PFSA: Četvrta godina | Opšta diskusija

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
samsung11
Posts: 97
Joined: 08 Sep 2009, 00:33

Kakva je procedura za Hr? Zagreb pretpostavljam?
Lekica88
Posts: 240
Joined: 29 Aug 2009, 11:32

glupo je da nam sad neko odredjuje koliko znamo mi koji smo pri kraju faxa samo na osnovu posta, zato molim bez suvisnih komentara.. niko ne kaze da gpp i oblikacije nisu povezani, ali s obzirom koliko studenti "zaglave" na obligacijama, bilo bi mi draze da mogu izlazit i na druge ispite, izmedju ostalog i na gpp, ali sta je tu je.. 
Nincy
Posts: 67
Joined: 07 Dec 2009, 23:20

ma nemojte mi pricati gluposti!!! vrlo dobro svi znamo koji je kriterij na obligacijama, niko ih ne pada jer ne zna osnovne stvari i stvari koje su potrebne da bi se gpp razumio i jako dobro uradio i naucio...!!!! profesor bikic ima strog kriterij to svi znamo i nije uredu da nas to koci sa drugim ispitima...ja sam samo to rekla! zato nemojte da pisete o nonsensima!
Lekica88
Posts: 240
Joined: 29 Aug 2009, 11:32

tako je kolegice..
Belaj
Posts: 143
Joined: 14 Apr 2010, 16:15

Izvoljevanjima nikad kraja. Trebali bi da budete zahvalni rukovodstvu USPa, koje je u toku prošle godine učinilo ČUDA na priznavanju i poštivanju prava studenata, podizanju studentskog standarda i posredovanja u rješavanju problema na pojedinim predmetima.

Do prije godinu dana nije bilo moguće nikako polagati predmete iz naredne godine bez čiste prethodne. Niste položili obligacije? Čekate da "vas potrefi". Nikakav problem, možete polagati Upravno, Teoriju/Filozofiju prava, izborni predmet. Taman "sporedna zanimacija" dok ne položite obligacije.

Zamislite kako je bilo ranije, kada je osnovna djelatnost USPa bila sređivanje putovanja i seminara za njihove članove, te glumatanje oko socijalnog roka. Kada nije bilo ovakvih portala, a šansa da ti predstavnik studenata odgovori na pitanje/pomogne u rješavanju problema bila ravna nuli!
Hannibal
Posts: 321
Joined: 04 Apr 2011, 14:02

Studenti cetvrte godine bi se trebali pokrit dekom i ni rijeci ne reci,jer nemaju pravo apsolutno vise na bilo sta da se zale,razlog je da je USP trazio predstavnike godina za ovu skolsku godinu,i znate koliko se studenata cetvrte godine javilo?Nula!Potom :n075:
crazy
Posts: 396
Joined: 16 Mar 2009, 00:03

Respekt USP-u i ovom portalu ,ne znam sta bih bez vas :)
Lekica88
Posts: 240
Joined: 29 Aug 2009, 11:32

joj sto ne mogu ovih pametnica po forumu.. niko ne omalozava rad i dosadasnji uspjeh usp, studenti samo iznose svoja misljenja o nekim novim pravilima koja nam se svidjaju ili ne svidjaju.. valjda je forum i ova tema upravo tu radi toga.. kako mogu rec' da mi se nesta svidja, ako mi onemogucava da izlazim na ispite iz cetvrte.. ne znam sto nekima toliko smeta sto to napisemo..  svjesna sam, da sam upisala tek trecu i prenijela ustav, ne bi vjerovatno ni rijeci rekla protiv vezanih predmeta, a isto tako kolega belaj da je u situaciji kao vecina nas koji smo prenijeli obligacije ne pisao ovo sto vec pise :) .. realno svi mi gleadmo samo sebe.. sramota je to sto se niko nije prijavio za predstavnika, ali generalno za sta se bitno ima boriti neko sa cetvrte godine, kad se nemamo  pravo po vama ni pozalit za nesta sto nam ne odgovara :D..
Hannibal
Posts: 321
Joined: 04 Apr 2011, 14:02

Generalno ima se apsolutno za sta boriti na cevtrtoj godini.Upravo takva razmisljanja proizlaze iz tvog stava da svako sebe gleda.
Lekica88
Posts: 240
Joined: 29 Aug 2009, 11:32

ja sam rekla generalno, u smislu da se ne moramo borit za uslov, za rokove itd. kao prva, druga i treca godina... a ujedno sam svjesna da ima ima i drugih stvari koje se samo ticu nas na cetvrtoj i apsolvenata, ali ocito to toliko nije bitno ni vama kad ne mozete podnijeti stav studenata o vezanim predmetima na cetvroj, a kamo li da dadnete truncicu podrske tom problemu, bar da nas ne napdate s rijecima kako je non sens gpp polagat prije obligacija, jer su na istom nivou :P..
Post Reply

Return to “IV godina”