PFSA: Ustavno pravo I

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
hare_krishna
Posts: 659
Joined: 11 Oct 2009, 21:05

Na stranici 351, koristi pretragu i pronaci ces:

4. Vrhovni sud FBIH

Clan 14.
Broj sudija Vrhovnog suda utvrdjuje se zakonom Federacije prema potrebi, s tim da ne moze biti manji od
devet sudija.
Clan 15.
(1) Vrhovni sud najvisi je zalbeni sud Federacije, ukljucujuci i odlucivanje o zalbama na odluke kantonalnih
sudova u vezi sa pitanjima koja se ticu Ustava, zakona i drugih propisa Federacije i drugim pitanjima
utvrdjenim zakonodavstvom Federacije, osim onih iz nadleznosti Ustavnog suda ili Suda za ljudska prava.
(2) Vrhovni sud ima i izvorne nadleznosti utvrdjene federalnim zakonima.
Clan 16.
Presude Vrhovnog suda konacne su i obavezujuce. Presude, kao i rjesenja Suda koja se odnose na zalbe
podnijete u slkadu sa clanom IV. C. 15. (1), posebno su obavezujuce za strane u postupku kao i za sud na cije
je odluke zalba izjavljena.
Clan 17.
U vrsenju izvornih nadleznosti iz clana IV. C. 15. (2), Vrhovni sud ima, uz sva ovlascenja utvrdjena zakonom
po kojem djeluje, ista ovlascenja koja imaju i drugi prvostepeni sudovi i iste nadleznosti u skladu sa zakonima
navedenim u clanu IV. C. 3.
holden
Posts: 9
Joined: 09 Dec 2010, 22:26

Hvala !!!
Diesel
Posts: 627
Joined: 23 May 2009, 08:05

[quote="Dacca"]
Kao sto je jedan kolega davno ovdje napisao, odgovara jedino ako ti mail izadje u Oslobodjenju ili Avazu  :P
[/quote]
hahahahahhahah ovo je dobro:-)
blanco
Posts: 142
Joined: 29 Sep 2009, 12:58

htio bih zamoliti profesora da me pomjeri sa 8. prezime sam P na 18. termin kad je Z prezime, jer mi je malo zeznut termin izmedju nasljednog i stvarnog , odgovara li netko sutra ustav 1? da li je pametno da ga ja pitam za vrijeme ispita sutra il ida ga uhvatim kad je sam ?  sta da radim  :c053:
Last edited by blanco on 06 Jun 2012, 19:15, edited 1 time in total.
ius is best
Posts: 424
Joined: 23 Feb 2009, 00:01

Dodjes prije nego sto pocne ispitivati, i pitas ga, ili ako si u frci, kad mu bude pauza ...  :d055:
blanco
Posts: 142
Joined: 29 Sep 2009, 12:58

jel sutra ispit pocinje u 10 ? , znaci da ga prije 10 uhvatim :)
ius is best
Posts: 424
Joined: 23 Feb 2009, 00:01

Ne znam kada pocinje vidi na rasporedu, ili sa nekim kome je sutra ispit, lakse ti je da dodjes prije ispita, da ga ne ganjas poslije ...
Vjecni studos
Posts: 428
Joined: 14 Apr 2010, 12:59

Jel ima profa mozda kakav ispit u ponedjeljak iz Ustavnog, i u koliko sati pocinje?
Denis
Posts: 106
Joined: 11 Jun 2009, 15:24

znam mozda da je glupo,ali moze li mi neko od kolega,reci samo otprilike najvaznije lekcije iz 6.glave! hvala
Irmma
Posts: 177
Joined: 01 Sep 2010, 01:27

da li se moze izaci na junski rok iz ustava I pa ako zavrsimo na junski rok ustava II? da li je neko danas odgovarao zadnju glavu i je li profesor nesto o tome govorio?
Post Reply

Return to “II godina”