PFSA: Institucije rimskog prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

O tome smo pisali milion puta do sada. Muka mi je više da ponavljam. :h055:

Ako si prenio ispit ili obnavljaš godinu, na ispit ideš sa prijavnicom i indeksom. Ne prijavljuješ na ISSS-u.
Termin polaganja je onaj objavljen na oglasnoj ploči.
a3pa
Posts: 299
Joined: 12 Oct 2009, 13:58

haj nek nam neko baci koji koje pitanje sad sa zadnjeg testa
Nina Iris
Posts: 222
Joined: 24 Sep 2009, 10:55

pozdrav,kolege! Ako neko zna da li treba uciti "Rimski gradjanski postupak"(Posto prof.nije izdiktirao niti jedno pitanje iz tog dijela, a takodje se ne spominje u ovoj skripti sa predavanja)? :dunno:
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Treba učiti za drugu parcijalu, a u predavanjima se nalazi skroz na kraju.
Nina Iris
Posts: 222
Joined: 24 Sep 2009, 10:55

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Treba učiti za drugu parcijalu, a u predavanjima se nalazi skroz na kraju.
[/quote]Hvala puno, kolega MTC! :)
blanco
Posts: 142
Joined: 29 Sep 2009, 12:58

jel moze tko da nam postavi kakva pitanja sto su na testu bila ?  ako se sjeca tko :D
law
Posts: 505
Joined: 30 Oct 2009, 00:31

Treba li ucit za usmeni odgovor neke dijelove iz knjige koji nisu obuhvaceni u pitanjima koja su izdiktirana?Npr. reforma Servija Tulija?I ona 4 razdoblja treba li bas sve detaljno,buduci da ni tu nije sve obuhvaceno u pitanjima?
Izvinjavam se ako je ovo pitanje vec postavljeno,comp mi stopa pa ne mogu listat temu:)
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Sve sto ti moze doci na pismenom,moze i na usmenom i obratno

Sve se uci,jer profa. sve pita :D
kaubojka
Posts: 469
Joined: 22 Oct 2009, 16:25

Da li za prvu parcijalu treba ucit Fiduciu i Pignus,jer ih je profesor izdiktirao kao ispitna pitanja za drugu
parcijalu...
Nije mi jasno jer su Fiducia,Pignus i Hipoteka spadaju u zalozno pravo,a hipoteku treba uciti za prvu parcijalu..
Tako da mi nije jasno to nikako...
Mimi
Posts: 148
Joined: 21 Aug 2009, 23:08

[quote="kaubojka"]
Da li za prvu parcijalu treba ucit Fiduciu i Pignus,jer ih je profesor izdiktirao kao ispitna pitanja za drugu
parcijalu...
Nije mi jasno jer su Fiducia,Pignus i Hipoteka spadaju u zalozno pravo,a hipoteku treba uciti za prvu parcijalu..
Tako da mi nije jasno to nikako...
[/quote]
nije ih izdiktirao kao ispitna pitanja za drugu pracijalu,to ste vi pogrijesili kolegice...to su pitanja iz I parcijale cak je bilo pitanje na testu razlika izmedju,fiducije,pignusa i hipoteke........sve se uci do hipoteke za I parcijalu...... :))))
Post Reply

Return to “I godina”