PFSA: Nasljedno pravo

Podforum studenata druge godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Nissy
Posts: 264
Joined: 31 Oct 2009, 19:58

[quote="deauxma1212"]
Tako je Zakonskim nasljednicima II nasljednog reda: djeca umrlog brata(pravo predstavljanja),Sestra,Brat2.Jer valjda sin je nedostojan(zbog falsha) kcerka se nije odrekla sa uzim vec sa sirim dejstvom tj.ako nista nije naglaseno odricanje se smatra sa sirim dejstvom.Naravno njima pripada taj dio od poginulog brata.Barem mislim da je to :)
[/quote]
Kolega, i ja mislim da je to...a ako nije,onda sam fulila zadatak sroooz..... :woohoo:
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

Bojim se ja da ne bude ta treca varijanta,da je zavrsni 50 b.,pa ko nije polozio test nek mu je Bog na pomoci.Uglavnom,ako netko bude imao provjerene informacije o ovome neka nam kaze  :)
amina
Posts: 38
Joined: 02 Jun 2009, 21:48

Prva smjena je imala iste zadatke kao i druga. smijesno je sada govoriti da jedna smjena ima neke benificije... a ionako je do sada prva smjena prva radila sve parcijale, nekad par sati ranije, a nekada par dana ranije.


Ja mislim da ce zavrsni ispit nositi 50 bodova za one koji poloze, a 80 za onim koji ne poloze ovaj test.
Rezultati 28.12- Prof danas rekla
MarcusTulliusCicero
Posts: 3963
Joined: 20 Feb 2009, 00:49
Contact:

[quote="amila"]
Bojim se ja da ne bude ta treca varijanta,da je zavrsni 50 b.,pa ko nije polozio test nek mu je Bog na pomoci.Uglavnom,ako netko bude imao provjerene informacije o ovome neka nam kaze  :)
[/quote]

Nemoguće. Opet se vraćamo na onu priču šta će neko ko nije mogao doći na test? Postoji nešto što se zove popravni test, a toga kod nas nema. Zbog toga završni može biti samo 80 ili eventualno 100 bodova. Zavisi kako će se regulisati ova aktivnost.
ajsa
Posts: 455
Joined: 09 Sep 2009, 16:06

[quote="MarcusTulliusCicero"]
[quote="amila"]
Bojim se ja da ne bude ta treca varijanta,da je zavrsni 50 b.,pa ko nije polozio test nek mu je Bog na pomoci.Uglavnom,ako netko bude imao provjerene informacije o ovome neka nam kaze  :)
[/quote]

Nemoguće. Opet se vraćamo na onu priču šta će neko ko nije mogao doći na test? Postoji nešto što se zove popravni test, a toga kod nas nema. Zbog toga završni može biti samo 80 ili eventualno 100 bodova. Zavisi kako će se regulisati ova aktivnost.
[/quote] 
slazem se,al ona je poteska,cula sam da oni koji ne prodju test nema sanse na zavrsnom,a jos ako nemaju ni aktivnosti,a jedna od tih sam i ja :S
e sada,nadam se da ce biti fer,pa postupiti ko iz gradjanskog sto je,al nadam se,ai previse mi je to za aktivnost 20 bodova,al previse....
Veky
Posts: 16
Joined: 04 Sep 2009, 18:04

[quote="MarcusTulliusCicero"]
[quote="amila"]
... I kako ide na zavrsnom za one koji ne poloze,jel ima zavrsni nosi 50 b ili vise?hvala unaprijed
[/quote]

Na početku je rečeno da aktivnost nosi 20 bodova... Mislim da će završni za one koji nisu položili ili izašli na ovaj test nositi 80 bodova. Tako dođemo do stoje. Druga varijanta je da završni nosi 100 bodova, a ovih 20 bodova iz aktivnosti da se dodaje kao na Ekonomiji na prvoj godini. Neka treća varijanta je naučna fantastika.


[/quote]
Mah, elhamdulila i tih 80 bodova,, a tih 20 kad bi se izganjalo bi bilo idealno...
Nissy
Posts: 264
Joined: 31 Oct 2009, 19:58

Molila bih kolege sa starijih godina ili one koji obnavljaju drugu, da nam kažu koliko je bodova prošle godine iznosio završni test iz nasljednog???
amila
Posts: 167
Joined: 02 Jun 2009, 13:01

[quote="Nissy"]
Molila bih kolege sa starijih godina ili one koji obnavljaju drugu, da nam kažu koliko je bodova prošle godine iznosio završni test iz nasljednog???
[/quote]

pa zar je moguce da nema niko od starijih kolega da nam odgovori na pitanje :S?
maki987
Posts: 15
Joined: 04 Jun 2009, 15:51

to s bodovima iz nasljednog je bila prava ludara. zavrsni test je nosio 50 bodova, oni koji su polozili 1.test (taj zadatak,16-17 bodova od 30) su radili samo drugi dio (testament ,ugovore i ostavinski postupal) i mogli su osvojiti 25 bodova pa je ona to nesto duplala pa dodavala aktivnost, sou. a drugima je trebalo 30 bodova od 50 za prolaz, al je i tu gledala kroz prste (28-29 dodavala bi neku aktivnost i kad je nije bilo).
deauxma1212
Posts: 67
Joined: 22 Sep 2009, 19:46

to s bodovima iz nasljednog je bila prava ludara. zavrsni test je nosio 50 bodova, oni koji su polozili 1.test (taj zadatak,16-17 bodova od 30) su radili samo drugi dio (testament ,ugovore i ostavinski postupal) i mogli su osvojiti 25 bodova pa je ona to nesto duplala pa dodavala aktivnost, sou. a drugima je trebalo 30 bodova od 50 za prolaz, al je i tu gledala kroz prste (28-29 dodavala bi neku aktivnost i kad je nije bilo).
LOL  :dunno: bas zanimljiv nacin ocjenjivanja.
Post Reply

Return to “II godina”