PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
mahiii53
Posts: 114
Joined: 01 Nov 2012, 23:28

Ona  pitanja su    vrh  vrhova ! :D  A što se tiče  esejskih pitanja nose  10 bodova,  prelistajte temu,  nađite najčešća  esejska pitanja koja  su bila  .....    esejska  za  1 parcijalu  uglavnom budu  oko  hijerarhije, i one  4  djelatnosti, i nekad  da državo uređenj BiH,    a  za  2 parcijalu    uglavnom bude,  pojam demokracije,  sukcesija, secesija,disolucija, ili ustav BiH  (obavezno)....  Ova  državna uređenja što imate u  dokumentima  nemojte  se bezvez zamarati  i  bubati,  pola onoga ne  treba.... vjerujte...    a ako  već  hoćete da učite onda  samo učite  UZ,IP,, S  vlast u određenim državama  , ko  koga bira, kako dolazi na vlast... i tako to  :D  Nije teško,  test je više ha hu ,  logike, i najviše  sreće, pogotovo oko zaokruživanja... nekad  čovjek ne zna šta  se  traži u pitanju uopće....        eto, nadam se da sam  pomogla :D
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

15 ili 20 bodova nosi esejsko na integralnom, a sva ostala pitanja po 5 bodova
redflair
Posts: 37
Joined: 18 Sep 2012, 17:41

Mi smo jučer imali oko 15 na zaokruživanje, dvije tabele od po pet bodova, dva nabrajanja od pet bodova i esejsko od 10.
jasmina22
Posts: 41
Joined: 20 Sep 2012, 22:04

Da li  mozda neko zna je li izisla satnica za int.ispit u srijedu? :)
stanka
Posts: 73
Joined: 15 Oct 2012, 20:57

Da li neko moze da napise pitanja koja su bila na ll parcijaliii ???
Dincica_
Posts: 850
Joined: 07 Oct 2012, 17:48

Meni je bilo dosta, skoro vecina na zaokruzivanje cega se naravno ne sjecam. Sjecam se da su bila 4 pitanja za po 5 bodova, a to je bila jedna tabela da se napise sve o personajlnoj, realnoj uniji, federaciji, konfederaciji nesto tipa kako nastaje, suverenitet I to. Drugo pitanje za 5 bodova je bilo Vrhovni sud saveznoj drzavi, trece je bilo sloboda izrazavanja, a cetvrto ideologija je. Meni je esejsko bilo karakteristike I dijelovi Ustava BiH. Nadam se da sam barem malo pomogla, i naravno sretno
stanka
Posts: 73
Joined: 15 Oct 2012, 20:57

Hvala ti punoo :)
falula
Posts: 182
Joined: 10 Oct 2012, 16:15

I meni je bila ta tabela koju je dincica prvu navelu, a druga tabela mi je bilo da dopunim za monarhiju, diktaturu i republiku pa kako dolazi vladar na vlast, koliko ostaje, da li je odgovoran i kakva mu je legitimnost. Esejsko mi bilo moderni politicki subjekti. Od dopuni i zaokruzi se sjecam: vrste klasifikacije drzava, nabrojati formalne elemete demokracije, da li ustavna monarhija moze biti demokracija, kojem vladaru je najslicniji apsolutni monarh, sta je oligarhija, ko bira sefa drzave u parlamentarnoj republici itd.
Takatsuki Sen
Posts: 287
Joined: 30 Sep 2012, 04:42

U koliko sati polazemo ispit? Polazemo li svi zajedno?
Last edited by Takatsuki Sen on 15 Jan 2013, 12:59, edited 1 time in total.
stanka
Posts: 73
Joined: 15 Oct 2012, 20:57

U koliko je sutra ispit za vanredne iz dip-a ???
Post Reply

Return to “I godina”