prava, ako bi dalje korišćenje škodilo njegovoj časti ili ugledu. Time se uvažava činjenica da je autorsko delo odraz autorove ličnosti, iz čega sledi da se autoru daje pravna mogućnost da na specifičan način utiče na buduće korišćenje svojeg već objavljenog ili izdatog dela. Pravo pokajanja traje za života autora i on ga se ne može odreći.
art vandeley
Posts: 196
Joined: 08 Jun 2010, 15:34

Jedno pitanje...moze li neko navesti koji su sve zakoni potrebni za pipremu ovog predmeta , posto ih ima vise koji se odnose na pojedine oblasti iz ove materije?
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

@art vandeley
Ima ih vise, ali ti nabavi zakon o autorskom pravu! Po tome radis zadatak! Sretno! :D
armina
Posts: 19
Joined: 11 Sep 2009, 20:46

moze li mi neko napisati oblasti koje se uce za intelektualno za drugu parcijalu?hvala
nidy
Posts: 127
Joined: 23 Dec 2009, 19:34

pa ..od 95 do 195.. pa ima jedan dio sto se odnosi na licencu..10 ak stranica... i na kraju one konvencije samo one sto spadaju u industrijsko vlasnistvo.. prelistaj forum i pitanja koja su do sada bila... ja ih prepisala sebi i svako je bilo iz tih pitanja,  tako da ne ucis sve bezveze...
minche001
Posts: 197
Joined: 17 Jul 2009, 13:30

sad gledam ovaj zadatak i zapelo mi je za oko da Z, nasljednik, trazi da se knjiga povuce. ima li on pravo na to, s obzirom da je pravo pokajanja iskljucivo pravo autora i traje za zivota autora, a naglaseno je u zadatku da Z trazi povlacenje knjige nakon smrti autora??
vanyla
Posts: 82
Joined: 05 Oct 2010, 23:17

kada su rezultati ispita?
rijalda
Posts: 120
Joined: 06 Mar 2009, 12:40

u srijedu :)
vanyla
Posts: 82
Joined: 05 Oct 2010, 23:17

hvala.a je li upis ocjena isto u srijedu ili ce biti naredne sedmice? jel sta spominjala vezano za to?
Post Reply

Return to “IV godina”