PFSA: Bosansko komparativno pravo

Podforum studenata prve godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
V_P_E_R_L_E_J_N_I_K
Posts: 141
Joined: 14 Aug 2010, 16:42

Hvala Nejraaa :D samo jesi li ti izlagala na vjezbama pred svima, ili kod njega u kabinetu?  :S
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Nisam ja još izlagala, ali znam da se na vježbama izlaže, a ne kod njega u kabinetu :D
alma00
Posts: 76
Joined: 06 Feb 2012, 15:17

moze se izlagati i prije vjezbi kod njega u kancelariji, kako ko hoce  (H)
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Ozbiljno, jao super :D
Muh4
Posts: 211
Joined: 29 Sep 2011, 22:11

Odnesite na konslutacije rad i vidite jeli sve uredu on ce vam sve reci jer ce vam bez veze zakinuti za 5-10 bodova samo na stvari kao sto su titlule ili to sto ste stavili prvo prezime pa ime i sl. Najbolje odnesite sto prije kod njega nek pregleda prepravite, naucite i gotovo.  :d055:
V_P_E_R_L_E_J_N_I_K
Posts: 141
Joined: 14 Aug 2010, 16:42

@Muh4
Mozes li mi molim te reci na cemu najvise oduzima bodove, posto nisam u mogucnosti otici na konsultacije, znam da treba najmanje 5 izvora u literaturi i po abecedi navesti, wikipedija se ne smije koristiti, sta treba napisati za katedru ovog predmeta?  :moli:
Muh4
Posts: 211
Joined: 29 Sep 2011, 22:11

Ne znam ti Boga mi kolega sto se katedre tice jer ja nisam pisao licno rad sve sto znam sam pokupio onako od kolega usput... ali su svakako pitati nekoga sutra pa cu ti javiti :d055:

On oduzima ljudima po 10 bodova najvise zbog 'tehnickih' greska na radu kao sto su:
-Navodjenje titule osoba
-Stavljanje prvo prezimena pa imena (treba ici Mujo Mujic a ne Mujic Mujo i sl.)
-Malo literature (malo je i 5 ako to nisu dobri izvori... najbolje je nagurati preko 10 pa neka su i neke gluposti i citati)
-Stavljanje datuma kada si pronasao izvor na netu
-Nema wikipedije ni stranica koje nisu dio organizacije ili obrazovne institucije i sl.
-Poznavanje izvora... ako pita gdje si ovo nasao da znas odgovoriti... vjerovatno da vidi da li si ti trazio taj izvor ili neko drugi je radio za tebe i sl.

I jos par sitnica ali najbolje je jos jednom kazem odnijeti njemu na konsultacije kako ne bi ostali zakinuti za 10 bodova bez veze.
V_P_E_R_L_E_J_N_I_K
Posts: 141
Joined: 14 Aug 2010, 16:42

Svaka čast kolega  :bravo: Ja sam našao da je Katedra za komparativnu pravnu historiju i komparativno pravo na stranici fakulteta,ja sam stavio 7 izvora, i nisam navodio ništa sa Interneta, valjda je to uredu :h055: Sretno svima!
V_P_E_R_L_E_J_N_I_K
Posts: 141
Joined: 14 Aug 2010, 16:42

Kako izgleda odbrana eseja, je li treba izlagati esej pred svima ili ass. postavi par pitanja? I moze li se koristiti kao literatura knjiga iz koje ucimo Bkp :S
Last edited by V_P_E_R_L_E_J_N_I_K on 21 May 2012, 15:40, edited 1 time in total.
Nejra4
Posts: 2880
Joined: 10 Nov 2010, 23:05

Izlažeš na vježbama pred svima, kad sam ja izlagala jednoj curi je odmah postavio pitanja, a nekoga je pustio prvo da nešto kaže pa onda postavio pitanja.. tu knjigu možeš koristiti, ali ti savjetujem da imaš što više literature jer gleda na to, tako da minimum nekih 7 knjiga bi ti super bilo i nipošto internet :D
Post Reply

Return to “I godina”