PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
mandarina92
Posts: 7
Joined: 25 Sep 2012, 12:41

Ne treba  :D
reina
Posts: 69
Joined: 09 Sep 2009, 14:30

Zna li neko kad su konsultacije kod ass. i da li upce ass. ima tad na faxu s obzirom da su sad ispitni rokovi? i gdje se nalazi njen kabinet? :D
elm@
Posts: 258
Joined: 03 May 2011, 19:15

Samo znam da se kabinet ass. nalazi na trećem katu, desno, zadnja prostorija. Valjda sam pogodila.
kp500
Posts: 615
Joined: 07 Jan 2010, 21:16

Može li se čovjek pouzdati u ona pitanja koja prof. stavlja na kraju svake lekcije u knjizi?
Blair
Posts: 82
Joined: 19 Dec 2012, 20:06

Ma ZTC skripta odlična.
dinomesara
Posts: 6
Joined: 09 Jan 2012, 20:53

[quote="kp500"]
Može li se čovjek pouzdati u ona pitanja koja prof. stavlja na kraju svake lekcije u knjizi?
[/quote]
izvini,kakva pitanja?
Irmma
Posts: 177
Joined: 01 Sep 2010, 01:27

kojed lekcije treba dopuniti iz skripte ztc i ako ima uradjeno moze li neko staviti? pozz
jesam
Posts: 15
Joined: 25 Jun 2011, 07:07

Da li se uci lekcija Sistem indirektnog oporezivanja u BiH? I da li se moze PDV uciti iz knjige? Je li ta lekcija ispravna u knjizi, sem cinjenice da je poreska stopa 17%, a ne 20%? Citam temu i svako nesto drugo pise. Neko napise sta tu treba napisati, vec na drugoj strani citam komentar da to nema veze sa vezom, da ne treba to pisati, vec nesto drugo. Pa sta vise napisati?! Tako da sam, iskreno, zbunjen. Hvala unaprijed
Diesel
Posts: 627
Joined: 23 May 2009, 08:05

rekla je ass. sto se tice pdv-a otici na stranicu www.uino.gov.ba/ ( uprave za indirektno oporezivanje ) i tamo naci sto se tice poreza imate sve lijepo objasnjeno sto se tice svakog poreza koji je naveden u knjizi potrebno je odg na slijedeca pitanja :
                            sta se oporezuje
                            koja je stopa poreza
                            koja je osnovica
                            ko su porezni obveznici
                            da li postoje poreska oslobadjanja
                            krivicne odredbe za neplacanje
nadam se da  sam barem malo pomogla
malinaac
Posts: 129
Joined: 21 Oct 2012, 15:05

Pozdrav svima,imam jedno pitanje....Lekcija Vrste fonova..da li treba uciti privatizacijako drustvo i privatizacijski investicioni fond...s obzirom da ne postoje od 2005 .g. ....... :)unaprijed hvala...
Post Reply

Return to “III godina”