PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
cisco
Posts: 317
Joined: 04 Sep 2009, 20:18

[quote="FuGiTiVe"]
da li mi neko moze reci u III glavi,ova lekcija Sloboda misljenja i pravo na izrazavanje,da li se treba uciti cijela lekcija tj.i ovaj dio koji pise kako tu slobodu misljenja uredjuje Zakon o medijima(Narodne novine 59/2004) pa sve do kraja lekcije idu pojasnjenja vezana za taj zakon koji se vjerovatno odnosi na Hrvatsku? :S pls,hitno mi je,nemam pojma sta vise da uchim :S
[/quote]

Od toga svega, cini mi se, da mu je najbitnije da mu nabrojis one 3 stavke. Spomenes za cenzuru i auto-cenzuru i recenica-dvije "uvoda" i to ti je to pitanje. Vjerovatno te to moze pitati kao podpitanje ...
FuGiTiVe
Posts: 284
Joined: 19 Sep 2011, 11:16

[quote="cool"]
da btw danas su mogli svi izlaziti ustavno bez obzira da li ste stara ili nova bolonja ustavno 1i ustavno2
[/quote]

:O otkud to? mislish da su mogli izach ali time da gubimo redovan rok,tj.recimo ja imam 11-og rok,a danas da sam izashla,ne bih mogla pristupiti 11-og? :)

i da,hvala vam na odgovorima vezano za onu Slobodu mishljenja ;)

e josh da se nadovezhem onda i usput pitam josh neshto :D pita samo one lekcije(trenutno mislim na III glavu) sa prve strane ove teme? Da li prof.postavlja podpitanja? Shta najcheshche pita,ovo-ono?  :D :D
Last edited by FuGiTiVe on 06 Jul 2012, 20:26, edited 1 time in total.
MajaLilitu
Posts: 52
Joined: 11 Oct 2010, 20:12

Da li ce me profesor htjeti na jednom roku pitati od 9 glave do kraja,sta mislite?
cool
Posts: 268
Joined: 04 Jun 2010, 14:06

zato sto nije bilo uopce guzve a profesor bio pravo raspolozen, pa izisao na hodnik pitati da li jos netko zeli odgovarati nevazno ustav 1 ili 2 stara ili nova bolonja

@MajaLilitu ako budes dobro znala prva tri pitanja mozes dalje nastaviti
cisco
Posts: 317
Joined: 04 Sep 2009, 20:18

Iz III glave te moze pitat kao podpitanje "prava koja se ne mogu ograniciti" (Pravo na zivot, pravo na slobodu misljenja, svijesti i vjerosipovijesti, pravna odredjenost krivicnih zakona i kazni, zabrana mucenja, surovog ili ponizavajuceg postupanja ili kaznjavanja.).
FuGiTiVe
Posts: 284
Joined: 19 Sep 2011, 11:16

i to je sve shto trebam rechi? samo nabrojati? to sam nauchila,dobila od nekoga i ima samo nabrojano jer kod mene nema u knjizi iz 2006..
MajaLilitu
Posts: 52
Joined: 11 Oct 2010, 20:12

Hvala :)
cool
Posts: 268
Joined: 04 Jun 2010, 14:06

ma pricaj mu sve sve sve sta ti pada na pamet, ako ti postavi koje podpitanje samo pricaj a on ce ti se konstantno ubacivati u rijec, poceti odgovarati za tebe :D meni to konstatno radi, pa se uvijek sa njim borim ne dozvoli da on odgovori na podpitanje, dozvolis li mu samo ce ti reci slabo si ti to spremila pricitaj ti to joj malo
FuGiTiVe
Posts: 284
Joined: 19 Sep 2011, 11:16

hehe,hvala na odgovorima ;)  ugl,ne dopushtat mu da dodje do rijechi ni u kom sluchaju :D
cool
Posts: 268
Joined: 04 Jun 2010, 14:06

ma samo nemoj dozvoliti da on odgovori na podpitanje koje ti je postavio, sjecam se na trecoj glavi da me je pitao ustavne konvencije Velike Britaije ok ja poceo pricati, on me zaustavi nesta objasnjava dodaje standardno njegovo, pa me saltao s pocetka na kraj, e kad sam dosao do nacina stavljanja ustavnih konvencija van snage nabrojao ona dva nacina i onda me pitao kako je Margaret Thatcher prekrsila konvenciju i jos neki lordovi ta 2 primjera dobro spremi ja ih nisam znao al sam bio dobar pa mu dao da on odgovori na to a ja samo za njim ponavljao ko papiga XD
Post Reply

Return to “II godina”