PFSA: Ustavno pravo II

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
watch_out
Posts: 162
Joined: 31 Aug 2009, 23:49

Kada pita institucije EU,da li pita svih pet ili ti kaze da ispricas o jednoj???
hare_krishna
Posts: 659
Joined: 11 Oct 2009, 21:05

Pricas samo jednu...

A mene zanima moez li neko pojasniti, ako zna, koji podnaslovi se uce u desetoj glavi tj. ono pravosudje i lokalna samouprava (knjiga 2006.)???
ius is best
Posts: 424
Joined: 23 Feb 2009, 00:01

Moze li neko napisati da li profesor iz 10. i 11. glave pita nesto osim ovih pitanja?

X glava

neovisnost sudstva (učiti iz knjige izdanje 2006.) - određenje sadržaja, neovisnost pravosuđa
odnos središnjih i lokalnih vlasti
teorija lokalne samouprave
ustavno pravo na lokalnu samoupravu

XI glava

raspad mnogonacionalnih federacija · neuspjeh mnogonacionalnih federacija
federalistička teorija · moderna federalistička teorija
razlikovanje konfederacije i federacije
pravni temelj zajednice
odnos prema građanima
status u međunarodnom pravu
drugi oblici složenih država i državnih zajednica
institucije Evropske Unije

Hvala ...
kaja
Posts: 198
Joined: 15 Feb 2010, 16:06

Nevezano za tvoje pitanje, kad sastavis sva ta pitanja osim inst. EU je jedno pitanje a institucije EU drugo pitanje, zasebno, rekoh da to pojasnim posto dosta kolega ne zna da tako pita profesor.
Recoba
Posts: 85
Joined: 13 Aug 2010, 10:17

[quote="ius is best"]
Moze li neko napisati da li profesor iz 10. i 11. glave pita nesto osim ovih pitanja?

X glava

neovisnost sudstva (učiti iz knjige izdanje 2006.) - određenje sadržaja, neovisnost pravosuđa
odnos središnjih i lokalnih vlasti
teorija lokalne samouprave
ustavno pravo na lokalnu samoupravu

XI glava

raspad mnogonacionalnih federacija · neuspjeh mnogonacionalnih federacija
federalistička teorija · moderna federalistička teorija
razlikovanje konfederacije i federacije
pravni temelj zajednice
odnos prema građanima
status u međunarodnom pravu
drugi oblici složenih država i državnih zajednica
institucije Evropske Unije

Hvala ...
[/quote]
Pita to samo.....Al 10 glava su ti  sve lekcije kad sastavis 10 i11 glavu,osim institucije EU,jer to pita kao 11 glavu(neki od podnaslova iz nje) Ima raje hoce samo izaci 10 glavu,a on ima nesto postavi iz ove bivse 11 glave,pa da se ne buni raja.
Aminaa
Posts: 127
Joined: 10 Dec 2009, 20:38

da li je neko pitao prof da odg posto mu treba za uslov, ja sam pitala ali mi je rekao kao ne moze nista obecati al kao uci ti  ;(...
Slatka mala
Posts: 92
Joined: 05 Apr 2011, 22:48

Ma nauci i otidji...Meni nista nije rekao al ja cu otici vjerovatno kad bude ispit, Ustav II za staru bolonju...
ius is best
Posts: 424
Joined: 23 Feb 2009, 00:01

[quote="Recoba"]
Pita to samo.....Al 10 glava su ti  sve lekcije kad sastavis 10 i11 glavu,osim institucije EU,jer to pita kao 11 glavu(neki od podnaslova iz nje) Ima raje hoce samo izaci 10 glavu,a on ima nesto postavi iz ove bivse 11 glave,pa da se ne buni raja.
[/quote]Mene je prosli put pitao pitanja iz devete glave, a pitanje iz desete mi nije nikako postavio mislim postavio mi je pitanje vezano sa 10. i 11. glavom ( Federalisticka teorija). Da li se pod Federalistickom teorijom smatra i ovo pitanje "Moderna federalisticka teorija"?
Iker C
Posts: 165
Joined: 19 Sep 2010, 18:27

[quote="Slatka mala"]
Ma nauci i otidji...Meni nista nije rekao al ja cu otici vjerovatno kad bude ispit, Ustav II za staru bolonju...
[/quote]
A kada je ispit za staru bolonju?
Aminaa
Posts: 127
Joined: 10 Dec 2009, 20:38

28 i 29 ja mislim , neka nam je sa srecom :)
Last edited by Aminaa on 21 Sep 2012, 00:00, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “II godina”