PFSA: Krivično pravo II

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
berince_s
Posts: 514
Joined: 30 May 2009, 18:27

Pita li Tomic zastaru, amnestiju i pomilovanje?
lavanda
Posts: 65
Joined: 18 Oct 2009, 23:12

koja djela Tomic pita iz KZBIH
Amel H
Posts: 176
Joined: 10 Sep 2010, 17:05

zna li iko kada je prof Petrović na fakultetu ?
barak
Posts: 145
Joined: 11 Nov 2009, 20:11

Pozz svima spremam 2. i 3. dio kod proff Tomica pa me zanime treba li spremati clanove od 110 do 125 (odredbe o izdezavanju krivicnopravnih sankcija i amnestija pomilovanje i rehabilitacija). Nisam to ucio pa ako treba da se veceras zadam :D
Mint.
Posts: 53
Joined: 03 Jan 2011, 15:16

Šta mislite da li je moguće zamoliti prof Petrovića da kod njega odgovaram, jer me Tomić oborio, a ovaj mi je predmet za uslova, a znate kakav je Tomić po tom pitanju...
assmir
Posts: 9
Joined: 25 Jan 2011, 15:09

Pa ti mislis da bi dekan negirao prof dr Tomica.Pokusaj ali sumnjam.
capcarap
Posts: 13
Joined: 16 May 2011, 11:22

Moze li mi neko reci kako izgleda ispit kod prof.Petrovica ? ja sam prosle godine polozila krivicno II kod prof. Tomica, ali mi je ponisten ispit i sad trebam kod Petrovica i kako vidim po forumu puno ih pada :S je li dovoljno da ucim iz skripte ili da uzmem i knjigu?
Dzenana88
Posts: 370
Joined: 30 Nov 2009, 22:30

Bilo je ljudi koji su bili sretni pa položili po skripti....ali savjetujem knjigu!
elm@
Posts: 258
Joined: 03 May 2011, 19:15

@capcarap
Ovaj zadnji rok sam odgovarala kod prof.Petrovića. Daje prvo pitanje iz prvog dijela, ako znaš to prelazi na drugi dio...
Pitanja kojih se sjećam su:pomaganje kao oblik saučesništva, vrste pomaganja, podstrekivanje, sudska opomena, uvjetni otpust, novčana kazna, krađa, ubistvo(teško)...
Najvažnije je da mu daš definiciju pojma koji ti je postavio i sasvim ukratko kažeš nešto o njemu.Imaš dovoljno vremena da napišeš koncept.

Dok sam ja odgovarala oborio je samo jednu curu koja nije ništa znala. Uglavnom ako vidi da si učila nastojat će da ti izvuče pozitivnu ocjenu. Bar je to moje iskustvo sa njim.
Uči iz njegove knjige i uzmi KZBiH sa izmjenama i dopunama (imaš ga na prijašnjim stranicama ove teme).
Sretno.
capcarap
Posts: 13
Joined: 16 May 2011, 11:22

Hvala puno :D :D
Post Reply

Return to “II godina”