PFSA: Stvarno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
alissa
Posts: 117
Joined: 20 Jan 2010, 22:12

ok,hvala... :)Samo jos nesto ;)na koje lekcije treba najvise obratiti paznju ,sta najvis ebude na pismenom...
Last edited by alissa on 25 May 2012, 12:13, edited 1 time in total.
Amcho
Posts: 4378
Joined: 12 Nov 2009, 18:39

Nema pravila sve ti može doći na ispitu. Svakako da su najvažnije lekcije posjed, vlasništvo i založno pravo. Ali ti može i sve ostalo biti tako da manje preskakanja i više učenja. :mig: ;)
kutija
Posts: 84
Joined: 03 Oct 2011, 23:59

[quote="alissa"]
sad mi nista nije jasno??????Moze li mi neko pomoci da li jr ispit usmeno za staru bolonju vandredan sam student....please help :moli:
[/quote]
nije to taj spisak na kojem se trebas traziti sa polaganje usmenog..koliko znam taj spisak jos uvijke nije ni izasao, ovaj spisak je za one vanredne studente koji mogu pristupiti prvoj provjeri znanja ;)
the maniacs 1987
Posts: 171
Joined: 21 Sep 2009, 11:45

Da, ali svi sa ovog spiska koji su se prijavili Muji do 22-og i potvrđena im prijava, mogu na usmeni ;)
kutija
Posts: 84
Joined: 03 Oct 2011, 23:59

Pa dobro ne znam to...ali mene nema na ovom spisku a prijavila sam Muji i prihvaceno je tako da sam samo htjela reci da ne mora znaciti ima li je ili nema na spisku...ako je prijavila moze izaci... :p031:
aldenB21
Posts: 109
Joined: 27 Feb 2012, 19:26

@kutija ja koliko znam prof.je rekla da vanredni mogu prisustvovati usmenom ispitu samo ako su na ovom spisku....i usmeno mogu samo oni koji su prvi put upisani u drugu godinu(r i rs) i ponovci koji su aktivni,ostali su protracili svoju sansu kako je ona navela. Pa sad iskreno nema logike da svi vanredni mogu kad vanredni nisu mogli ni izaci na test,a da nisu na ovom spisku bili..... ja sam ponovac i poslao Muji mail da idem usmeno i nisam bio bas aktivan i primjetan i Mujo je odobrio. Sad se samo mozemo nadati da mozemo izaci. to cemo 28-og da saznamo kad spiskovi izadju....
Last edited by aldenB21 on 26 May 2012, 00:10, edited 1 time in total.
AmraS
Posts: 144
Joined: 11 Oct 2011, 18:52

vec sam jednom postavila slicno pitanje u vezi usmenog ispita, pa sam dobila odg da treba sve znati, jer reseta, i to :-D eh sad, mene zanima malo konkretnije, ako neko zna! Je li postavi pitanje recimo naslov neki, pa poslije ispituje ove bitne stvari, podjele, definiciju..,  jer ima poprilicno  suhog teksta u knjizi, barem po meni, neka filozofija, pa je li i takve stvari trebam fino nauciti ? Hvala puno!
dade
Posts: 123
Joined: 12 Mar 2009, 18:39

[quote="aldenB21"]
@kutija ja koliko znam prof.je rekla da vanredni mogu prisustvovati usmenom ispitu samo ako su na ovom spisku....i usmeno mogu samo oni koji su prvi put upisani u drugu godinu(r i rs) i ponovci koji su aktivni,ostali su protracili svoju sansu kako je ona navela. Pa sad iskreno nema logike da svi vanredni mogu kad vanredni nisu mogli ni izaci na test,a da nisu na ovom spisku bili..... ja sam ponovac i poslao Muji mail da idem usmeno i nisam bio bas aktivan i primjetan i Mujo je odobrio. Sad se samo mozemo nadati da mozemo izaci. to cemo 28-og da saznamo kad spiskovi izadju....
[/quote]

kako je tebi odobrio a meni reko da ne mogu a isti slucaj kao i kod tebe ??
Rebel
Posts: 128
Joined: 30 Sep 2010, 14:55

Jutroo, ima li sutra vjezbi iz stvarnog ? Hvala
berince_s
Posts: 514
Joined: 30 May 2009, 18:27

[quote="AmraS"]
vec sam jednom postavila slicno pitanje u vezi usmenog ispita, pa sam dobila odg da treba sve znati, jer reseta, i to :-D eh sad, mene zanima malo konkretnije, ako neko zna! Je li postavi pitanje recimo naslov neki, pa poslije ispituje ove bitne stvari, podjele, definiciju..,  jer ima poprilicno  suhog teksta u knjizi, barem po meni, neka filozofija, pa je li i takve stvari trebam fino nauciti ? Hvala puno!
[/quote]
Postavi fino dva pitanja, imas vremena da napises koncept, i da razmisljas jesi li nesto zaboravila, i tako dalje (dakle dok dodjes kod nje na red da odgovaras prodje jedno dobrih pola sata-45 minuta. Eh, kad pocnes odgovarati, fino pricas sta znas, ako se zbunis procitaj sve sto si napisala kao koncept. A sto se tice tog resetanja, nece pitati nista sto nije rekla na predavanjima, i sto nije bitno. Uglavnom su to pitanja da se odgovori sa jednom recenicom ili cak jednom rjecju.
Post Reply

Return to “II godina”