PFSA: Krivično procesno pravo I

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Alma L.
Posts: 195
Joined: 20 Dec 2009, 16:47

[quote="enya"]
Mislim da je nepisano pravilo da svakome postavi pitanje jedno od nacela,stoga moras ih znati sva. Inace prof. nije praksa da daje ispit pismeno,al jucer nam je ponudila tu opciju jer nas je bilo bas puno.
[/quote]
hvala puno!
amra 1
Posts: 448
Joined: 02 Oct 2009, 18:38

[quote="Dzazera"]

a meni rekose da ce u nedelju biti rezultati za ove pismene integralne radove
[/quote]

ja koliko sam mogla razumjeti profesoricu, cini mi se da je rekla da ce u ponedeljak biti nama rezultati
Dzazera
Posts: 65
Joined: 18 Aug 2009, 12:14

Moze biti,ja pitah ove sto su ranije zavrsili kad sam izasla ,pa rekose u nedelju....ma u svakom slucaju brzo ce
Pandora
Posts: 263
Joined: 07 Sep 2010, 23:19

Koja su bila pitanja iz III dijela KPP2?
mido117
Posts: 312
Joined: 07 Jan 2010, 09:36

rekla je u nedjelju da ce biti rezultati,samo me interesuje gdje ce ih objaviti???
EMin@
Posts: 215
Joined: 07 Nov 2009, 23:40

[quote="Pandora"]
Koja su bila pitanja iz III dijela KPP2?
[/quote]

ma pitala je sve cini mi se, postupak kod utvrdjivanja neuracinljivosti, postupak za izdavanje kaznenog naloga, bas cesto je pitala subjekte i rok zalbe kod pravnih lijekova... pitala je kod ovih medjunarodnih saradnji sve,izrucenje najcesce... uglavnom,pita sve
Daks
Posts: 221
Joined: 27 Mar 2009, 12:34

Rezultati će biti objavljeni na stranici fakulteta,neče sigurno na Hustleru...
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

[quote="Alma L."]
Da li se uce sva ova nacela na pocetku skripte? Ja cu polagati integralno. I zanima me da li ce ispit biti usmen ili pismen?hvala
[/quote]

Za KPP I obavezno nauci sva nacela. Pita sva bez izuzetka. Medjutim, moze se desiti da umjseto nacela postavi pitanje iz nekog od modela krivicnog postupka, najcesce su to inkvizitorski i mjesoviti. Iz 1. dijela pita i izvore. Nekome da zamjensko pitanje.

Pita i nacela kod tuzilastva, cini mi se. Ma, kad sam ja odgovarala sve je pitala, ali doslovno.Kod nacela treba da kazes u cemu se ogleda smisao tog nacela, koji su izuzeci.

Za KPP II skripta je vrlo sazeto napisana, cini mi se cak i previse sazeto. Ucila sam neku oblast koja je u knjizi obrađena na 25.strana, dok je to u skripti svedeno na svega 1,5 do 2 strane.

Cula sam da pita i one apsolutne i relativne povrede odredaba kp, koje je rekla da ne treba uciti. Moju je prijateljicu pitala da joj nabroji apsolutne, da prica o relativnim i da kaze u cemu je razlika izmedju to dvoje.
Nermica
Posts: 545
Joined: 12 Sep 2009, 16:14

Za 3 dio profesorica sve pita.
Mene je pitala izrucenje (extradicija),zatim sadrzaj zalbe i jos jedno pitanje. Bitno je da vam strogo savjetujem da iscitate zakon o medjunarodnoj pomoci, to stvarno puno pita. Cula sam da uopce ne pita o maloljetnicima nista i postupku prema maloljetnicima, zatim cesto pita kazneni nalog,mala medjunarodna pomoc,ustupanje i preuzimanje krivicnog gonjennja,potjernica ,neuracunjivost, razliku izmedju vanrednih i redovnih pravnih lijekova,kod stranog izricanja presude kod medjunarodne pomoci pita poptupak kojeg nema u skripti i pored skripte iscitajte malo i knjigu . ;) eto
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Rezultati ispita iz predmeta Krivično procesno pravo održanog 15.06.2012. godine.
http://:cenzura:/pravni-fakulteti/pravn ... jevo/6790/
Post Reply

Return to “III godina”