PFSA: Uvod u građansko pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Nermyta
Posts: 262
Joined: 28 May 2009, 12:07

hoce li biti drugi test i ako hoce zna li iko kada?  :dunno:
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Nermyta"]
hoce li biti drugi test i ako hoce zna li iko kada?  :dunno:
[/quote]
Nema drugog testa, sad slijedi samo zavrsni ispit !!
Damir89
Posts: 292
Joined: 06 Jul 2009, 22:40

[quote="alenko_sa"]
22.12.2009 (utorak), druga smjena. Umjesto profesora Misite, ass. ce voditi predavanja.
[/quote]


Šta je predavala, koju/e lekcije??? (ako je neko bio i zna  :f035:)

Nisam mogao doći, a pokušavam učiti uporedo s predavanjima...
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Damir89"]
[quote="alenko_sa"]
22.12.2009 (utorak), druga smjena. Umjesto profesora Misite, ass. ce voditi predavanja.
[/quote]


Šta je predavala, koju/e lekcije??? (ako je neko bio i zna  :f035:)

Nisam mogao doći, a pokušavam učiti uporedo s predavanjima...
[/quote]
Od "Oblik pravnog posla" (104. str) do Dolozne paulijanske tuzbe (140. str). Nekako mi je ovo previse, ali kako je ona predavala ispade da dodje bas ovoliko stranica :S
Damire, rekla je da se ove podjele sto su veoma bitne mogu skinuti sa sajta Pravnog fakulteta. (Ja nisam mogao to naci). Ukucao sam Uvod u gradjansko pravo, ali nema toga, ni zadataka koje je spomenula da se nalaze na sajtu.
Nissy
Posts: 264
Joined: 31 Oct 2009, 19:58

Asistentica je faktički prešla sve, da bismo mogli uraditi koji zadatak suta na vježbama, budući da je dvočas....i mislim da vježbi više neće ni biti.... a što se tiče onih uporedbi ništavosti i pobojnosti i zadataka, to je na stranici fakulteta-studije-dodiplomski studij-uvod ;) u građansko...
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="Nissy"]
Asistentica je faktički prešla sve, da bismo mogli uraditi koji zadatak suta na vježbama, budući da je dvočas....i mislim da vježbi više neće ni biti.... a što se tiče onih uporedbi ništavosti i pobojnosti i zadataka, to je na stranici fakulteta-studije-dodiplomski studij-uvod ;) u građansko...
[/quote]
Joj Nissy !!!!!!! Thx, ja se slomio trazeci !!!!

Za ostalu raju !!!!!!!!

http://www.pfsa.unsa.ba/stream/stream.php?kat=78 (Tu se nalaze tabela nistavosti i pobojnosti i zadaci za vjezbanje)
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Mislim da je to nekad bilo i u skriptarnici, pa je izbačeno kad se radila reorganizacija.
merimahrnjic
Posts: 20
Joined: 03 Dec 2009, 19:25

pozdrav  meni je ostalo jos građansko iz druge....uzas
Damir89
Posts: 292
Joined: 06 Jul 2009, 22:40

A je vlasnik nekretnine i kao takav je upisan u zemljišne knjige. C ima ugovoreno pravo preče kupovine koje je takođe upisano u zemljišne knjige. A i B žele da zaključe ugovor o prodaji i da bi spriječili C da vrši svoje pravo preče kupovine, dogovore se da se u ponudi licu C istakne nesrazmjerno visoka cijena. C se odista izjasnio da neće vršiti svoje pravo preče kupovine pod tim uslovima. A i B zaključe pismeni ugovor i ovjere potpise na sudu, a da C nebi pobijao taj ugovor i u ugovoru navedu istu visoku cijenu. Istovremeno se usmeno sporazumiju o drugoj, nižoj cijeni.

B je platio usmeno ugovorenu nižu cijenu, a A ga tuži zbog neizvršenja ugovora i traži isplatu iznosa u skladu sa pismeno zaključenim ugovorom.
Kakava je pravna situacija?  ;(


Zna li neko sigurno rješenje?
mimili
Posts: 3
Joined: 25 Dec 2009, 14:19

redovan sam student, ali nikako ne idem na vjezbe iz gradjanskog prava,
pa me interesuje, ako ima neko od starijih, iskusnijih  :) da mi kaze
hoce li to biti problem? ;(
jel ona ove dolaske pika kao aktivnost, il za potpis? jer sam cula da prof. ne pravi nikakve probleme oko potpisa...jel to tacno???? :moli:

unaprijed zahvalna  :f010:
Post Reply

Return to “II godina”