PFSA: Radno pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
elSaik
Posts: 480
Joined: 21 Feb 2009, 18:38

[quote="Dama Pikova"]
Ne znam šta je ranije pričano, ja prenosim šta je na vježbama rekao ass. I to ponovio više puta.
[/quote]

Ma ne, ne, tačno je da treba čista druga 100%. Samo komentarišem da nisu baš trebali to pravilo mijenjati.  :mig:
clio
Posts: 228
Joined: 27 Jun 2009, 09:10

[quote="ClEoPaTrA"]
[quote="ado_33"]
[quote="clio"]
Zna li neko da li nam je dovoljno skripta za poloziti drugi test ,smijem li se osloniti na nju ,jer koliko sam primjetila ima sve ono sto je u knjizi boldirano? Bilo bi super da imamo kao za prvi test ''pripreme za test'' iz skriptarnice ,jer su se meni potrefila sva pitanja iz tih ''priprema''
[/quote]
Mislim da je dovoljna skriptam govorim iz licnog iskustva POZZ
[/quote]

Mislim da je skripta dovoljna za test + zadaci...Za usmeni ispit na redovnom roku, skripta ne može pomoći, jer profesorica rešeta po knjizi ;)
[/quote]
Hvala vam puno ,primila k' znanju  ;)  :f040:
Nefertiti
Posts: 356
Joined: 01 Oct 2009, 18:04

Da li mi moze neki kolega sa PF SA objasniti gdje se stavljaju licni podaci kada se pravi ugovor o radu, vjezbe nismo imali a moramo predati ugovor u prvoj sedmici januara pa sam zbunjena da li uopste moram naznacavati licne podatke i na kojem mjestu? hvala puno :(
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Odmah na početku imenuješ poslodavca npr. naziv firme, ulica, po kome je zastupana, s jedne strane i (ispod)
posloprimca, ime prezime, ulica, JMB, s druge strane... staviš datum (ispod: sklopili su dana tog i tog) i onda ide tekst ugovora.
Nefertiti
Posts: 356
Joined: 01 Oct 2009, 18:04

[quote="Dama Pikova"]
Odmah na početku imenuješ poslodavca npr. naziv firme, ulica, po kome je zastupana, s jedne strane i (ispod)
posloprimca, ime prezime, ulica, JMB, s druge strane... staviš datum (ispod: sklopili su dana tog i tog) i onda ide tekst ugovora.
[/quote]

:( mislila sam moji licni podaci, da li moram staviti svoje licne podatke prije nego krenem pisati ugovor o radu, da li je vama profesorica ili asistent objasnjavao, ili da uopste ne stavim svoje podatke, jer cu ugovor o radu praviti prema onih 11 tacaka koje su navedene u zakonu tako da valjda s tim nece biti problema.
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Ahaa pa napraviš naslovnu kao da radiš seminarski, esej bilo šta i tu idu lični podaci. Tako smo mi radili.
Nefertiti
Posts: 356
Joined: 01 Oct 2009, 18:04

Hvala mnogo, shvatila sam. Ta naslovna strana i jeste najbolje rjesenje.
clio
Posts: 228
Joined: 27 Jun 2009, 09:10

Bilo bi lijepo i nadasve korisno ako bi se nekome dalo napisat nam koji zadatak sa predavanja  :D
Hvala  :moli:
Jean D Arc
Posts: 204
Joined: 29 Sep 2009, 17:30

I ja sam vidjela da kruže neki zadaci no skrivaju ih kao zmija noge,pa ako bi se našla neka dobra duša da ih postavi u skriptarnicu bili bismo zahvalni! :moli:
Dama Pikova
Posts: 965
Joined: 22 Feb 2009, 00:19

Poslala sam kolegici Clio zadatke koje sam ja pribavila i ona će ih na ovu temu objaviti čim prikupi sve i napiše rješenja.
Post Reply

Return to “III godina”