PFSA: Upravno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
MI2
Posts: 365
Joined: 14 Apr 2010, 14:58

Ne znam, ako neko zna molim da napise i mene to interesuje da mogu otici provjeriti ovo s profesorom...Hvala unaprijed,
anastasia84
Posts: 180
Joined: 22 Apr 2011, 15:35

Raspored konsultacija imate transparento objevljeno na njegovom kabinetu a to je sri 13-18h molim kolege koji su plagali upravno pravo da mi kazu da li je bolje spremati po skripti ili knjizi Mustafa Karamarić Ibrahim Festic i da li ima jos neka literatura pored ove knjige hvala
Secernavodica
Posts: 186
Joined: 20 Jan 2012, 18:46

Ja spremam po knjjzi ali se vise fokusiram na ova pitanja s foruma. Po knjizi je uvijek lakse a i skripta ima dosta gresaka jos neke lekcije i fale
MI2
Posts: 365
Joined: 14 Apr 2010, 14:58

[quote="anastasia84"]
Raspored konsultacija imate transparento objevljeno na njegovom kabinetu a to je sri 13-18h molim kolege koji su plagali upravno pravo da mi kazu da li je bolje spremati po skripti ili knjizi Mustafa Karamarić Ibrahim Festic i da li ima jos neka literatura pored ove knjige hvala
[/quote]

Well... onda je kasno provjeravati s profesorom, jer je u srijedu u 13:00 ispit...naravno, pod uslovom da prezivimo sutra ;-)
Hvala na info u svakom slucaju.

Sto se tice ucenja, i ja mislim da je bolje po knjizi, a malo obratiti paznju na pitanja. Skripta nije uzasno losa, ali kao sto kolegica rece - neke lekcije fale, neke su slabo obradjene...iako profesor ne insistira ne nekim detaljnim odgovorima (uglavnom samo osnovno), ipak je bolje procitati to kako treba pa sebi zapisati srz u toku ponavljanja. Ako niste ranije ucili, malo se skoncentrisite - prvi dio je prilicno suhoparan pa moze biti 'turn off' od cijelog predmeta, ali ne dajte se zbuniti...sto dalje idete, postaje sve interesantnije. A prilicno je vazno (pa nije bez razloga za polaganje prvog stepena na starom sistemu predvidjeno polozene dvije godine plus radno s trece i uprava s cetvrte). A knjigu imate na fakultetu u knjizari (barem sam ja tamo kupila) - dakle prof. dr. Mustafa Kameric i prof. dr. Ibrahim Festic "Upravno pravo".

Sretno  :d055:
Last edited by MI2 on 20 Dec 2012, 09:34, edited 1 time in total.
geografija
Posts: 50
Joined: 24 Sep 2012, 13:20

Za kolege, pitanja na ispitu u decembru su slijedeća: prvi dio - lokalna samouprava, pojam upravnog prava, podzakonski akti, materijalni akti uprave, javne ustanove (pitanja su se ponavljala), II dio - javni skupovi i mislim da su bile isprave..., profesor je dosta OK,
hani
Posts: 62
Joined: 22 Apr 2010, 12:19

Da li neko zna odgovor na pitanje Delegacija,supliranje i institucije nadleznosti?Koja je to lekcija?
paulina
Posts: 75
Joined: 13 Feb 2011, 14:52

To je dio lekcije DJELOKRUG I NADLEŽNOSTI ORGANA UPRAVE, po skripti str 19, I dio.
anastasia84
Posts: 180
Joined: 22 Apr 2011, 15:35

Moze li mi od kolega neko reci sta treba pricati pod lekcijom JAVNE USTANOVE i kada se dobije pitanje opšti akti uprave prica se o podzakonskim aktima? da li profesor upisuje u index dokle smo polozili, ili ne i da li ima koncepta ili se odma odgovara hvala
paulina
Posts: 75
Joined: 13 Feb 2011, 14:52

I ja molim za pitanje JAVNE USTANOVE??
Hvala puno
paulina
Posts: 75
Joined: 13 Feb 2011, 14:52

Zna li iko pitanje JAVNE USTANOVE?????
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”