PFSA: Finansije i finansijsko pravo

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
jazzmina
Posts: 431
Joined: 22 Feb 2009, 01:22

imate kolega odgovor u skripti iz dokumenta,pod doprinosima sve je obradjeno.
adinkovic
Posts: 30
Joined: 25 Aug 2010, 18:51

u koliko sati je ispit u ponedjeljak? u 17h, ili??
Ajlichak
Posts: 156
Joined: 18 May 2010, 15:59

U 18h, a mene zanima kod pitanja PORESKA OSNOVICA PDV-a (vidjela sam da prof. postavlja to pitanje) sta da se pise jer je to samo recenica, da li bas samo to napisati ili sve o PDV ?
Diesel
Posts: 627
Joined: 23 May 2009, 08:05

trabs napisati , ukoliko ti dodje ovo pitanje , a objasnjeno je uz lekciju o doprinosima , koliki postotak se placa na doprinose na platu  ima u ztc skripti fino tabelarno objasnjeno samo zapamti brojeve ja ne  znam tacno jer nisam jos do tog pitanja dosla  :h055:
Diesel
Posts: 627
Joined: 23 May 2009, 08:05

pitanja na ispitu : novac u funkciji stednje , poreska osnovica pdv-a i ako znate ova dva pitanja postavi i trece a nama je bilo : rokovi i procedure za donosenje budzeta ;(
queeny
Posts: 165
Joined: 19 Oct 2010, 13:32

Prvoj grupi je bilo: 1. poreska osnovica poreza na dobit fizickih lica i poreske olaksice, 2. deflacija i njene posljedice i 3. centralna banka BiH  :D
armin_student
Posts: 208
Joined: 11 Sep 2009, 15:35

ne mogu vjerovati da je prof dao pitanja : novac u funkciji stednje , poreska osnovica pdv-a u istoj grupi :( ja sam samo pisao ono iz skripte po recenicu , dvije ... knjige i nemam, a pretpostavljam da su se oba iz knjige trebala nauciti ccc :( ...nije ispao fer nikako prema ovj grupi tj drugoj ://
Diesel
Posts: 627
Joined: 23 May 2009, 08:05

ja sam pisala sve o pdv-u sto sam znala kao odg na pitanje poreska osnovica pdv-a jer u skripti ima jedna dvije recenice i novac u funkciji stednje isto sam pisala sve sto sam o novcu znala jer ima vrlo malo ali sistem ispita je katastrofa evo znala sam ova dva pitanja na trece sam cekala 20 min da kaze pa sam predala i izasla nisam znala i sta sad da ocekujem prolaz ili... :( :(
adinkovic
Posts: 30
Joined: 25 Aug 2010, 18:51

bez sva tri odgovorena pitanja cisto sumnjam da se ikako moze poloziti, i sam prof. je to rekao na ispitu...ja sam sreca bio u prvoj grupi, i pitanja su ocito bila puno laksa nego drugoj, uradio sva tri, i opet nisam siguran hocu li poloziti ili ne... :zamisljen:
kune
Posts: 56
Joined: 13 Jul 2009, 20:19

zna li neko za rezultate iz finansija?
Post Reply

Return to “III godina”