PFSA: Sociologija sa sociologijom prava (Novi naziv: Sociologija)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
tomato24
Posts: 356
Joined: 10 Jan 2012, 14:35

[quote="Rouvitsa"]
U majlu koji mi je poslala ass. Zdralovic stoji sljedece:

Prva pismena provjera znanja (dva esejska pitanja po 20 bodova)

- prirodne i društvene znanosti
- odnos sociologije i drugih društvenih nauka
- metode u sociologiji
- pojam društva; savremeno društvo
- antička shvaćanja o društvu
- rimska socijalna i politička misao
- srednjovjekovna shvaćanja o društvu
- novovjekovna socijalna i politička misao
- Al-Farabi
- Misao o društvu i državi u BiH (Pruščak, Prozorac)
- Njemačka klasična filozofija
- Ibn Haldun

[/quote] i ja sam dobio taj odgovor i prezentaciju s uvodnih casova ali ako pazljivo pogledate "izvedbeni program casova vjezbi"  u prezentaciji od 02.11.2012-09.11.2012 uocit cete da nema misao o drustvu i drzavi u BiH a Njemacka klasicna filozofija ima...sad nezz da li i vi imate tu prezentaciju :S
samir.18
Posts: 41
Joined: 25 Sep 2012, 17:34

[quote="Rouvitsa"]
U majlu koji mi je poslala ass. Zdralovic stoji sljedece:

Prva pismena provjera znanja (dva esejska pitanja po 20 bodova)

- prirodne i društvene znanosti
- odnos sociologije i drugih društvenih nauka
- metode u sociologiji
- pojam društva; savremeno društvo
- antička shvaćanja o društvu
- rimska socijalna i politička misao
- srednjovjekovna shvaćanja o društvu
- novovjekovna socijalna i politička misao
- Al-Farabi
- Misao o društvu i državi u BiH (Pruščak, Prozorac)
- Njemačka klasična filozofija
- Ibn Haldun
[/quote]


Sto se tice ovih pitanja nekako najbolje odgovara skripta koja ima da se kupii ondje pored fax-a u onoj kopirnici (na skripti pise samo "Skripta ll " i mislim da ta skripta uopste nije bila u dokumentima za download.  :p026:  :p026:
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Sva ova pitanja imaju u skriptama koje se nalaze u Dokumentima, i to u svakoj skripti :)
mahiii53
Posts: 114
Joined: 01 Nov 2012, 23:28

Da li neko zna koja  su prošle  godine  dolazila pitanja  na  1  parcijali ?  Je li  i ove  godine  sistem  3 pitanja  esejska  sa  podpitanjima,  pišeš  sve  što znaš,  što više  napišeš  to  bolje.  Kako je  to kod  Tomića  sada ? :)
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Za tu našu I parcijalu, klik na prethodne stranice i vidjet ćeš. Nisu 3 pitanja, nego 2 sa 3 podpitanja i to nije nikakav sistem da ti pišeš sve što znaš, ima raje koja odgovara po tim podpitanjima, smatra da je lakše, a ima neko ko piše sve što zna, kad dobiješ test odluči :D na prethodnoj stranici sam sve objasnila što se toga tiče, jesu esejska pitanja, možeš nešto napisati svojim riječima, ali sigurnije ti je kad napišeš onako kako piše u knjizi/skripti, a što se tiče profesora, nema kako je sada nego kako je bilo i prije, jer je on predavao kod nas drugoj smjeni i razlike nikakve nije bilo među nama i njima, jer ass. pravi testove i praktično ih ona i ocjenjuje, jedina razlika je nama bila što smo mi integralno morali usmeno, a oni pismeno mogli..e sad kad smo mi imali junske i septembarske rokove mogli smo birati hoćemo li integralno izaći usmeno ili pismeno, ako i vama budu tako dali, ne boj'te se izaći usmeno kod njega jer je stvarno super prof. i dosta pomogne, mislim da je mnogo lakše usmeno kod njega odgovarati. :D
Dincica_
Posts: 850
Joined: 07 Oct 2012, 17:48

Danas je asistentica na vjezbama rekla da se ne sjeca kad je doslo pitanje o Pruscaku i Prozorcu, tako da i to bukvalno treba iskljuciti.  ;)
švrljo
Posts: 99
Joined: 12 Aug 2012, 14:33

Ohrabrujuca vijest.
Da li je bilo jos korisnih informacija danas na vjezbama?
Last edited by švrljo on 27 Nov 2012, 18:26, edited 1 time in total.
tomato24
Posts: 356
Joined: 10 Jan 2012, 14:35

a je li izasla satnica za sociologiju ??
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Eto sta smo vam rekli, imate ono sta dodje na testu, ona dva pitanja i to ce i biti :D
stanka
Posts: 73
Joined: 15 Oct 2012, 20:57

A da li trebamo uciti njemacku filozofiju,jel za to ista rekla ass?
Post Reply

Return to “I godina”