PFSA: Uvod u nauku o državi i pravu

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
maiidaa
Posts: 55
Joined: 22 Jun 2012, 22:26

eh, ja sad ne znam sta cu. jedan dan cujem kako treba učiti državu i pravo iz knjige, drugi dan iz skripte, treći dan samo pitanja, i sad mi dođe da  ne učim :)) sta da prije uzmem? nekako mi knjiga nije  nimalo privlačna, ali kazu skripta i pitanja nisu bas sigurna.  :)
Dincica_
Posts: 850
Joined: 07 Oct 2012, 17:48

Ja jos nisam upoznala osobu kojoj je neka knjiga privlacna, tako da nisi jedina :)) Ja znam da cu ovaj ispit spremati po pitanjima, pa sta bude neka bude :):lol:
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Ma ne komplikujte bezveze, ne znam ko još govori da se Uvod uči iz knjige, slobodno možete učiti po ispitnim pitanjima, eventualno ako hoćete skriptu malo pročitati, ali ovo je predmet koji je najlakši na prvoj godini, ne otežavajte si :D
Blondii
Posts: 135
Joined: 19 Feb 2012, 13:53

Da malo demantujem ovo dosad da je ovaj predmet tako lahk, ja sam izlazila strukturu prava komisijski i vidjela sam da je poprilicno raje obnovilo zbog uvoda, a preporucila bih vam da ucite ta pitanja al mozete se natjerati da barem jednom procitate iz knjige pa ipak je to samo jedna parcijala jer trebate da razumijete tu materiju tu su vam osnovne stvari koje ce vam sigurno trebati za ubuduce...  ;)
samir.18
Posts: 41
Joined: 25 Sep 2012, 17:34

zanima me dali neko ima esejska pitanja za I parcijalu ili u sustini dolaze ova iz skripte (ispitna pitanja i odgovori za 1. parcijalu 2008/9 )  :|
Chola
Posts: 598
Joined: 21 Aug 2011, 02:30

Skoro svima dodje to iz skripte.
mahiii53
Posts: 114
Joined: 01 Nov 2012, 23:28

Može li se položiti  ovaj predmet  sa onim pitanjima (3 bloka) pitanja  čini mi se.  Ili  ipak  treba knjiga ?  Hvala :)
Chola
Posts: 598
Joined: 21 Aug 2011, 02:30

Moze, knjiga ti je vise da sebe provjeris.
švrljo
Posts: 99
Joined: 12 Aug 2012, 14:33

Kakva obicno esejska pitanja budu na ovom ispitu?
Dincica_
Posts: 850
Joined: 07 Oct 2012, 17:48

Bude par esejskih pitanja iz ona tri bloka ispitnih pitanja. To su :  1. Bosna i Hercegovina sa aspekta drzavnog suvereniteta; 2.Medjunarodno priznanje drzave/vlade; 3.Razvoj pojma gradjanina u historijskoj perspektivi.; 3. Hijerarhija kao jedna od osnovnih karakteristika drzave.; 4. Ideja podjele vlasti u politickoj filozofiji i podjela drzavnih djelatnosti u drzavi kao organizaciji.; 5.Konstitucionalizam ili vladavina ustava.
Post Reply

Return to “I godina”