PFSA: Socijalno pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Julie
Posts: 1016
Joined: 29 Aug 2010, 21:30

Tacno i ja sad razmisljam da ne izadjem sutra :haha:ali dje cu baciti ove dane ucenja niz vodu :h055:

@watch- uci, profesorica je rekla najmanje 20% pitanja na testu ce biti iz te oblasti
watch_out
Posts: 162
Joined: 31 Aug 2009, 23:49

super...jos jedna u nizu gluposti koje nam je rat donio...sad se moram smarati sa raznoraznim datumima i procentima...pihhh
Ejub Zahirovic
Posts: 11
Joined: 09 Jan 2010, 00:05

nisam bio na faxu ovih dana, samo da neko kaže zna li neko tačnu terminologiju,ja sam prošli put bio grupa V, pa u koliko je sada ta zadnja grupa !? hvala kolege-i :bravo:ce
Julie
Posts: 1016
Joined: 29 Aug 2010, 21:30

ja sam bila V grupa i sada sam IV tj zadnja grupa u 12. Nisam sigurna je li ta grupa samo za vanredne ali eto ako si vanredan onda pretpostavi da si u toj :mrgreen:
Ejub Zahirovic
Posts: 11
Joined: 09 Jan 2010, 00:05

Aa super, pa da . . ja sam onda u toj istoj !! ;) pretpostavio sam :D haha ,hvala !
Last edited by Ejub Zahirovic on 14 Jun 2012, 17:14, edited 1 time in total.
Pandora
Posts: 263
Joined: 07 Sep 2010, 23:19

[quote="JasnaB"]

U biljeskama s predavanja od prosle godine pise UKLJUCUJE, pa je onda to valjda greska u pitanjima.
[/quote]

Pise i u knjizi iskljucuje, znaci da je greska i u knjizi :D Drago mi je da sam skontala :P
ema
Posts: 155
Joined: 16 Sep 2009, 16:25

Je li moze neko od kolega napisati pitanja sa danasnjeg ispita ? :)
Aidapravo
Posts: 68
Joined: 13 Apr 2010, 11:40

Bilo je svega i svačega, mješanac :)
Uglavnom, u mojoj grupi je bilo: Osiguranici obaveznog zdravstvenog osiguranja, prava  lica iz FBiH  iz zdravstvenog osiguranja ( tako nesto ), prava iz socijalne zastite, prava porodice sa djecom, posebni staz ( da se napise o njemu i to je bilo po a, b i c sa vise linija ), ko je nezaposlena osoba ( da se navedu situacije ), na zaokruzivanje je bilo: ucesnikom rata se smatra koje lice ( pa da se zaokruzi )., ratni vojni invalidi ostvaruju pravo na starosnu penziju ( to je bilo da se dopuni, ali ne mogu se tacno jos sjetit )., licna invalidnina ratnih vojnih invalida se odredjuje ( kako, ko je odredjuje i koliko iznosi za I grupu )., ko je obaveznik uplate doprinosa za obavezno zdravstveno osiguranje za djecu od rodjenja pa do navrsenih 15 god zivota i za lica sa navrsenih 65 godina zivota.,dobrovoljno se ne mogu osigurati lica u slucaju: starosti,promijenjene radne sposobnosti ili gubitka radne sposobnosti-to da se zaokruzi )., onda da se zaokruze prava ratnih vojnih invalida...

Eto, toliko se sjecam.  :mig: :mig:
Julie
Posts: 1016
Joined: 29 Aug 2010, 21:30

Uh i ja sam bila ova grupa :mrgreen:

Uglavnm 20 pitanja, sve je udrobila, nema oblasti i pitanja koje nije pokrila i izostavila tako da ko nije izasao danas nek se doooobrooo pripremi, i da iz onih pitanja kod mene je mozda bilo 5 ako i toliko, tako da ne uzdajte se samo u pitanja
Aidapravo
Posts: 68
Joined: 13 Apr 2010, 11:40

Slažem se. Isti savjet i od mene. :)
Last edited by Aidapravo on 14 Jun 2012, 17:15, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “III godina”