PFSA: Krivično pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
SEMIRX
Posts: 7
Joined: 17 Oct 2010, 16:38

Da li neko može da mi prekopira, ili napiše pitanja za I i II dio Krivičnog prava I. Ova skripta "Armina" mi je skroz konfuzna, nisu isto raspoređene lekcije kao u knjizi Zvonimira Tomića. Hvala. :)
judge2608
Posts: 152
Joined: 15 Jan 2012, 17:31

za prvi dio mislim da treba :izvori ,funkcije,tumačenje,analogija,vremensko i prostorno vazenje.nisam sigurna da li treba sistem i strukturu krivicnih zakona,pa ako neko od kolega zna neka nas uputi.hvala
Smacker
Posts: 632
Joined: 05 Nov 2010, 14:05

[quote="SEMIRX"]
Da li neko može da mi prekopira, ili napiše pitanja za I i II dio Krivičnog prava I. Ova skripta "Armina" mi je skroz konfuzna, nisu isto raspoređene lekcije kao u knjizi Zvonimira Tomića. Hvala. :)
[/quote]negativna eliminatrona funkcija, garantna situacija, društvena opasnost, biće krivičnog djela i kod pristanka povrijeđenog na povredu fali 9 uvjeta koje pita a nema ih u skripti . Ove lekcije kolega sto su navedene, njih nema u skripti armina i njih treba iz knjige spremiti, a sto se tice samo skripte i ja po njoj ucim, bilo mi je malo konfuzno jer recimo ide izvori pa tumacenje bubam ovo sad, a u knjizi ide recimo kao primjer izvori, vazenje, pa tumacenje. Moze se snaci samo prati po sadrzaju knjige lekcije i to je to ja mislim.Sretno!
Last edited by Smacker on 12 Jan 2013, 13:35, edited 1 time in total.
SEMIRX
Posts: 7
Joined: 17 Oct 2010, 16:38

[quote="Smacker"]
negativna eliminatrona funkcija, garantna situacija, društvena opasnost, biće krivičnog djela i kod pristanka povrijeđenog na povredu fali 9 uvjeta koje pita a nema ih u skripti . Ove lekcije kolega sto su navedene, njih nema u skripti armina i njih treba iz knjige spremiti, a sto se tice samo skripte i ja po njoj ucim, bilo mi je malo konfuzno jer recimo ide izvori pa tumacenje bubam ovo sad, a u knjizi ide izvori, vazenje, pa tumacenje. Moze se snaci samo prati po sadrzaju knjige lekcije i to je to ja mislim.Sretno!
[/quote]
Hvala ti puno :)
Smacker
Posts: 632
Joined: 05 Nov 2010, 14:05

Nema na cemu, to bi bilo to samo pratiti po knjizi uporedo i koristi zakon jer je ass govorio da je vazno jer je bukvalno cijeli udzbenik samo tumacenje odredaba Krivicnog zakona BiH i FBiH.
Psychobabe
Posts: 78
Joined: 23 Nov 2009, 20:02

Je li krivicno pravo I 16.01. pocinje u 10 sati? nesto mi to kasno za Tomica, znam da je kod njega ispit uvijek pocinjao u 9 ... :S
vio
Posts: 30
Joined: 28 Jan 2010, 14:58

kada je ispit za vandredne i ima li rok u februaru za II i III dio ? :D
guest987
Posts: 2
Joined: 12 Jan 2013, 22:41

lekcija uzrocnost i ove silne teorije o njoj iz drugog dijela Krivicnog I, uci li se? Nema je u Arimini, samo u Tomicevoj knjizi ima :) :w947:
Nihooo92
Posts: 203
Joined: 27 Feb 2012, 11:54

Rekao je ass. na vjezbama da se te teorije preskaču.
emotivan1989
Posts: 258
Joined: 29 Jan 2012, 16:32

jel pita prof. Tomic one skole sto imaju u knjizi a nemaju o ovoj skripti "Armina"
Post Reply

Return to “II godina”