PFSA: Socijalno pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Alma L.
Posts: 195
Joined: 20 Dec 2009, 16:47

Ovo lily sto si ti napisala su dimenzije soc. kohezije  uopce.
lilly_5
Posts: 16
Joined: 08 Nov 2010, 13:31

Izvini, u pravu si..ja sam zapisala čl. 15 i 30 ESP kao odgovor na to pitanje ;)
Alma L.
Posts: 195
Joined: 20 Dec 2009, 16:47

Mislim da ni to nije tacan odgovor :)
Ako je pitnje bilo aspekti socijalne kohezije u Evropskoj socijalnoj povelji cl 15?
Odgovor bi bio a) obaveza clanica potpisnica da obezbjede centre za obuku, spcijalizovane ustanove i sl. za prof. obuku ,   
rehabilitaciju i socijalnu adaptaciju fizicki ili mentalno ometenih osoba.
                        b)preduzimanje mjera za zaposljavanje hendikepiranih osoba.
A ako je pitanje bilo spekti socijalne kohezije u Evropskoj socijalnoj povelji cl.30?
                        a)obaveza mjera pristupa osobama koje zive ili su izlozene situaciji socijalne iskljucenosti ili siromastva i cl. njihove porodice,s ciljem zaposljavanja, obrazovanja, socijalnoj i med. pomoci...
                        b) da se ove mjere revidiraju s ciljem njihove prilagodbe.
crvenikonac
Posts: 200
Joined: 27 Feb 2011, 11:45

je li profesorica spominjala moze li se izaci na redovni rok ako nije polozen ustavII?
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Prijateljica mi rece da je cula da moze ali da isto vazi kao i za parcijalu, da ce ocjena biti upisana tek nakon polozenog ustava :D Neka me/nas neko ispravi ako grijesim :D
hare_krishna
Posts: 659
Joined: 11 Oct 2009, 21:05

Upravu si, ocjena se upisuje tek nakon polozenog ustavnog 2.
B_u_X_
Posts: 101
Joined: 23 Sep 2009, 00:16

Znaci , ako je to zvanicno tako, to je odlicna vijest, da se rasterecenije pristupi ovoj parcijali  !!! Hvala raja :)
crvenikonac
Posts: 200
Joined: 27 Feb 2011, 11:45

juhu, lijepa vijest da se ne nerviram za parcijalu :D
Iker C
Posts: 165
Joined: 19 Sep 2010, 18:27

Koja prava navodi konvencija MOR-a a koja Soc.povelja?
sta je medjunarodno socijalno pravo
najvazniji zakoni u fbih ___,_____,_____,_____ i s obzirom na podjelu nadleznosti ostvarivanje prava pojedinca veze se za _____________
.nesto tipa: modeli soc.politike nisu nuzno odredeni _______- i ________ koji predstavljaju njene faktore, vec faktor koji opredjeljuje model soc.politike (  nesto,nesto)postavlja i kljucno pitanje soc.politike koje glasi:
odnos soc.politike naspram ek.politike
Zna li neko odgovore na ova pitanja?
tajci_24
Posts: 64
Joined: 23 Apr 2010, 19:00

ima li neko prezentacije iz soc
Post Reply

Return to “III godina”