PFSA: Prva godina | Opća diskusija...

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

To ti niko ne može odgovoriti ovdje.
Virone
Posts: 50
Joined: 03 Jan 2011, 14:59

radi li studentska sluzba, i ako ne radi kad ce raditi?

Tenk ju
vila_01
Posts: 5
Joined: 21 Feb 2012, 18:50

1. Da li se može pisati molba dekanu za prebacivanje u redovne studente ako imamo prosjek manji od osam, ako ne da li postoji mogućnost da se odobri plačanje na rate?
2. Kojeg datuma počinje sa radom studentska služba?
3. Kada je upis za drugu godinu studija?
4. Da li su asistenti počeli sa radom?
   
    Ako  neko zna odgovor na ova pitanja, molim da napiše! Hvala. :)
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

1. Da.
2. Počela je 16.08.
3. Nije još objavljeno.
4. Trebalo bi da jesu.
aloHa_ha
Posts: 4
Joined: 09 Jun 2012, 10:22

Pozdrav , imam jedno pitanje koje me kopka ovih dana ..posto se blizi upis godine ..
ovako : upisala sam prosle godine obnovu i uplatila koliko sam ispita imala da obnovim, medjutim iz nekih privatnih razloga nisam uspjela izlziti na  ispite, tako da mi je propao novac koji sam uplatila ..znam, trebala sam zalediti godinu ali ispalo kako je ispalo...sad me zanima (mada cisto sumnjam da moze ali eto da pitam ) , da li mogu napisati molbu dekanu i sve mu lijepo objasniti sta i kako, tako da predam papire za obnovu ali da ne uplacujem nista , odnosno da mi se pika novac uplacen prosle godine  za ovu godinu  :moli:??
Last edited by aloHa_ha on 27 Aug 2012, 03:18, edited 1 time in total.
Coco Chanel
Posts: 208
Joined: 02 Feb 2010, 15:44

Morat ces opet uplatiti godinu. Ali ja uvijek kazem da biste bili 100 % sigurni, pitajte, raspitajte se zbog vas da budete sigurni ;)
tomato24
Posts: 356
Joined: 10 Jan 2012, 14:35

zna li neko kada ce poceti otprilike taj upis u novu godinu ili obnovu?? da li je za obnovu poseban termin upisa ili kada bude svima ???
munisa
Posts: 67
Joined: 21 Dec 2009, 11:19

zna li neko proceduru da se prebacim sa pravnog fakulteta tuzla na pravni fakultet sarajevo,inace obnavljam prvu godinu,samofinansirajuci sam student,i kada se vrsi prebacivanje? koliko se placa u Sarajevu,u Tz. sam imala popust jer mi je otac u vojsci bio a i na birou je tako da sam placala pola cijene ? je li i gore vazi to pravilo ? hvala =)
Coco Chanel
Posts: 208
Joined: 02 Feb 2010, 15:44

[quote="tomato24"]
zna li neko kada ce poceti otprilike taj upis u novu godinu ili obnovu?? da li je za obnovu poseban termin upisa ili kada bude svima ???
[/quote]

O upisu u narednu godinu studija bit cete na vrijeme obavijesteni. Upis u narednu godinu kao i obnova vrsi se u istom terminu.

[quote="munisa"]
zna li neko proceduru da se prebacim sa pravnog fakulteta tuzla na pravni fakultet sarajevo,inace obnavljam prvu godinu,samofinansirajuci sam student,i kada se vrsi prebacivanje? koliko se placa u Sarajevu,u Tz. sam imala popust jer mi je otac u vojsci bio a i na birou je tako da sam placala pola cijene ? je li i gore vazi to pravilo ? hvala =)
[/quote]

Na PFSA samofinansirajuci studenti placaju 1000 KM godinu. Ovdje nemamo te privilegije sto se tice placanja, osim placanja na dvije rate uz napisanu molbu dekanu, tako da ces morati puni iznos uplatiti. Sto se tice procedure, prebacit se mozes sad kad pocne upis, podignes papire sa PFTZ, dodjes na studentsku sluzbu PFSA gdje ce ti oni ostatak procedure objasniti.
Last edited by Coco Chanel on 27 Aug 2012, 23:30, edited 1 time in total.
Pravnik1!
Posts: 101
Joined: 02 Oct 2011, 17:49

Znaci nista od dodatnog roka za prijavu, jedini fakultet na svijetu na kojem se ispiti prijavljuju dva mjeseca prije odrzavanja istih.
I kazu onda upisi fakultet, bolje da sam se uhvatio lopate.  :w947:
Post Reply

Return to “I godina”