PFSA: Stvarno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Ivanna_007
Posts: 26
Joined: 13 Jan 2012, 22:19

Hvala Vam mnogo kolega i na odgovoru i na dobrim vijestima.

Nadam se da necu biti dosadna, ako izadjem sa jos jednim pitanjem: Da li vrijede ostale informacije iz rasporeda: da je ispit u 04.06. u 17:00 sati. Predpostavljam ako je pismeni da ce biti u sali druge godine.
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Kolegice Ivanna_007 nema na čemu  :D , što se tiče satnice ispita mislim da vrijede, ali možete svakako poslati e-mail ass. Darji pa provjeriti za svaki slučaj. :mig: A ispit se svakako održava u sali II god. osim ako se ne desi da bude zauzeta radi nekog drugog ispita. Niste dosadni, vaše je da pitate sve što vam nije jasno ili vas zanima. ;)



@Selma001

Sporedni tužbeni zahtjevi mogu biti dvostruki, prvo sporedni tužbeni zahtjevi glede plodova:

1. Naturalni plodovi
2. Civilni plodovi

Protuzahtjev posjednika glede troškova:

1. Nužni troškovi
2. Korisni troškovi
3. Luksuzni troškovi


Zavisno da li se odnosi na tužitelja ili tuženog. :d055:
Last edited by Amcho on 02 Jun 2012, 11:30, edited 1 time in total.
Ivanna_007
Posts: 26
Joined: 13 Jan 2012, 22:19

Svakako cu provjeriti!
Hvala mnogo na informacijama!
Sretno svima sa pripremom i polaganjem ispita!
zann
Posts: 350
Joined: 07 Mar 2011, 13:26

ajde pa javi  (H)
Smurfette
Posts: 238
Joined: 21 Sep 2011, 11:11

Koliko je bilo za prolaz minimalno?Msm imala sam 21 bod? Sta to znaci? :-D
Ivanna_007
Posts: 26
Joined: 13 Jan 2012, 22:19

[quote="zann"]
ajde pa javi  (H)
[/quote]

Obavezno! Poslala sam mail. Ne vjerujem da cemo dobiti odgovor prije ponedjeljka, ali posto je tehnicko pitanje (u kojoj sali je ispit) odgovor ce stici na vrijeme :-) Cim dobijem informaciju, proslijedim vam je.
Sofia
Posts: 8
Joined: 01 Jun 2012, 11:05

treba mi vas savjet ovako ja sam sad na testu osvojila 30 bodova i imama iz aktivnosti 8 bodova,prijavila sam se na usmeni al sad nesto raymisljam da izadjem na pismeni ispit u ponedeljak jer za prolaz jos bi mi falilo 20 pojena ili da izadjem kod profesorice na usmeni.sta mi vi savjetujete sta mi je bolje
Irmma
Posts: 177
Joined: 01 Sep 2010, 01:27

pored etaznog vlasnista sta se uci iz profesoricine knjige?
izinjavam se ako se pitanje vise puta postavljeno pa ako nije tesko nekom da odg. :)
jomu_
Posts: 15
Joined: 14 Sep 2009, 15:32

Drage moje kolegice i kolege, mozete li molim vas javiti sljedecim studentima da ipak ne mogu izaci usmeno, jer su prijavili ispit poslije roka za prijavu... nazalost, moraju izaci pismeno. To je naredjenje profesorice i moramo ga postovati..
To su:
Demirdzic Asim
Zametica Haris
Čengić Anida

Lijep pozdrav,
MV
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

@Irmaa


[quote="slaatkicaa"]
OBAVEZNA LITERATURA ZA PRIPREMANJE ISPITA IZ PREDMETA STVARNO PRAVO

2.Meliha Povlakic, Transformacija stvarnog prava vlasnistva na nekretninama, pravni rezim gradskog zemljista, pravni rezim etaznog vlasnistva str 81-203)
[/quote]

Eto sa listova koje je prof. podijelila na početku semestra. :mig:
Post Reply

Return to “II godina”