PFSA: Obligaciono pravo - opći dio

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
melina20
Posts: 148
Joined: 11 Apr 2010, 21:28

Joooj  zbrke :D.. ja imam i opci i posebni, pa da priupitam stogod.. :D
1. Da li se uci iz opceg dijela 17,18 i 19 glva odnosno prouzrokovanje stete, rzne vrste odgovornosti, i naknda stete??
2. Kakva je to sad nova knjiga?? ( ja obnovila godinu, pa me nije ove na faxu ni bilo  :kava: )
3. I sta je sa tom informacijom da se moze polagti posebni, ako nisi dao opci.. :D iskreno , meni je zanimljiviji puno od opceg :D

Hvalaaaaa.. :)
Aminaa
Posts: 127
Joined: 10 Dec 2009, 20:38

Zdravo. Moze li mi neko napisati sta se uci sve za posebni dio, sta se izbacuje, ako ima nesto sto ne treba? Puno biste pomogli. :)
melina20
Posts: 148
Joined: 11 Apr 2010, 21:28

A moja pitanjca? :)
Last edited by melina20 on 26 Sep 2012, 13:05, edited 1 time in total.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="melina20"]
Joooj  zbrke :D.. ja imam i opci i posebni, pa da priupitam stogod.. :D
1. Da li se uci iz opceg dijela 17,18 i 19 glva odnosno prouzrokovanje stete, rzne vrste odgovornosti, i naknda stete??
2. Kakva je to sad nova knjiga?? ( ja obnovila godinu, pa me nije ove na faxu ni bilo  :kava: )
3. I sta je sa tom informacijom da se moze polagti posebni, ako nisi dao opci.. :D iskreno , meni je zanimljiviji puno od opceg :D

Hvalaaaaa.. :)
[/quote]
Hehehe! :) Nisam ni vidio! Sorry
1) to ne ucis
2)to je nova knjiga za posebni dio (u staroj nedostaju: ugovor o nalogu, ugovor o komisionu, ugovor o posredovanju I medjunarodna prodaja robe je dopunjena)
3)to stvarno ne znam, neko kaze da, a neki ne. Eh gledajuci listu vezanih predmeta, onda po logici moras poloziti opci, pa onda posebni. Neki kazu da je I to moguce! Zasto im ne vjerovati. :D

Sent from my X10i using Tapatalk
Julie
Posts: 1016
Joined: 29 Aug 2010, 21:30

Vezani odnosno uslovni se primjenjuju od sljedece tj. ove sada akademske godine.

Ali opet ako neko sad polozi posebni ne znam hoce li mu se pikati iduce godine.
nuki_cika
Posts: 1689
Joined: 06 Aug 2010, 22:30

Pa mora mu se pikati,ali  polaganjem posebnog,pa tek onda općeg dijela otežaćete sami sebi-posebni dio je teži za naučiti nego opći-prvo riješite taj prvi dio,pa onda opći,jer jedna skripta posebnog je ko dvije skripte općeg dijela
melina20
Posts: 148
Joined: 11 Apr 2010, 21:28

Pa jel ima neko iskustvo licno sa tim, da je polagao posebni, a da nije ocistio opci, ili slicno... Ovako rekla-kazala, od toga bas i nema mnogo korisi... iskreno :)
ocajna_kucanica
Posts: 94
Joined: 14 Jun 2011, 21:28

Da ne bih sad prelistavala ove mnogobrojne stranice, moze li mi neko ukratko napisati kako ispit izgleda, koliko pitanja,zadataka, sta treba uraditi za prolaz itd..
I sta se uci za opci dio?
pozdrav
Last edited by ocajna_kucanica on 11 Aug 2012, 18:39, edited 1 time in total.
Nermica
Posts: 545
Joined: 12 Sep 2009, 16:14

mene samo zanima za posebni dio kao 11 pitanje tacnije zadatak ugovor i slicno. gdje to mogu prevjezbati, gdje se nalazi, dakle pitam za posebni dio?
Post Reply

Return to “III godina”