PFSA: Druga godina | Opća diskusija...

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

[quote="Smacker"]
Ovaj raspored sto ima za 2 godinu,zimski semestar je li to vazi i za obnovce isto?Isto kao da nije potpun i da fali nesto,ako neko zna neka odg.Hvala.
[/quote]

Nema sistema jer su ukinuti, polagat ćeš ih integralno :)
Sultanija
Posts: 63
Joined: 28 Apr 2011, 17:00

Generalno, koji predmeti druge godine su najlaksi, najmanji, sta je najpametnije prvo spremati? :)
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

Ja ti mogu reci koji je najtezi  :mrgreen:, a to je Ustavno, ne ispit per se, vec je malo do profe.  :biggrinlove:

U svakom slucaju, ja ti preporucujem da njega pocnes od pocetka izlaziti, par glava, po par glava (usporedo s ostalim, laksim ispitima)... Jer ako ti on ostane u cjelosti na kraju, ku ku ti se.  :mrgreen:

A ako ga preneses u trecu, vrlo lako da ces ju izgubiti, kao recimo ja.

Nasljedno cesto sudenti spominju kao tesko, no meni najlaksi ispit na fax-u do sad. Sve mozes prepisati iz Zakona o nasljedjivanju, samo si lijepo napravis kazalo, malo vijuge upotrijebis, procitas dan dva prije ispita da znas o cemu je rijec, i gdje je sta, i to je to.
Last edited by Vjecni studos on 01 Oct 2012, 21:02, edited 1 time in total.
no_name007
Posts: 224
Joined: 12 Sep 2011, 14:40

i stvarno..Njega obavezno polazi po parcijalama i izadji na prvi rok koji bude usmeno,jer je pismeno vrlo tesko poloziti.. Bracno i roditeljsko ce ti biti teski ako se budes oslanjala na neke skripte.. Lijepo spremi iz knjige i zagarantovan ti je prolaz iz prve  :d055:
devils_advocate
Posts: 101
Joined: 24 Jul 2012, 23:40

ma sve ti ovisi kako kojem predmetu pristupis.....inace svima najlaksi predmet MPK (Moderne pravne kodifikacije) je meni osobno bio najtezi predmet, inace ga studeti poloze iz prve, a ja sam iz trece. Nema tu teskih i lakih predmeta, budes li redovno ucila svi ce ti predmeti biti laki, a budes li 5do12 naravno bit ce teski....moj savjet ti je ne slusaj sto studenti pricaju o profesorima i predmetima. Stvori si sama svoje misljenje.
Sultanija
Posts: 63
Joined: 28 Apr 2011, 17:00

noname: kad kazes parcijale, to se odnosi na Ustavno?
Hvala svima na savjetima!
berince_s
Posts: 514
Joined: 30 May 2009, 18:27

Kolegice...Misli se na Stvarno pravo kao predmet. Ustav se polaze po glavama a ne parcijalama
no_name007
Posts: 224
Joined: 12 Sep 2011, 14:40

da, na to sam mislila :)
kutija
Posts: 84
Joined: 03 Oct 2011, 23:59

gdje mogu naci raspored predavanja i vjezbi za drugu godinu??
kp500
Posts: 615
Joined: 07 Jan 2010, 21:16

na stranici fakulteta
Post Reply

Return to “II godina”