PFSA: Krivično pravo II

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Dzenana88
Posts: 370
Joined: 30 Nov 2009, 22:30

Mene je pitao  ekstremne i hiperekstremne teorije!
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

http://www.advokat-prnjavorac.com/zakon ... n_FBiH.pdf jel' se ovaj Zakon koristi? Jesu to te posljednje izmjene i dopune? :D
Šeher
Posts: 74
Joined: 09 Oct 2010, 18:52

Što je neko vrijedan :P jeste to je to !!  :D
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Uči se punom parom  :P

Hvala ti  :D
custom
Posts: 237
Joined: 01 Nov 2010, 21:03

[quote="slaatkicaa"]
http://www.advokat-prnjavorac.com/zakon ... n_FBiH.pdf jel' se ovaj Zakon koristi? Jesu
to te posljednje izmjene i dopune? :D
[/quote]

Ja sam naucio po tom i kad sam odgovarao novcanu kaznu i rekao po izmjenjenom velicinu kazni on je rekao da nije tako i onda sam se ispravio i rekao po starom i onda je bilo uredu
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

A ja kod nje kad sam odgovarala rekla po starom i rekla je da moram znati nove izmjene i dopune Zakona .. I šta sada učiti?  :(
custom
Posts: 237
Joined: 01 Nov 2010, 21:03

Reci kako je po starom i kako je po novom zakonu nema puno promjena. Vrste kazni, kazna zatvora, upravljane motornim tj prevoznim sredstvom i novcana kazna to  su najvaznije promjene
Lisaa
Posts: 5702
Joined: 28 Dec 2009, 10:56

Odlicno, hvala tiii :D
FuGiTiVe
Posts: 284
Joined: 19 Sep 2011, 11:16

joj,malo me sramota,ali eto,morat chu postaviti pitanje koje se vjerovatno ponovilo 56913 puta  :U ali fkt mi treba pojashnjenje nekoga ko je upuchen u ovaj predmet da ne trazhim po forumu jer sam trazhila i na kraju i ono shto sam skontala,shto sam dalje chitala,manje mi je jasno bilo :mrgreen: prvi put chu izachi sad u septembru,polazhem kod prof.Tomicha..imam onu Armina skriptu i ovu sa bh pravnika,pa me zanima jel uchim sve ili? Knjiga ili skripta? Znam da sauchesnishtvo,pomaganje i podstrekavanje uchim iz knjige/skripte a ostalo? Sankcije i djela? Da li prof.da koristiti zakon jer mi se chini da toga ima preeeevishe  :S  kakva pitanja postavlja,jel' pegla itd? Eto,bilo shta shto znate,bila bih zahvalna puuuno  :moli:
elm@
Posts: 258
Joined: 03 May 2011, 19:15

Za kolege koje su imale nedoumice oko trećeg dijela krivičnog II:
poslala sam asistentici Krivični zakon koji je slaatkicaa stavila par postova iznad i danas je stigao ljubazni odgovor da po tim izmjenama i dopunama trebamo učiti.
Post Reply

Return to “II godina”