PFSA: Privredno pravni sistem i politika (Novi naziv: Pravo privrednog sistema)

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
pelezinho
Posts: 5
Joined: 27 Jun 2012, 11:25

Zahvaljujem, nisam uspio da ih nadjem u skripti, ili sam ih fulio negdje  :h055:  :D
emotivan1989
Posts: 258
Joined: 29 Jan 2012, 16:32

jel asistentica gleda koliko ima datuma u indexu, broji izlaske...????
Kristinna
Posts: 64
Joined: 09 Nov 2010, 16:58

U koliko je ispit u subotu ?
Torin
Posts: 98
Joined: 25 Oct 2009, 17:19

Last edited by Torin on 05 Jul 2012, 13:23, edited 1 time in total.
Psychobabe
Posts: 78
Joined: 23 Nov 2009, 20:02

Koliko pitanja bude na integralnom ispitu, i koliko od njih ima pitanja "objasni"?
Kramer
Posts: 78
Joined: 22 Sep 2009, 13:23

Moze li mi neko reci od ovih sto je bio na ispitnom terminu u junu, je li asistentica gledala datume u indexu? Jer ja imam tri datuma, a mogao sam prijavit na isss-u, pa ne znam hoce li mi dozvolit da radim ispit ako nemam uplatu za komisijski?
custom
Posts: 237
Joined: 01 Nov 2010, 21:03

[quote="Psychobabe"]
Koliko pitanja bude na integralnom ispitu, i koliko od njih ima pitanja "objasni"?
[/quote]

40 pitanja otprilike 10 po 5 bodova
cisco
Posts: 317
Joined: 04 Sep 2009, 20:18

Ako imate 3 datuma u indexu trazit ce vam uplatnicu, mada je mozete i poslije donjeti (valjda) ako zelite da vam se rad pregleda.
Mislim da se jedino na ekonomiji datum jos upisuje u index.
Smacker
Posts: 632
Joined: 05 Nov 2010, 14:05

Zna li neko koliko na integralnom bude pitanja na zaokruzivanje,pored tih za koja su potrebna objasnjenja,opcenito koji je princip integralnog ispita?Hvala.
zex
Posts: 49
Joined: 01 Oct 2009, 18:42

Pitanja od neki dan iz Tuzle:
Od 150.tog do 293 otrprilike
-objasni razliku izmedju srednje i galopirajuce inflacije;koji od ponudjenih odovora ne predstavlja posredni faktor ek.razvoja; parlament kao nosilac ekon.politike( 4 ponudjena odgovora);klauzula najveceg povlastenja podrazumijeva: ;navedite najmanje dvije operativne mjere(sredstva)ekonomske politike; porast proizvodnje i porast zaposlenosti su: , navedite dva kratkorocna cilja ekon.politike; objasnite kako politicke partije i sindikati djeluju kao nosioci ekon.politike; drzava A je zabranila zamjenu njene valute za valute drugih drzavaa u koju grupu mjera spada ova aktivnost; komanditor je ; kada cijene padaju u ekonomiji se dogadja
Do 125 pitanja,bila su ova:
navedite i ukratko objasnite cetiri osnovna elementa analize koncepta ekon.politike; regulativna aktivnost drzave podrazumijeva :; objasnite portfolio pojedinca i kriterije; koncepcija ekonomske politike manje razvijenih zemalja temelji se na osnovnim postulatima slijedecih koncepcija :; opce determinante ekonomskog razvoja manje razvijenih zemalja su: ; osnovna svrha ktivnoti drzave u domenu privredjivanja se odnosi na :; definirajte privredni sistem i objasnite njegove karakteristike; objasnite znacaj dodatnih izvora akumulacije za manje razvijene zemlje; navedite varijacije odnosa izmedju stabilnog i uravnotezenog razvoja;prednosti i nedostaci kod naturalnog izracunavanja bogatstva,.. bilo je jos nekoliko,ali ne zapamtih :)
Post Reply

Return to “II godina”