PFSA: Nasljedno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Provincijalka
Posts: 381
Joined: 26 Aug 2009, 16:01

Da li neko zna hoce li prof. biti sutra na faxu?? Kad su inace konsultacije??  :moli: :moli:
I jos nesto.. hoce li prva smjena nadoknadjivati zadnja 4 casa???
Last edited by Provincijalka on 30 Dec 2009, 13:01, edited 1 time in total.
Anna
Posts: 210
Joined: 29 May 2009, 15:36

zna li iko pouzdano za studente koji su polozili ovaj test,sta nam znace ovi bodovi za zavrsni ispit,da li smo oslobodjeni ovog dijela gradiva do testamentalnog nasljedjivanja i koliko ce uticati na ocjenu? thx unaprijed  :dunno: :mig:
studentica
Posts: 123
Joined: 01 Jul 2009, 10:41

[quote="Anna"]
zna li iko pouzdano za studente koji su polozili ovaj test,sta nam znace ovi bodovi za zavrsni ispit,da li smo oslobodjeni ovog dijela gradiva do testamentalnog nasljedjivanja i koliko ce uticati na ocjenu? thx unaprijed  :dunno: :mig:
[/quote]
normalno oni koji poloze oslobodjeni su tog dijela.. zznaci uce samo od testamentalnog nasljedivanja..  :woohoo:
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

[quote="studentica"]
[quote="Anna"]
zna li iko pouzdano za studente koji su polozili ovaj test,sta nam znace ovi bodovi za zavrsni ispit,da li smo oslobodjeni ovog dijela gradiva do testamentalnog nasljedjivanja i koliko ce uticati na ocjenu? thx unaprijed  :dunno: :mig:
[/quote]
normalno oni koji poloze oslobodjeni su tog dijela.. zznaci uce samo od testamentalnog nasljedivanja..  :woohoo:
[/quote]

ja kako sam razumjela oni koji poloze na zavrsnom nema zadatka iz ovog dijela,a mislim da cemo svi imat sve sto se teorije tice
asad
Posts: 18
Joined: 04 Dec 2009, 09:55

[quote="anestezija"]
Hvala do neba na rezultatima.. Ne znam kako bih drugacije dosla do njih...

Mustuluk onome ko ih je postavio.  :mrgreen:
[/quote]
Nema na čemu. :f035:
delirium_tremens
Posts: 199
Joined: 28 Jun 2009, 00:49

Joj i ja sam pala :( cccc

a neam ni aktivnosti. necu ovo nikad poloziti  :moli: ;( ;(
nadala sam se prolazu al..ostaje uvid taj neki.
asad
Posts: 18
Joined: 04 Dec 2009, 09:55

Ona je nekoliko puta rekla da oni što ne polože neće imati nikakvu drugu priliku u januaru/februaru,tj. i oni će moći osvojiti maks. 50 bodova.Naravno,svima je jasno kakve bi to (negativne) posljedice ostavilo na takve studente.Za vanredne po zakonu važi pravilo da imaju pravo polagati ispit cjelokupno,za maksimalan broj bodova,dakle za njih nema brige.Ali redovni i redovni samofinanc. koji nisu položili (ili nisu izašli) su onda u velikom škripcu.Oni će ,ako tako i ostane, imati samo teoretske šanse za polaganje.Međutim,ukoliko se budu nosili bodovi bez obzira koliko je neko osvojio onda je to mnogo, mnogo bolja situacija.
Dakle,ja sam položio. :woohoo:
Ali,eto,pošto mnogi nisu,ako neko zna detaljnije kako će se stvari odvijati od sada za njih,neka pomogne.
I još jedno pitanje u vezi Nasljednog ali se može prenijeti i na neke druge predmete.Da li oni što su položili parcijalu i recimo (ndB) padnu na zavšnom nose svoje bodove dalje na drugi termin (pa i na aprilski rok) ili ostaju bez njih?
Last edited by asad on 30 Dec 2009, 16:45, edited 1 time in total.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Da se pridržavaju Zakona nijedan student druge godine ne bi mogao ovjeriti semestar, jer nismo imali vježbe iz Krivičnog čitav semestar. Iz Ustavnog također nismo ispunili fond sati predviđen za vježbe.

Ta priča oko bodovanja je bila i na Građanskom, pa na kraju rekoše da se radi test od 90 bodova. Tako će biti i na ovom predmetu.
delirium_tremens
Posts: 199
Joined: 28 Jun 2009, 00:49

pa kakve mi fajde od 10 - 15 eventualno bodova da nosim na finalnom? kad zavrsi nosi samo 50 :S a 55 je za 6. znaci druga parcijala se mora uraditi bez greske sto je apsolutno nemoguce bas .

asade, znaci po ovom, ja se mogu poselamiti sa naslj. pravom za ovu godinu  :l956: :l956: :l956: jer su mi sanse sad MINIMALNE da ne kazem nema ih u polaganju

Marcus ja se nadam iskreno jer dosta nas je palo ovo a isto tako dosta nas nema aktivnost. bezveze mi je sto je uopce 20 bodova akt. al boze moj. ko nas pita ista lafo Bolonja hahahaha uzimaju samo ono sto njima odgovara al to je vec neka druga tema. pozz
asad
Posts: 18
Joined: 04 Dec 2009, 09:55

[quote="MarcusTulliusCicero"]
Da se pridržavaju Zakona nijedan student druge godine ne bi mogao ovjeriti semestar, jer nismo imali vježbe iz Krivičnog čitav semestar. Iz Ustavnog također nismo ispunili fond sati predviđen za vježbe.
Ta priča oko bodovanja je bila i na Građanskom, pa na kraju rekoše da se radi test od 90 bodova. Tako će biti i na ovom predmetu.
[/quote]
Ha,ha,potpuno si upravu kolega,al’ čuj, kad bi počeli pričati o svim neregularnostima na fakultetu ne bi do 2010 završili.
Nego,da, i ja slutim da će se Nasljedno okončati po uzoru na Građansko,samo što je ovdje ipak malo drugačija situacija.Prvo,nemamo još puno časova da profesorica "ispravi" stvari.Drugo,kada je govorila o ovome bila je vrlo ubjedljiva.Treće,na Građanskom "kolo vodi" asistentica a na Nasljednom profesorica i to je ključna razlika.

@delirium_tremens
Znam,znam sve.Međutim,zvanično tako sada stoje stvari ali evo gore smo naveli moguće rasplete pa ćemo vidjeti šta će biti.
Post Reply

Return to “II godina”