PFSA: Institucije rimskog prava

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

[quote="muceba"]
obnovio sam godinu,a polozio sam pola rima pa me zanima jel mi ponisteno sad to pola ispita mada sam skoro siguran da nije ali ipak da provjerim kod vas iskusnijih znate li slucajno??
jos jedno pitanje mada mozda glupo,da li opet moram izlaziti komisijski ili mi se to ponistava pa mogu na redovni rok?
i da li se ispiti iz drugog semestra mogu polagati u januaru(mislim na nas ponavljace) ili cekamo juni?
Pozz
[/quote]
Ovako, to sto si polozio pola rima ti ne ponistavaju. Slobodno sad u januaru izlazis drugu parcijalu. A izlazis komisijski (npr ako si prvu parcijalu polozio iz treceg puta. Onda moras drugu parcijalu komisijski Druga varijanta: ako si npr iz drugog puta polozio prvu, onda imas pravo samo jos jednom izaci drugu, sve poslije moras ici komisijski) A sto se tice predmeta iz drugog semestra, mozes polagati sad u januarskim rokovima.

Pozz  ;)
muceba
Posts: 18
Joined: 15 Dec 2009, 17:07

[/quote]
Ovako, to sto si polozio pola rima ti ne ponistavaju. Slobodno sad u januaru izlazis drugu parcijalu. A izlazis komisijski (npr ako si prvu parcijalu polozio iz treceg puta. Onda moras drugu parcijalu komisijski Druga varijanta: ako si npr iz drugog puta polozio prvu, onda imas pravo samo jos jednom izaci drugu, sve poslije moras ici komisijski) A sto se tice predmeta iz drugog semestra, mozes polagati sad u januarskim rokovima.

Pozz  ;)
[/quote]

Hvala puno! ;)
malaa
Posts: 107
Joined: 20 Oct 2009, 13:30

Jel zna neko kad je 1.parcijala iz rima ? Msm da li uopste ima parcijala iz rima ove godine ???
vicky
Posts: 213
Joined: 04 Jun 2009, 14:42

[quote="malaa"]
Jel zna neko kad je 1.parcijala iz rima ? Msm da li uopste ima parcijala iz rima ove godine ???
[/quote]
Hajde malo prelistaj temu, naći ćeš sve što te zanima :)
malaa
Posts: 107
Joined: 20 Oct 2009, 13:30

[quote="vicky"]
[quote="malaa"]
Jel zna neko kad je 1.parcijala iz rima ? Msm da li uopste ima parcijala iz rima ove godine ???
[/quote]
Hajde malo prelistaj temu, naći ćeš sve što te zanima :)
[/quote]
Ma listala sam kolegice  :D msm uvek listam ali nema  :D
Ali odg.su mi na pp tako da opusteno  ;)
zelenooka
Posts: 141
Joined: 27 Jul 2009, 15:40

Ljudi moji, hoce li meni neko reci o kakvoj su zadaci prof. i ass danas pricali... Kazu predaje se 31. a ja veze nemam ni sta je upitanju, jednom ne odem na faks i nesto bitno propustim... Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
malaa
Posts: 107
Joined: 20 Oct 2009, 13:30

[quote="DE_integro_ED"]
Zadaca iz Rima ....

Imate negdje oko mjesec dana da je uradite ! Dakle, potrebno je napraviti shemu iz oblasti Obaveznog prava, na hamer papiru, napravite milion podjela i objasnite .... Nezz ni mi tacno, ali ass ce nam detaljnije reci o tome na vjezbama! (sve sto saznam, zaljepit cu ovdje  :d055:)

Uglavnom ova zadaca ukoliko je "kako treba" uradite iznosi 5 bodova! (Pa vi skontajte jel potrebno toliko mucenje, za po*isanih 5 bodova :p ), nije obavezno! Eto samo to je rekla, a i prof je ponovio kasnije na pred. Uglavnom bit ce jos inf. Pozzzz  :kava:
[/quote]

Ewo Zelenooka tu ti je to odg.,a ako te zanima imas i detaljnije o tome na 21 str. :D
Hanna
Posts: 31
Joined: 13 Sep 2009, 16:14

Može li mi iko reci da li ima neko ko nije izlazio na ovaj test iz rima..a da je kasnije bez problema polagao usmeno?
Jer stvarno frka mi je sa vremenom ne znam sta bi prije ucila...  :uzdise:
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

Nema nikakvih problema.

Test ti samo može pomoći ako je u pitanju ''vaga'' između dvije pozitivne ocjene.
almedina
Posts: 98
Joined: 30 Sep 2009, 16:25

Ima li neko da zna kad su potpisi kod Lučića za  drugu smjenu,koji datum i u koliko stai? Unaprijed hvala...
Post Reply

Return to “I godina”