PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Noir
Posts: 14
Joined: 12 Feb 2010, 12:36

Kolegice i kolege posto je na interentu sve jako konfuzno a na temi ne mogu da pronadjem prave informacije molim da mi neko kaze sta podrazumijeva to ucenje na daljinu?
Od nekog pracenja predavanja i komunikacije putem interneta kod nasih profesora i u nasim uslovima nema nista, tako da ja to shvatam nesto kao "vanredni student" samo drugacije nazvano. Skoro sam se zaposlio i sada bih volio upisati taj II ciklus, ali ne mogu biti u Sarajevu  kada traju predavanja. Da li to znaci da bi ja mogao upisati to daljinsko ucenje i dolaziti samo na ispite i eventualno na neko predavanje ako se pruzi prilika.

Znam da time gubim dosta ali kad je sve od samih nas studenata preko fakulteta i profesora nenormalno onda  mi nece nista ni biti da upisem taj II ciklus na taj nenormalni nacin. 

Samo nisam siguran da li sam ja to dobro shvatio ili ima neka kvaka tu jos? Molim za pomoc oko ovoga kako bih znao da li da dolazim u Sarajevo i predajem papire ili ne.
pravnik_123
Posts: 572
Joined: 20 Jan 2010, 16:24

Po teta Danicinoj prici '' nema vise raditi i studirati'',  ali posto jos uvijek nema nikakve zvanicne obavijesti, a informacije na oglasnoj ploci su jako sture sto od predmeta na pojedinim katedrama, sto od toga koji ce profesori predavati najbolje da sacekate, jer ce vjerovatno vise detalja biti kasnije.
NeZ
Posts: 346
Joined: 05 Dec 2009, 10:24

Imal ista u vezi produzenja roka za upis na master stvarno ovaj dekan bezobrazan,paa nek kaze necu vam produziti i kraj vec nas drzi u nekoj neizvjesnosti jos 8dana ostalo,uzas!!!!Trebamo se svi udruziti i otici mu,to je ionako njegova greska daje ispite 14 a konk do 15.Inspekciju malo zovnut pa bi se valjda promjenilo nesto.Nije u stanju 3god da mi unese 20ispita na isss,kad je toliko precizan sto nije u svemu.A kad treba da se nesto uplati i kad je novac u pitanju tu je ne preciza vec pre pre pre precizan!!!!!!
reuf
Posts: 210
Joined: 21 Jan 2010, 14:41

Tooo Selmiceee reci iiim :D Ja sam uz tebe!!! :D
Last edited by reuf on 29 Sep 2012, 21:35, edited 1 time in total.
norma323
Posts: 9
Joined: 03 Jul 2012, 11:49

Da li neko ima bilo kakvu informaciju o predmetima i profesorima na katedrama?Do sada smo trebali biti objavjesteni o svemu...Radi li iko na ovom fakultetu svoj posao :@...strasno! :@
pravnik_123
Posts: 572
Joined: 20 Jan 2010, 16:24

Nema nikakvih informacija, bar ne zvanicnih o predmetima na katedrama.Jedino da odete do cuvene teta Danice i da je zamolite da vam da detaljnije informacije... 
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="NeZ"]
Imal ista u vezi produzenja roka za upis na master stvarno ovaj dekan bezobrazan,paa nek kaze necu vam produziti i kraj vec nas drzi u nekoj neizvjesnosti jos 8dana ostalo,uzas!!!!Trebamo se svi udruziti i otici mu,to je ionako njegova greska daje ispite 14 a konk do 15.Inspekciju malo zovnut pa bi se valjda promjenilo nesto.Nije u stanju 3god da mi unese 20ispita na isss,kad je toliko precizan sto nije u svemu.A kad treba da se nesto uplati i kad je novac u pitanju tu je ne preciza vec pre pre pre precizan!!!!!!
[/quote]

UNSA: Saopštenje za javnost nakon vanredne sjednice Senata
http://studomat.ba/vijesti/univerziteti ... jevu/2789/

Sutra ćemo poslati još jedan dopis Dekanu i pozvati se na ove zaključke.
Ameli88
Posts: 105
Joined: 06 Nov 2009, 15:39

[quote="norma323"]
Da li neko ima bilo kakvu informaciju o predmetima i profesorima na katedrama?Do sada smo trebali biti objavjesteni o svemu...Radi li iko na ovom fakultetu svoj posao :@...strasno! :@[/quote]

Imam neke informacije sto se tice upravnog smjera...profesori/ce su : Dedic, Duvnjak, Ajanovic, Jasminka ( ne znam ima li jos ko :) )..a predmeti : sluzbenicko pravo, upravno pravo, lokalna samouprava...ako neko ima jos informacija, neka napise...mene zanima da li ce Duvnjak ispitivati ili Ajanovic ?
Last edited by Ameli88 on 29 Sep 2012, 21:37, edited 1 time in total.
adison
Posts: 2
Joined: 29 Oct 2010, 16:52

Gdje je kancelarija od te Danice?
Dita
Posts: 22
Joined: 24 May 2011, 16:04

Kolege, molim vas, imam dva tri pitanja. I ja namjeravam da upisem, ali mi sve ovo konfuzno, a nisam u SA da odem na studentski da se raspitam. Ja bih vanredno upisala, pa me zanima da li treba ljekarsko uvjerenje za vanredne studente? Da li treba prosjek ocjena i da li mi sami pisemo zahtjev za upis? I ako jos znate koje su katedre ove godine. Molim vas, pomozite.  :)
Post Reply

Return to “II ciklus studija”