PFSA: Međunarodno privatno pravo

Podforum studenata četvrte godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
nema dalje
Posts: 110
Joined: 14 Dec 2011, 18:39

profesor nije mogao ispitati sve koji su imali termin u 17, dao je dva papira( stari i bolonja) da se potpisu oni koji bi dosli neki drugi dan.....starog sisitema je bilo oko 30 indexa na kraju je ostalo 7 ljudi da odgovara, dakle...svi su ostali 19. u 16 sati....da li je bolonja u isto vrijeme... ne znam
Didy
Posts: 305
Joined: 28 Sep 2009, 14:34

[quote="aly"]
Zamolila bih kolege starog sistema da ne prisustvuju ispitivanju iz opravdanih razloga, ja cu napisati sva pitanja koja bude postavljao. Nadam se da cete imati razumjevanja.
[/quote]
Potpisujem,stvarno to slušanje ispita za moj ukus je otežavajuća okolnost za studenta,dovoljno je što je usmeno,strah,koncentracija,još u tebe gleda 10 ljudi šta ćes reci,pa oni koji su naucili počnu na pogrešne odgovore da slažu face,jao kako to ne zna,pa da se prave pametni,pa se smeše i prof.onda postaje strožiji,"pauni se" i bla bla...dajte ljudi imate temu mpp i sve piše kako,šta,znaš ili ne znaš,imaš sreće ili ne...ne otežavajte ljudima i ne smetajte na ispitu svi koji dolazite da vas vidi neće li vas zapamtiti kako ste dolazili pa ćete kao lakše položiti,ili da bolje shvatite koncept ispitivanja...Znam da imate pravo na to i mnogi će se ljutiti koji idu redovno da slušaju,neki i po "sto" rokova i opet im nije jasno izgleda jer znam i takve,a rado bi da kad oni budu odgovarali da nema nikoga,ko tvrdi drugačije,laže...ako vas zanima kako izgleda ispit,predate index,sjednete i saslusate kolegu do sebe,cujete vaše pitanje,pitate kolege koji iziđu i to je to...
Last edited by Didy on 16 Sep 2012, 22:00, edited 1 time in total.
pravnik_123
Posts: 572
Joined: 20 Jan 2010, 16:24

To sto imamo mogucnost da slusamo je ispit je jako fino i moglo bi samo da nam pomogne u smislu da mozemo vidjeti na koji nacin profsor ispituje, a i da provjerimo koliko znamo ako smo ensto uclili. Medjutim, kolege su jako nekorektne i fakat se smiju, to nije nimalo u redu... Ako ste vec dosli tamo, sutite, pisite i ne smijite se drugima kao da ste svu pamet svijeta pokupili, jer vjerujte mi, nije isto samo slusati ispit i biti pred profesorom i odgovarati.
mirta
Posts: 73
Joined: 08 Jun 2010, 15:35

Djaba sve ovo kad ce i u srijedu biti pun kabinet ;(.Slazem se sa Didy da bi svi mi voljeli kad bi smo bili sami u kabinetu.I ja apeliram na sve kolegice i kolege da se ako mogu suzdrze od 'slusanja ispita' :k835:.Unaprijed hvala,Sretno nam u srijedu :d055: :d055:
Didy
Posts: 305
Joined: 28 Sep 2009, 14:34

Ja neću polagati u srijedu ali želim sreću svima koji hoće ,a kada bi vidjela da mi se neko smije,e pa  :cenzura:  :cenzura: posle ispita kako mi narav reaguje na bezobrazne ljude,jer svako ima svoj izbor i da zna i da ne zna,ko ima da mi sudi osim Boga za bilo šta...sta ima da dolaze i ko fol nesto slušaju,toliko je više objašnjeno kako ispituje da i ptice znaju,pustite to kolega,dolaze da ih prof. vidi kako se zanimaju za mpp,da imaju imalo obraza ne bi smetali kolegama i sabotirali ih,sjedi i odgovaraj i sve ce ti biti jasno...sta imas da buljis u mene i pristaješ mi na muku...
ali ko drugom jamu kopa sam u nju upada,i sve čemu si se smijao morat ćeš i sam da prođeš.

P.S.
...a u srijedu vjerujem kolega mirta da će se max organizovati da dođu... :cenzura:
dora
Posts: 420
Joined: 24 Sep 2009, 11:39

Slažem se sa svim iznesenim.. i sama sam odbila da prisustvujem slušanju ispita, upravo iz solidarnosti sa onima koji odgovaraju..,pa sam fino predala index, ušla, postavio mi pitanje, slušala kolegicu do sebe.., i jasno mi je kako i šta prof. traži. ,pored toga, dok sam čekala da me prozove, zapisivala sam pitanja koja je kolegama postavljao..tako da bih zaista i ja zamolila kolege-kolegice da se ispit održava bez "slušača"... sretno u srijedu svima koji polažu...;)
deli yurek
Posts: 42
Joined: 10 Nov 2010, 21:22

hoce li neko od kolega onako realno bez preuvelicavanja i kukanja da mi napise kakav je profesor??tolko sam se naslusala da nemam volje da se uopce pojavim,te onakav te ovakav...dakle molim vas kolege i kolegice,ako vam nije problem da to podjelite :moli:  zar je  stvarno tolko komplikovan i tezak covjek?i ima li neko da je polozio po tim nekim skriptama?
pretrazivac
Posts: 43
Joined: 11 Mar 2011, 17:59

po kojoj knjizi se sprema međunarodno privatno pravo (stari sistem) ? koji autori?
amina90
Posts: 22
Joined: 24 Aug 2011, 13:44

imam jedno pitanje :)

u novembru ili decembru sam polozila prvu parcijalu iz ovog predmeta i nikad nisam upisala tu parcijalu u index. sta mislite da li vazi ta parcijala i za drugi termin u septembru i hoce li mi profesor uvaziti iako nemam upisanu u index ????:)))))
Didy
Posts: 305
Joined: 28 Sep 2009, 14:34

[quote="pretrazivac"]
po kojoj knjizi se sprema međunarodno privatno pravo (stari sistem) ? koji autori?
[/quote]
Međunarodno privatno pravo i Procesno međ.privatno pravo,autor:prof.Edin Muminović.pozz
Post Reply

Return to “IV godina”