PFSA: Treća godina | Opća diskusija...

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Nejraaa
Posts: 374
Joined: 31 Dec 2010, 08:06

Koliko su poceli komplikovati studiranje na ovom fakultetu na kraju ce biti jednostavnije upisati i zavrsiti medicinski fakultet nego pravni. Da Bog sacuva.  :S
Secernavodica
Posts: 186
Joined: 20 Jan 2012, 18:46

Jedno jednostavno "ne" bi bilo dovoljno na moje pitanje  :D. Vjerovatno ni onih godina kad su nam davali soc.rok takodje nije bilo "zakonskog uporista", pravilnickog ili kakvog vec, pa su nam opet pustali. Ja bih prije rekla da nove generacije imaju premalo rokova a ne mi previse. Nekome se izgleda sve manje radi.... :c053:
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Prije nisu postojale mnoge stvari na Fakultetu koje sada postoje i koje studentima olakšavaju studiranje, počev od najbolje stvari koja se desila posljednih godina, a to je mogućnost polaganja ispita ako nije čista prethodna godina. Stanje je daleko od idealnog, veoma daleko, ali mnogo bolje u odnosu na prethodne godine. Sve stvari koje su se ove godine izborile, izborile su se na osnovu prava koje nam po Zakonu pripada. Kada vam nešto pripada po Zakonu onda se ide do kraja po onoj "neka bude pravda makar propao svijet", ali kada vam nešto ne pripada i nemate pravo na to onda nemate ni argumenata i ne znate kako se postaviti. Osim ako organizujete proteste, pa na silu nešto dobijete. Ali i tu je došlo do promjene, promijenjen je Zakon o javnim okupljanjima. Prije se mogla blokirati ulica i nikome ništa. Sada nije tako.

Da zaključimo ovu čitavu diskusiju jer se ovako možemo beskonačno vrtiti u krug.

Udruženje studenata neka na prvoj septembarskoj sjednici Nastavno-naučnog vijeća uputi dvije molbe za odobravanje dodatnog socijalnog roka na kojem bi studenti mogli polagati samo jedan ispit na osnovu pečata u indeksu. Jedna molba bi se odnosila na generacije upisane 2008/2009. i ranije, a druga molba na generacije upisane 2009/2010. i kasnije. Nastavno-naučno vijeće neka glasa i odluči da li će kao prošle godine odobriti socijalni rok samo jednoj generaciji ili će kao pretprošle godine odobriti svima ili neće nikome kao prije tri godine.
Last edited by MarcusTulliusCicero on 16 Aug 2012, 00:41, edited 1 time in total.
aidaim
Posts: 1547
Joined: 09 Jun 2010, 21:46

Može li mi neko objasniti kako ide to polaganje ako nije čista prethodna godina, ocjena se upiše na kraj indeksa i onda kad očistiš godinu ganjaš prof. da ti upiše samo drugi datum, je li tako?
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Ocjena se upisuje odmah u indeks i na ISSS bez odlaganja.

http://usp.ba/vijesti/obavjestenja/1841/
aidaim
Posts: 1547
Joined: 09 Jun 2010, 21:46

Znači kada budem polagala u januaru ispite iz četvrte godine bez obzira što imam nepoložen  ispit iz treće ocjena se odmah upisuje u index pod tim datumom, to me zanima?
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Jeste, osim ako taj predmet nije vezan za taj koji nisi položila. Onda ne možeš pristupiti ispitu.
bambi_88
Posts: 355
Joined: 23 Sep 2009, 11:19

ok da li se toj odluci moraju pokoravati svi profesori ili im se opet daje prostora da izmišljaju svoje karafeke jer prof.Jahić ne da koliko znam da se upiše ocjena iz njegvog predmeta dok nije čista godina
aidaim
Posts: 1547
Joined: 09 Jun 2010, 21:46

MTC hvala puno na odgovoru.
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Aida, nema na čemu.

Bambi, naravno da moraju i koliko sam ja upoznat više niko ne pravi probleme osim prof. Jahića, ako se to uopšte i može nazvati problemom jer će ocjenu svejedno kad tad upisati. To je izneseno na prošloj sjednici NNV-a pa se nadam da će Uprava Fakulteta kontaktirati profesora i riješiti to.
Post Reply

Return to “III godina”