PFSA: Građansko procesno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

On je počeo sa radom u prošli ponedeljak,Pa strpite se malo,vidjecemo iduće sedmice kako i šta
MI2
Posts: 365
Joined: 14 Apr 2010, 14:58

E svasta...

Napisala sam da je Sekretarijat fakulteta objavio sluzbenu obavijest da ce prof. Omanovic biti na drugom septembarskom roku. Zacudilo me je sto su studenti koji su polagali prije par dana javili da je opet dosao prof. Bikicev asistent na ispit...Meni mnogo vise odgovara pismeno da polazem ispit, ali me je ovo zbunilo pa sam zato trazila info. E sad ne bih znala ima li prof. Omanovic (je li imao) svog asistenta i je li ranije bilo uobicajeno da se pojavi asistent ili profesor - to je vec nesto drugo. Dakle, to je bila glavna dilema.

A da treba poceti od ponedeljka - treba. A sto se mene licno tice - moze i od novembra i od decembra...A jesam - prisustvovala sam ispitima i uglavnom dodje asistent ili profesor koji predaje taj predmet, a ne neki drugi.

Ocigledno niko jos uvijek nema konkretnih informacija...

BTW - ispit je u cetvrtak, tako da strpljenje sad bas i nije vrlina...nije isto ako ucite / ponavljate da odgovorite na pitanja sa dvije - tri precizne recenice ili, ako je ispit usmeno - da date malo duzi odgovor...meni nije jer nemam dovoljno vremena od posla.
Last edited by MI2 on 24 Sep 2012, 12:24, edited 1 time in total.
dora
Posts: 420
Joined: 24 Sep 2009, 11:39

Ranije ispit kod prof. Omanovića je bio usmeno, mogao se polagati iz tri dijela..,dovoljno je bilo naučiti skriptu, jer je prof. i više nego korektan.. s obzirom na težinu predmeta. kako će biti u četvrtak zaista ne znam... ako je nekome zadnji ispit ili je već spremao najbolje bi bilo da ode i pita samog prof. čovjek je i viš enego divan, tako da će sve fino objasniti. trenutni ass. je i rani bio prof. ass...
fani
Posts: 324
Joined: 27 Jan 2010, 12:39

Ass Ednar Idriz nije "Bikicev asistent". On je bio ass na Gpp i dok je Omanovic predavao.
MI2
Posts: 365
Joined: 14 Apr 2010, 14:58

Moja greska, pardon nisam to znala.
Onda ne mogu da shvatim promjenu ponasanja u odsustvu prof. Omanovica...ali dobro, to nema veze s temom
MEHOpuzic
Posts: 122
Joined: 09 Jan 2010, 14:55

To itekako ima veze s temom jer je zbog njega dosta nas jos uvijek na ovoj temi  :p026: nego jel ko trazio profesora,ima li kakve novine???Ukoliko i vama (starom sistemu) bude pismeno bez prisustva profesora,mislim da je najbolje da se skupimo i na najbolji nacin objasnimo profesoru situaciju (gdje je na jednom pismenom ispitu znalo poloziti dva a nekad cak i tri studenta  :bravo:) i naravno zamolimo da nas on ispita...(jer ako vec moram pasti na ispitu nek me obori profesor a ne...  :k837:)
hijuga11
Posts: 90
Joined: 22 Nov 2010, 12:23

slazem sa a i mislim da nas ima jos, dosta je bilo sikaniranja od strane ovog asistenta.
nadajmo se da ce profa ispitivati
dora
Posts: 420
Joined: 24 Sep 2009, 11:39

Mislim da je prof. upoznat sa tom situacijom, vezano za prolaznost, za neprinavanje dijlova koji su položeni kod njega... moguće da ovaj termin bude pismeno, čito zbog kratkog vremena sa organizacijom prof..., a možda i griješim. (nadam se da griješim ).. opet ponavljam ,najbolje da neko ko ima vremna i ko je iz Sa., ode do prof. i pita, danas, sutra....,veliki je gospodin i sigurno će sve fino objasniti.. a sigurna sam, 100%, da ass. nećemo više gledati na ispitu :D...a to će biti veliko zadovoljstvo..:D
Last edited by dora on 25 Sep 2012, 10:00, edited 1 time in total.
MI2
Posts: 365
Joined: 14 Apr 2010, 14:58

Sad mi je palo na pamet zasto sam mislila da je Idriz Bikicev asistent....zato sto je sistem ispita isti - pismeno, 10 pitanja, ko fol 6 za prolaz a nije nego svih deset...
ivanaana
Posts: 61
Joined: 13 Oct 2010, 18:19

Nedavno je kolegica napisala da je uradila 8 pitanja i dobila 8...mislim da nema nekog pravila vezano za ocjenjivanje. lp
Sretno (nam) svima koji sutra izlaze na GPP !
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”