PFSA: Obligacije - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

Pa nije relevanto, nego se pitam. Tim vise sto i oni tamo primjenjuju Bolonju i to ranije no mi (a ovdje se  govorilo kako ista ne poznaje socijalni rok). Sta odmah skaces. Bas citam tamo njihovom forumu o ispitima i kako spremaju dekanski rok. Ja bih prije svega volio jos jedan rok za spremit ispit.

Uostalom, ja sam stari rezim i navikao sam na taj rok (i puno mi znaci).

I koliko se ja ne varam, zadnji soc. rok je bio 2010. g., dakle za vrijeme prof. Petrovica. Znaci, nema ga od prosle godine.
Last edited by Vjecni studos on 16 Oct 2012, 00:56, edited 1 time in total.
kp500
Posts: 615
Joined: 07 Jan 2010, 21:16

Pa bolonjski proces primjenjuje i Njemačka, Azerbejdžan itd. pa niko ne ide po njihovim forumima i ne poziva se na to kako oni imaju "dekanski rok" u prevodu valjda socijalni. U našoj dragoj državi, na našem fakultetu nema socijalnog roka i to je tako. Socijalni rok bi najbolje došao novoj bolonji koja ima tek tri ispitna termina, a po meni stari sistem i stara bolonja imaju dovoljno rokova, da uz rad i trud stignu zavšriti ispite i bez tog socijalnog (dekanskog) roka. A ako neko želi bolje uslove, socijalni ili ti ga dekanski rok, pa ne postoji samo pravni fakultet u Sarajevu ima i drugih pravnih fakulteta  i u državi i u državama regije. Iskreno ja bih najviše volio da ja studiram pravo recimo u Beču i po njihovom sistemu, ali eto ja studiram u Sarajevu.
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

Vidi, da ja tebe pitam. Jesi ti stari program, ili si bolonja?

Bolonja ima osim ta tri roka, parcijala jos koliko hoces dok meni tek pocnu rokovi. Ne znam njemacki, pa ne citam tamo te forume. Ovo sam naletio guglajuci vezano nesto za ustavno pravo (bilo bi cudno da mi google izbaci stranicu u "Azejberdjanu", tim vise jer su autori Sokol i Smerdel).  Dalje,  pises nesto sto je skroz mimo mog posta.

Ja studiram po starom programu, i ne vidim uspredbe, niti me je iskreno briga koliko bolonja ima rokova.

Meni uopce nije jasno sta se ti ovdje raspravljas, i sta ti uopce hoces? Kao prvo pisao si da socijalnog nema vec dugi niz godina, sto nije istina, i sad spominjes nesto sasvim drugo, na temi koja je btw. Obvezno pravo.

Tebi fali malo kulture. Bavi se svojim poslom.

Moj je jedini dojam da je tebe nesto zasmetalo sto je spomenut fakultet u susjednoj nam drzavi, i sad bi se ti svadjao sa mnom,  jesam li u pravu ili sta?  :D



A sad lagano me zaobidji i pusti ljude da mi odgovore koliko su spremali obvezno pravo.
Last edited by Vjecni studos on 16 Oct 2012, 17:31, edited 1 time in total.
kp500
Posts: 615
Joined: 07 Jan 2010, 21:16

a ti si stari sistem? Izvini, nisam ti vidio nick odmah, do mene je. Eto iskreno se nadam da ćeš završiti do onog roka 2015 godine. Eto moja lična preporuka ti je da prvo očistiš sve repove sa druge godine, pa onda učiš treću. Ja sam tako uradio. Da ja sam bolonja. Pozdrav!
Naprijed
Posts: 157
Joined: 19 Apr 2010, 19:58

Nezvanicno ispit iz Obligacija za stari sistem je 19.novembar 2012.  + profesor je rekao da ce ispit biti : "mozda usmeno, zavisi od broja studenata" .
NINNA
Posts: 31
Joined: 25 Feb 2010, 01:58

Je li nas zezaš ili... ?  :| Kada je prof. to rekao?  :mrgreen:
Naprijed
Posts: 157
Joined: 19 Apr 2010, 19:58

Ne zezam, profesor je to rekao u petak.  Problem ??? ...
lejla310
Posts: 55
Joined: 24 Aug 2012, 23:07

Zna li neko hoće li biti usmeno ili pismeno?
Ljubicica444
Posts: 358
Joined: 12 Jul 2011, 10:53

uvijek je bilo pismeno
Secernavodica
Posts: 186
Joined: 20 Jan 2012, 18:46

Nije uvijek ali je usmeno izuzetak. Ja sam jedna od pehova kojoj je bilo usmeno. Tad naravno, nisam polozila
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”