PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
guess who
Posts: 187
Joined: 05 Dec 2011, 21:57

hajde buditi fini pa mi napisite sta najvise pita iz trece glave? :) na sta posebno da obratim paznju
dade
Posts: 123
Joined: 12 Mar 2009, 18:39

i mene interesuje treca glava xD
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Sve zavisi od grupe u kojoj polažete, ako vas svih 8 ili većina polaže III onda vam može svako pitanje doći. Na zadnjem roku prof. je pitao Nepovredivost doma, Jednaka dostupnost javnih službi, Državljanstvo što sam ja zapamtio kad sam polagao. Međutim znam da često pita i prva tri pitanja kao što su II generacija prava, Međunarodni standardi i svakako Granice korištenja. Nemojte preskočiti nikako prava koja se ne mogu ograničiti u slučaju neposredne opasnosti za opstanak države. Znam da još pita i jako je važno Prava uhapšenog i osumnjičenog kao i Genocid. Još bi preporučio ako stignete i možete naučiti Sloboda mišljenja i Pravo na javno okupljanje. Ovo ostalo kako sam već naveo sve zavisi u kakvoj grupi polažete. Uglavnom to vam je to u suštini, ako sam vam neke dileme otklonio drago mi je, nadam se da će vam pomoći i da položite. :mig: Sretno  :d025:
guess who
Posts: 187
Joined: 05 Dec 2011, 21:57

Hvala, Amcho nas dragi :D ta sreca nam je neophodna!
sljivo125
Posts: 170
Joined: 27 Mar 2011, 12:28

Moye li mi neko poslati sa predavanja o genocidu ? hvala
punto
Posts: 18
Joined: 16 Mar 2011, 11:49

molim vas recite mi da li profesor cesto pita lekciju predmet ustavnog prava... ja jednostavno ne moguuuuuuu ovo da naucim
arijen
Posts: 514
Joined: 29 Nov 2009, 22:41

Da li mogu izaci na ovaj drugi rok iako nikad nisam ranije izlazila na Ustav?
abdela
Posts: 42
Joined: 20 May 2010, 21:25

hej ljudi :) za koliko se može spremiti treća glava? :)
amra 1
Posts: 448
Joined: 02 Oct 2009, 18:38

to sve zavisi od tvoje volje, koncentracije, sposobnosti pamcenja i intelekta ;) i naravno organizacije.. prvo odredite koliko vam je dana ostalo do ispita, zatim organizirate se i kazete sebi: '' posto knjiga odnosno taj dio, glava ili sta vec, ima toliko i toliko str, ja cu spremati svaki dan toliko i toliko, zatim ostavim jedan dan da to sve ponovim (necu nikako izaci na kafe po dagra:) ) eh sad zavisi jesi li se dosljedno drzala plana ili si ono kampanjski ostavila za zadnji dan sve, onda sumnjam da mozes dobro nauciti za 1 dan, mozda mozes ali svako pitanje potanko ili cak mozda i mozes ako se probudis ranije i ucis citav dan s pauzicama svakih sat ili 2 i to je to  :d055:
abdela
Posts: 42
Joined: 20 May 2010, 21:25

[quote="amra 1"]
to sve zavisi od tvoje volje, koncentracije, sposobnosti pamcenja i intelekta ;) i naravno organizacije.. prvo odredite koliko vam je dana ostalo do ispita, zatim organizirate se i kazete sebi: '' posto knjiga odnosno taj dio, glava ili sta vec, ima toliko i toliko str, ja cu spremati svaki dan toliko i toliko, zatim ostavim jedan dan da to sve ponovim (necu nikako izaci na kafe po dagra:) ) eh sad zavisi jesi li se dosljedno drzala plana ili si ono kampanjski ostavila za zadnji dan sve, onda sumnjam da mozes dobro nauciti za 1 dan, mozda mozes ali svako pitanje potanko ili cak mozda i mozes ako se probudis ranije i ucis citav dan s pauzicama svakih sat ili 2 i to je to  :d055:
[/quote]
Hvala amra :D nego, sutra mi je , pa haj probaću sa udarnim pitanjima samo..:)
Post Reply

Return to “II godina”