Dodjela diploma

Rasprave o aktuelnim događanjima na Pravnom fakultetu Univerziteta u Sarajevu.
lalalalala
Posts: 11
Joined: 14 Oct 2010, 20:37

Ja sam diplomirala na prvom septembarskom roku i dobila sam pozivnicu za dodjelu diploma. Zahtjev za uvjerenje sam podnijela 07.09. pa eto da znas ako ti moze posluziti kao neki  vremenski orijentir...
bhpravnikbh
Posts: 177
Joined: 08 Mar 2011, 23:24

[quote="tina."]
Kakva glupost!
[/quote]

Bas tako! :)
mina**
Posts: 220
Joined: 15 Apr 2010, 12:17

ocito se zahtjev morao do 20.9 podnijeti kako je neko vec rekao na forumu ali mi nije jasno zasto niko nije ukazao na toliku relevantnost  tog zahtjeva i niko nije spominjao taj rok . ja sam mislila da je bitno kad diplomiras a ne podnosis zahtjev. 
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

Ja diplomirala 9.9.,zahtjev podnijela 10.9. i nisam bila pozvana na promociju.Ako sam dobro razumjela gospodju sa studentske,promocijom su bili obuhvaceni oni kojima je uvjerenje bilo gotovo do 19.9. jer je Univerzitet tada nekakv spisak trazio.
mina**
Posts: 220
Joined: 15 Apr 2010, 12:17

strasno jer nas niko nije upozorio na to
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

[quote="amila"]
Ja diplomirala 9.9.,zahtjev podnijela 10.9. i nisam bila pozvana na promociju.Ako sam dobro razumjela gospodju sa studentske,promocijom su bili obuhvaceni oni kojima je uvjerenje bilo gotovo do 19.9. jer je Univerzitet tada nekakv spisak trazio.
[/quote]
A nemam riječi,Pravila vezana za dodjelu diploma ppredtavljaju teži oblik retadracije .Fakat nevjerovatno evo ja ću  nap.diplomirati do kraja ovog mjeseca i diplomu dobiti u novembru iduće godine :h055: :c053:
MI2
Posts: 365
Joined: 14 Apr 2010, 14:58

nisam pogledala pravila, vjerovatno je tacno da se diplome dodjeljuju 1 godisnje...ali new vjerujem da nije moguce podnijeti zahtjev ili molbu da se diploma izda kad je to studentu potrebno. Ne vidim nikakav razlog da cekam godinu dana jer svakako necu ici na ceremoniju. Vidjecemo kad dodje vrijeme za to sta se moze uraditi, to je cista budalastina...sasvim je jasno da je jednom godisnje ceremonija iz tehnickih raloga , nece ljudi sad organizirati dodjele kad kome zatreba. Ali da ne mogu izdati diplomu, e to me niko ne moze ubijediti sa pravilima ili bez njih...
ClEoPaTrA
Posts: 631
Joined: 06 Jul 2009, 00:33

Poštovani, diplomu možete dobiti samo na ceremoniji ili nakon iste. Uvjerenje o diplomiranju dobijete prije diplome i ono vam je pravno relevantno za svaki oblik zaključivanja poslovnog angažmana i sl. Diplomu ne možete dobiti prije jer se sve diplome štampaju zajedno, pred ceremoniju.
Lekica88
Posts: 240
Joined: 29 Aug 2009, 11:32

mogli bi organizovat dvije dodjele, npr. jednu ljetnu, jednu zimsku :).. mislim da bi to bilo korektno, jer se ne bi trebalo cekati po godinu dana.. a sto se tice ceremonije u zetri, stvarno ne vidim njenu svrhu, osim isticanja diplomanata sa velikim uspjehom.. veliki broj studenata i onako ne ide na nju.. bolje da se oraganizuje nesta u okviru svakog fakulteta sto je vrijedno spomena, a ne da nam diplome dodjeljuju asistenti i demostatori uz duzno postovanje njima, kao sto je bilo sad..
SABINI
Posts: 248
Joined: 22 Jun 2010, 13:00

Doista nema smisla da asistenti,a pogotovo demonstratori dodijeljuju diplome.Neki od demonstatora ,koji su bili zaduzeni za promociju nisu znali ni pojedina imena diplomanata i magistranata procitati,Zalosno,valjda smo zasluzili da nam se te diplome na sto smo cekali duge 4 godine uruce onako kako treba . :S :S
Post Reply

Return to “Događanja na fakultetu”