PFSA: Obligacije - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
ady
Posts: 218
Joined: 26 Sep 2009, 20:49

Danas sam prisustvovala naj čudnijem ispitu u historiji fakulteta. Kada sam ušla u salu, sala je bila puna. Nakon što je asistentica podjelila testove, izašlo je 70% studenata (napustilo ispit).
Pitam se samo kako profesoru i asistentici to ništa nije dalo do znanja, da je test užasan.
Ljudi moji, još uvijek kao da smo u komunizmu (ispiti naučna fantastika), a što je naj žalosnije ništa nam ne znači što se mi patimo na Pravnom fakultetu u Sarajevo.
Kod mene ih (pravnika) u firmi iz Viteza na pozicijama ima milion, a ne znaju ni šta su Obligacije.
menoa
Posts: 77
Joined: 11 Jun 2010, 22:35

a kakva su onda to pitanja bila?????
Last edited by menoa on 26 Sep 2012, 11:52, edited 1 time in total.
jolanda
Posts: 56
Joined: 11 Mar 2010, 23:14

Molba za one koji su izlazili , da podjelite svoja iskustva i pitanja sa ispita
Naprijed
Posts: 157
Joined: 19 Apr 2010, 19:58

[quote="ady"]
Danas sam prisustvovala naj čudnijem ispitu u historiji fakulteta. Kada sam ušla u salu, sala je bila puna. Nakon što je asistentica podjelila testove, izašlo je 70% studenata (napustilo ispit).
Pitam se samo kako profesoru i asistentici to ništa nije dalo do znanja, da je test užasan.
Ljudi moji, još uvijek kao da smo u komunizmu (ispiti naučna fantastika), a što je naj žalosnije ništa nam ne znači što se mi patimo na Pravnom fakultetu u Sarajevo.
Kod mene ih (pravnika) u firmi iz Viteza na pozicijama ima milion, a ne znaju ni šta su Obligacije.
[/quote]
Prije svega : Govorimo o obligacijama za stari sistem.
Zaista ne znam u cemu je problem sa tim naučno-fantastičnim pitanjima ???? Pitanja su bila sasvim normalna, kao i uvijek što to budu. Ja sam odustao jer nisam spremao, nikako, ali sam mogao da procitam i pogledam da nijedno pitanje nije zapetljano, i svako od onih pitanja se vec jednom, nekada :) , ponavljalo.
emily
Posts: 228
Joined: 22 Sep 2009, 13:37

A da neko uvazi molbe kolega, ispolji kolegijalnost i napise ta pitanja?  :bravo:
Medelica
Posts: 119
Joined: 30 Mar 2011, 14:59

Drage kolege tek sam vidjela temu...pitanja uopste nisu bila neka iz "naftalina" vec ona koja se stalno vrte na testovima.Tacnije bili su testovi tj ponovio se test sa drugog junskog termina...a to su oni u jednoj grupi nastanak aktivne solidarne obl,a u drugoj nastanak pasivne solidarne obl.nadjite  u temi pitanja sa junskog drugog roka obje grupe...da ne pisem...znaci covjek sve ponavlja testove i ne razumijem cemu tolika zbrka oko ovoga..samo treba sjesti i nauciti.eto nadam se da sam rijesila dilemu.pozz
dora
Posts: 420
Joined: 24 Sep 2009, 11:39

Slažem se sa kolegicom.. Taj test je bio više puta, ne samo u junu.. Treba malo prelistati temu prije nego se odvažimo okrivite sve oko nas..., samo ne sebe... sretno!!!
tajra
Posts: 43
Joined: 16 Feb 2010, 18:17

Moze li neko postaviti rezultate ako su izasli? Hvala
Ilda
Posts: 13
Joined: 19 Jul 2009, 22:32

Polozili su:

Hadzalic Medijana
Hozic Arnela
Mujdza Sunita
Ramezic Amajla
Softic Nadja

Cestitke  :c025:
ady
Posts: 218
Joined: 26 Sep 2009, 20:49

Ma nije tezak ispit :]
Last edited by ady on 10 Sep 2012, 21:18, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”