PFSA: Nasljedno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

O neregularnostima ne treba samo pričati, nego reagovati. Da nismo reagovali, sad ne bi imali aprilski rok i jedan termin u septembru. Tek bi se tada hvatali za glavu. Druga je stvar što 90% studenata preferira parazitsko-saprofitski način života, pa se onda za koliziju bori 5 ljudi.
maki987
Posts: 15
Joined: 04 Jun 2009, 15:51

ljudi ne brinite se toliko. po papiru koji vam je profa dala ista je situacija kao i prosle godine. jest da joj je skala konfuzna i zapetljana pa tek kada upise ocjenu u index shvatis sta si dobio-la al nije se desilo da je neko polozio drugi test (30+bodova, pa cak i koji bod manje ako je imao aktivnosti ili ga je zapamtila) a da nije polozio ispit.
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

Ovako kolege,ja cu vas koliko toliko obradovat.Ja imam informaciju da ce nam se priznavat svi bodovi s testa,koliko god da smo osvojili nosimo na zavrsni sto ipak,morate priznati,uveliko poboljsava situaciju.Znaci zavrsni 50 plus to nesto bodova sto dobijemo na testu i aktivnost bilo kakva i mislim da se ispit moze polozit.I ja nisam polozila i bila sam uzasno isprepadana al me ova informacija ipak malo podigla,nadam se da ce i vas  :U.Jos nesto,jel neko zna kad ce ostatak spiska da izadje i kad je prof na faxu,odnosno kad se na uvid moze otic?
Last edited by amila on 30 Dec 2009, 19:13, edited 1 time in total.
asad
Posts: 18
Joined: 04 Dec 2009, 09:55

[quote="amila"]
Ovako kolege,ja cu vas koliko toliko obradovat.Ja imam informaciju da ce nam se priznavat svi bodovi s testa,koliko god da smo osvojili nosimo na zavrsni sto ipak,morate priznati,uveliko poboljsava situaciju.Znaci zavrsni 50 plus to nesto bodova sto dobijemo na testu i aktivnost bilo kakva i mislim da se ispit moze polozit.I ja nisam polozila i bila sam uzasno isprepadana al me ova informacija ipak malo podigla,nadam se da ce i vas [/quote]
Naravno,i koja joj je svrha onda upotreba termina položio/nepoložio,od 17 do ? je 6 i ostale gluposti.Neka odmah kaže nosite na ispit koliko osvojite ,a ne ona sad već standardna fakultetska procedura,jedna priča prije ispita,druga priča poslije istog. :dunno:
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

[quote="asad"]
[quote="amila"]
Ovako kolege,ja cu vas koliko toliko obradovat.Ja imam informaciju da ce nam se priznavat svi bodovi s testa,koliko god da smo osvojili nosimo na zavrsni sto ipak,morate priznati,uveliko poboljsava situaciju.Znaci zavrsni 50 plus to nesto bodova sto dobijemo na testu i aktivnost bilo kakva i mislim da se ispit moze polozit.I ja nisam polozila i bila sam uzasno isprepadana al me ova informacija ipak malo podigla,nadam se da ce i vas [/quote]
Naravno,i koja joj je svrha onda upotreba termina položio/nepoložio,od 17 do ? je 6 i ostale gluposti.Neka odmah kaže nosite na ispit koliko osvojite ,a ne ona sad već standardna fakultetska procedura,jedna priča prije ispita,druga priča poslije istog. :dunno:
[/quote]

kolega,to nije nikakva glupost,vi ako ste polozili test oslobodjeni ste zadatka iz tog dijela na zavrsnom ispitu,a vjerujte da to puno znaci,dok ostali imaju teoriju i zadatke koji obuhvataju cjelokupno gradivo.Takva je prica od pocetka i mislim da je to fer.Stavite se malo u situaciju tih studenata koji su npr osvojili 12 bodova i da im se ne prizna ni jedan bod a zavrsni nosi 50,slozicete se da nebi bilo u redu.... :kava:
Damir89
Posts: 292
Joined: 06 Jul 2009, 22:40

Niste valjda povjerovali da ako ne položite test NEMATE TEORETSKE ŠANSE da položite ispit... Pa tako rigorozan sistem nije ni na Oxfordu, Harvardu i slično. A svjesni ste u kakvom okruženju studirate  :dunno:.

Profesorica MORA (iako bi ona rado voljela da ne mora) studentima koji su pali dati u regularnom roku test od 80, 90 ili 100 bodova, tj. da polažu integralno. Takav je zakon. (Razgovarao sam s nekoliko kolega s treće godine, koji su na taj način položili integralni test u februaru, na kojem su bila 3 zadatka i nekoliko teoretskih pitanja, dakako, završni integralni navodno je bio veoma težak, ali je bio)

Ja sam lično položio test, ali gledano u cjelosti Nasljedno pravo je najgore organizovan, proveden i isplaniran predmet koji smo imali u dosadašnja tri semestra studiranja (počev od izbezumljenih pitanja na dezorganizovanim predavanjima, kojih je rijetko kada i bilo, jer je gospođa Povlakić putovala, bolovala i šta već ne... I onda se zahtijeva aktivnost na takvim predavanjima koja treba da čini 20% završne ocjene, smiješno... Test se sastojao samo iz jednog pitanja, što je apsolutno neprikladno za provjeru znanja, a na rezultate bi čekali vječno da gospođa Povlakić ponovo nije bolovala ili šta već ne, pa je možda našla vremena da pregleda,s tim da je moguće da je i testove pregledala jadna ass. Darja koja jedina nešto vrijedi na katedri za građansko pravo). Nasljedno kao izrazito zanimljiv predmet, ovdje je pored studenata najveća žrtva.
Last edited by Damir89 on 30 Dec 2009, 21:28, edited 1 time in total.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="zlatokosa"]
[quote="Damir89"]
Niste valjda povjerovali da ako ne položite test NEMATE TEORETSKE ŠANSE da položite ispit... Pa tako rigorozan sistem nije ni na Oxfordu, Harvardu i slično. A svjesni ste u kakvom okruženju studirate  :dunno:.

Profesorica MORA (iako bi ona rado voljela da ne mora) studentima koji su pali dati u regularnom roku test od 80, 90 ili 100 bodova, tj. da polažu integralno. Takav je zakon. (Razgovarao sam s nekoliko kolega s treće godine, koji su na taj način položili integralni test u februaru, na kojem su bila 3 zadatka i nekoliko teoretskih pitanja, dakako, završni integralni navodno je bio veoma težak, ali je bio)

Ja sam lično položio test, ali gledano u cjelosti Nasljedno pravo je najgore organizovan, proveden i isplaniran predmet koji smo imali u dosadašnja tri semestra studiranja (počev od izbezumljenih pitanja na dezorganizovanim predavanjima, kojih je rijetko kada i bilo, jer je gospođa Povlakić putovala, bolovala i šta već ne... I onda se zahtijeva aktivnost na takvim predavanjima koja treba da čini 20% završne ocjene, smiješno... Test se sastojao samo iz jednog pitanja, što je apsolutno neprikladno za provjeru znanja, a na rezultate bi čekali vječno da gospođa Povlakić ponovo nije bolovala ili šta već ne, pa je možda našla vremena da pregleda,s tim da je moguće da je i testove pregledala jadna ass. Darja koja jedina nešto vrijedi na katedri za građansko pravo). Nasljedno kao izrazito zanimljiv predmet, ovdje je pored studenata najveća žrtva.




[/quote]



Slazem se u potpunosti,  najgore organizovan predmet... Bas me zanima da li ce neko imati punih 20 bodova na aktivnost....   Da mu licno cestitam!  :o293:
[/quote]
One u prvim safovima. Eh neka od njih ce imati 20 bodova. Pa onda se mi ravnamo prema njoj. (nema njemu ::D )
Anna
Posts: 210
Joined: 29 May 2009, 15:36

ma kakav je ovo cirkus opet,uopste na isss-u nema nasljednog prava ponudjenog za prijavu vec upravno politicki sistemi i upravno pravo cccc!! neko je ocito prolupao,organizacija-nula!  :tassa: :tassa:
Damir89
Posts: 292
Joined: 06 Jul 2009, 22:40

[quote="Anna"]
ma kakav je ovo cirkus opet,uopste na isss-u nema nasljednog prava ponudjenog za prijavu vec upravno politicki sistemi i upravno pravo cccc!! neko je ocito prolupao,organizacija-nula!  :tassa: :tassa:
[/quote]

fakat nema... čudno :)
Post Reply

Return to “II godina”