PFSA: Privredno pravni sistem i politika (Novi naziv: Pravo privrednog sistema)

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
henry
Posts: 147
Joined: 26 May 2011, 23:05

vazi  popunit ces s ovim drugim pitanjima sva pitanja ,to sma iz foldera uzeo ta pitanja .
Last edited by henry on 02 Jul 2012, 14:42, edited 1 time in total.
custom
Posts: 237
Joined: 01 Nov 2010, 21:03

Pa kad je upis na kraju posto se spominju 2 termina?
Smacker
Posts: 632
Joined: 05 Nov 2010, 14:05

[quote="henry"]
vazi  popunit ces s ovim drugim pitanjima sva pitanja ,to sma iz foldera uzeo ta pitanja .
[/quote]Citam na prethodnim postovima da se nista za integralno ne preskace,da se sva pitanja uce od pocetka do kraja svih 386,ne kontam te iz kakvog foldera si uzeo pitanja,Kako mislis nadopunit?Kako se onda treba spremat za integralni ispit,ja jedno procitao ti mi drugo govoris,izvini ako sam naporan al fkt ne shvatam.
henry
Posts: 147
Joined: 26 May 2011, 23:05

na to mislim  da se sva uce pitanja i plus dodatna :D sam pitanja prve parcijale nadopunis sa pitanjima druge parcijale i onda dobijes cjelinu( da se sve uci )  , na to mislim :D
emina2206
Posts: 278
Joined: 17 Sep 2009, 13:20

U koliko je ispit za staru bolonju 7.7. - vanredni? u 17h?:D
Psychobabe
Posts: 78
Joined: 23 Nov 2009, 20:02

Moze li mi neko pomoci? :)
Jesu li ova pitanja u dokumentima potpuna? Tj. jesu li to sva pitanja koja mogu doci na ispitu, naravno pored onih dodatnih koje je dala asistentica?
Ja imam neka pitanja "Pripremna pitanja za ispit ie ekonomske politike" i ima ih 396. e sad, tu neka pitanja fale u odnosu na pitanja iz dokumenata, ali ima i nekih dodatnih. Pa ne znam odakle da ucim... :S
cisco
Posts: 317
Joined: 04 Sep 2009, 20:18

[quote="emina2206"]
U koliko je ispit za staru bolonju 7.7. - vanredni? u 17h?:D
[/quote]

pise na stranici fakulteta u 10h, ne pise za vanredne nista.
emina2206
Posts: 278
Joined: 17 Sep 2009, 13:20

Hvala puno.:D
pelezinho
Posts: 5
Joined: 27 Jun 2012, 11:25

Zna li neko odgovore na sljedeca pitanja:

Objasnite razloge za pravnu regulaciju privrednog poretka ?

Objasnite kako medjunarodne organizacije djeluju kao nosioci ekonomske politike ?

Navedite dvije temeljne funckije trzista kapitala ?
zex
Posts: 49
Joined: 01 Oct 2009, 18:42

Do sada sam vise puta izlazila na ispit i uvijek je bilo po pitanjima iz ovih nasih pitanja 386 ukupno.


@pelezinho

Evo odgovora iz skripte:

1. a) nedovoljnost unutrasnje logike tokova privredjivanja-neophodno je regulisanje odredjenih odnosa izmedju ucesnika drustvene reprodukcije uz koristenje instrumenata pravnog sistema i autoriteta drzave( npr.kontrola bankarskog sistema ili pravila berzanskog poslovanja)
  b) neophodnost artikulacije interesa pojedinca i drustvene zajednice-kad se od strane drzavne strukture namecu izvjesne obaveze privrednim subjektima( npr. oduzimanje dijela kupovne moci po osnovu poreza,doprinosa,itd)


2. Dominirajuci faktor je ucesce odredjene nacionalne privrede u medjunarodnim ekonomskim tokovima,tako da drzava sa jedne strane upravlja ovim organizacijama,a sa druge strane,ekonomska politika pojedinih drzava utopljena je u ekonomsku politiku regionalnih organizacija.


3. a) koncentracija slobodnih novcanih sredstava
    b) alokacija kapitala u pojedine oblasti privrede
Last edited by zex on 03 Jul 2012, 22:59, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “II godina”