PFSA: Radno pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Hotka
Posts: 55
Joined: 01 Feb 2011, 01:41

vidim da se ovaj post ponavlja po drugi put.... jel' mogu znati sto trazite ostala 4 pitanja kad mozete samo ova 4 nauciti???
Last edited by Hotka on 18 Sep 2012, 10:07, edited 1 time in total.
melina20
Posts: 148
Joined: 11 Apr 2010, 21:28

[quote="endless"]
Kopirano sa Facebook-a:

Međunarodni izvori radnog prava
Kolektivni ugovori
Pojam radnog odnosa
Sistem radnih odnosa
Radno vrijeme
Suspenzija zaposlenika sa rada
Postupak do donošenja pojedinačnog akta o pravima i obavezama iz radnog odnosa - pojam, skraćeni i posebni ispitni postupak
Radni sporovi - pojam, individualni i kolektivni

[/quote]

Da li su ovo zaista pitanja sa prethodnog roka, ili je neko ''lupio'' onako bezveze? Hoce neko od kolega koji su polozili na ovom roku biti ljubazan i napisati nam sta je bilo... Ili smo svi postali vodjeni onom politikom ,, tu sam dok MENI treba,, ;).. unaprijed hvala..:)
Jalle89
Posts: 283
Joined: 03 Dec 2010, 16:44

Melina20, da i ova su pitanja biila na ispitnom roku. Npr. meni je pola ovih pitanja bilo, a polagala sam prošli termin.
Imaš na prethodnim stranicama, pitanja koja su bila u junu-julu, pa sad i sa prvog termina septembarskog roka,pa se možeš
sa njima poslužiti oko učenja. I da, nije nitko ništa lupio, sve su to stvarna pitanja koja su bila na rokovima ;)
Ranini
Posts: 15
Joined: 02 Sep 2009, 12:53

Možda će pitanje biti glupo, ali da pitam svakako:

Ako je pitanje na ispitu npr. Suspenzija zaposlenika sa rada, da li se treba pisati potom i o uvjetima i vrstama suspenzije, položaju zaposlenika, trajanju itd. ili da se odgovori konkretno samo na taj dio naslova lekcije?
Pretpostavljam da profesorica naglasi ako treba da odgovor bude detaljniji, pa me zanima kakva ja praksa dosad na ispitu bila sa pitanjima takve vrste (koji sadrže u naslovu i po nekoliko podnaslova)? Da li konkretno i sažeto ili obično traži da se sve opiše?

Hvala unaprijed.
Nina_M
Posts: 411
Joined: 23 May 2009, 12:20

Obrati paznju na podnaslove i pisi konkretno. :)
armin_student
Posts: 208
Joined: 11 Sep 2009, 15:35

[quote="Hotka"]
vidim da se ovaj post ponavlja po drugi put.... jel' mogu znati sto trazite ostala 4 pitanja kad mozete samo ova 4 nauciti???
[/quote]

pa mozda zato sto smo u skripci s vremenom, a mozda su ta 4 laksa..a i bolje bi bilo da znamo koji se podnaslovi trebaju uciti eto zastoo ;)
Jalle89
Posts: 283
Joined: 03 Dec 2010, 16:44

[quote="Ranini"]
Možda će pitanje biti glupo, ali da pitam svakako:

Ako je pitanje na ispitu npr. Suspenzija zaposlenika sa rada, da li se treba pisati potom i o uvjetima i vrstama suspenzije, položaju zaposlenika, trajanju itd. ili da se odgovori konkretno samo na taj dio naslova lekcije?
Pretpostavljam da profesorica naglasi ako treba da odgovor bude detaljniji, pa me zanima kakva ja praksa dosad na ispitu bila sa pitanjima takve vrste (koji sadrže u naslovu i po nekoliko podnaslova)? Da li konkretno i sažeto ili obično traži da se sve opiše?

Hvala unaprijed.
[/quote]

Profesorica ti dan konkretno pitanje, npr. Suspenzija zaposlenika sa rada i u zagradama piše na što tačno pažnju da obratiš, odnosno što da konkretno pišeš.
spavalica
Posts: 245
Joined: 27 Oct 2010, 14:28

Jel profa zahtjevna? ili samo konkretno trebas da napises, u par recenica?
Last edited by spavalica on 19 Sep 2012, 09:58, edited 1 time in total.
Jalle89
Posts: 283
Joined: 03 Dec 2010, 16:44

Pa pitanja su esejska, znači ne možeš napist 3 rečenice i nadat se dobrom :D
Za svako pitanje trebaš da napišeš recimo po 10 rečenica, ali baš ono konkretnih.
Profesorica je max. fer, sve što napišeš uzima u obzir.
spavalica
Posts: 245
Joined: 27 Oct 2010, 14:28

Nisam bukvalno mislila 3 recenice hehehe nego jel detaljise puno :D
Post Reply

Return to “III godina”