PFSA: Bračno Pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
SanY
Posts: 71
Joined: 30 Sep 2009, 14:32

[quote="amila"]
Jedno pitanje-jel treba da ucimo ove dijelove u knjizi koji su napisani sitnijim slovima,koji se odnose na uporedno pravo?evo gledam,ima toga dosta u dijelu koji se tice imovinskih odnosa,pa ako neko zna jel i to ucimo da mi odgovori.Hvala :)
[/quote]
Ne.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="SanY"]
[quote="amila"]
Jedno pitanje-jel treba da ucimo ove dijelove u knjizi koji su napisani sitnijim slovima,koji se odnose na uporedno pravo?evo gledam,ima toga dosta u dijelu koji se tice imovinskih odnosa,pa ako neko zna jel i to ucimo da mi odgovori.Hvala :)
[/quote]
Ne.
[/quote]
Ono treba samo procitat, jednostavno da se zna. (barem meni je ono zanimljivo citati).
Provincijalka
Posts: 381
Joined: 26 Aug 2009, 16:01

I sta je sa ispitom??Jel pomjeren za 14.januar??  :brko:
zlatokosa
Posts: 421
Joined: 01 Oct 2009, 12:39

  Danas potvrdjeno na vjezbama ass je rekla da ce druga parcijala biti 14.01.2010. na tu parcijalu mogu izaci svi studenti koji su polozili 1 parcijalu i oni koji je nisu polozili ali su imali vise od 30 poena... Takodje studenti koji su polozili 1 parcijalu oslobodjeni su te materije koju su polozili,a ovi sa vise od 30 poena koji nisu polozili 1 parcijalu, a radit ce test - nisu oslobodjeni gradiva, oni moraju sve....

Redovan termin za ispit iz bracnog prava je 28. januara 2010. tj I ispitni termin, a drugi nije rekla kada je... uglavom ovaj od 14. januara vam dodje kao predrok...
:f040: :f040: :woohoo:
Damir89
Posts: 292
Joined: 06 Jul 2009, 22:40

Da li se varam ili za završtni ispit ( II parcijala - 14.1.) treba učiti samo:

1. posredovanje,
2. imovinske odnose između br.partnera,
3. vanbračnu zajednicu,
4. nasilje u bračnoj i vanbračnoj zajednici.

???
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Damir89"]
Da li se varam ili za završtni ispit ( II parcijala - 14.1.) treba učiti samo:

1. posredovanje,
2. imovinske odnose između br.partnera,
3. vanbračnu zajednicu,
4. nasilje u bračnoj i vanbračnoj zajednici.

???
[/quote]
Upravo je to za drugu parcijalu, a druga parcijala je 14.01. a zavrsni ispit 28.01.2010.
Last edited by Alen89 on 25 Dec 2009, 12:29, edited 1 time in total.
Nessa
Posts: 432
Joined: 27 May 2009, 11:00

Meni nis nije jasno jer je ass jucer na vjezbama govorila za drugu parcijalu kao imovinski odnosi, posredovanje i nasilje... nije spominjala VBZ... trebalo bi otici na konsultacije  :S
Nissy
Posts: 264
Joined: 31 Oct 2009, 19:58

[quote="alenko_sa"]
[quote="Damir89"]
Da li se varam ili za završtni ispit ( II parcijala - 14.1.) treba učiti samo:

1. posredovanje,
2. imovinske odnose između br.partnera,
3. vanbračnu zajednicu,
4. nasilje u bračnoj i vanbračnoj zajednici.

???
[/quote]
Upravo je to za drugu parcijalu, a druga parcijala je 14.01. a zavrsni ispit 28.01.2010.
[/quote]

Osim navedenog treba još i izdržavanje...
black
Posts: 13
Joined: 09 Oct 2009, 23:09

Da li iko zna na sta se treba vise bazirati?Prva parcijala razvod,a druga?:D:D:D:D:D
I zna li iko kako to izgleda taj test za nas koji nismo polozili ali smo imali preko 30 poena?
I zna li se kad ko radi?
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

[quote="black"]
Da li iko zna na sta se treba vise bazirati?Prva parcijala razvod,a druga?:D:D:D:D:D
I zna li iko kako to izgleda taj test za nas koji nismo polozili ali smo imali preko 30 poena?
I zna li se kad ko radi?
[/quote]

Ah bazirat se treba na sve,hvala Bogu zna se kad je u pitanju bracno,kako stvari stoje.Sto se tice drugog pitanja mislim da za vas izgleda test kao za sve one koji nisu polozili prvi dio stim da imate privilegiju da izadjete ne predrok,za razliku od onih koji su imali manje od 30 poena,ako sam ja to dobro shvatila,a kad ko radi to nezna se jer je to tradicija na nasem fakultetu.Eto  :kava:
Post Reply

Return to “II godina”