PFSA: Pravna logika sa metodologijom prava (Novi naziv: Sociologija prava)

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Delboy Trotter
Posts: 21
Joined: 23 Apr 2012, 15:52

Ima li tko da integralno polaže sociologiju prava,kod profesora Saltage...odakle treba učiti,šta,kako? iz onih materijala koje je asistentica davala još za 1. parcijalu ??
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Sutra će se najvjerovatnije znati kod koga ćemo polagati, ako bude kod prof. Tomića ne znam hoće li se mijenjati literatura jer je II smjena učila iz knjige, a mi iz onog materijala
alma00
Posts: 76
Joined: 06 Feb 2012, 15:17

je li za 2. test treba citav IV dio knjige Vrban ili samo onaj Habermans?  :f035:
lady_NOT_Gaga
Posts: 15
Joined: 22 May 2011, 13:28

Hiii
Može jedno pitanje.. Da li neko zna, iz čega mi kojima je ostala metodologija kod Saltage trebamo učiti. .Ja sam  komisijski i stvarno ne znam odakle sada da spremam ispit.. Unaprijed vam zahvaljujem :))
emka
Posts: 109
Joined: 12 Oct 2011, 19:27

sta se uci za 2.parcijal-2.smejna?da li je ass. davala neke materijale?hvala
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

[quote="lady_NOT_Gaga"]
Hiii
Može jedno pitanje.. Da li neko zna, iz čega mi kojima je ostala metodologija kod Saltage trebamo učiti. .Ja sam  komisijski i stvarno ne znam odakle sada da spremam ispit.. Unaprijed vam zahvaljujem :))
[/quote]

Pa ako nije bilo razlike u smjenama kod vas, tj. ako ste svi učili iz iste knjige onda ćeš sigurno i za ovaj ispit učiti odatle :)
Blondii
Posts: 135
Joined: 19 Feb 2012, 13:53

1. Šta je logika?; 2. Stoici!; 3.Srednjovjekovna logika; 4.Aristotelova logika; 5.Simbolička logika; 6.Hegelova logika; 7.Deskriptivni i preskriptivni iskazi; 8.Društvene norme; 9.Običajne,moralne i P.N. ; 10.Materijalni izvori P.N. ; 11.Idejni izvori P.N. - Pravednost ; 12.Vrijednosti mira u pravu i P.N. ; 13. Vrijednosti pravne sigurnosti ; 14.Država i državni tvorci P.N. ; 15.Pravni sistemi i proceduralnost ; 16.Struktura P.N. ; 17. Metode u pravu : ( Sociološka  Aksiološka ,  Lingvistička , Logička , Dogmatska )
To su pitanja koja je postavljao prof Saltaga na usmenim ispitima, mislim da se nista nece promjeniti samo je pitanje hoce li ispit biti usmeno il pismeno???
lady_NOT_Gaga
Posts: 15
Joined: 22 May 2011, 13:28

[quote="Nejra4"]
Pa ako nije bilo razlike u smjenama kod vas, tj. ako ste svi učili iz iste knjige onda ćeš sigurno i za ovaj ispit učiti odatle :)
[/quote]

Ali vidi, ja sam učila pitanja koja je prof. ptao na usmenom. To je sa njegovih predavanja, i ta pitanja se npr razlikuju od onih koja su bila na parcijalnom testu.. Eh zato ne znam da li sada trebam spremati Kelsena i druge.. Ili trebam spremati pitanja koja je prof uobičavao da pita na usmenom.. Tu su između ostalog pitanja iz knjige Uvoda u nauku o državi i pravu.. :/
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

E ne znam ti to reći jer ne znamo još uvijek ni mi koji smo trebali integralno polagati Sociologiju ili kome je Sociologija prava ostala integralno kako će je polagati, niko nam još uvijek ništa nije javio.. ali poslat ću mail ass. da vidim zna li se išta, valjda im je bila ta sjednica danas :D
alma00
Posts: 76
Joined: 06 Feb 2012, 15:17

za II smjenu, 2. parcijalni ispit 8.6. od L do P u 12:00h
                                                        od R do Ž u 12:45h  (H)

sve inf. imate na fakultetu na oglasnoj tabli, vi iz I smjene i vi za integralni test  ;)
Post Reply

Return to “I godina”