PFSA: Uvod u pravo Evropske unije

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Alen89
Posts: 2136
Joined: 01 Jul 2009, 13:49

Imas spisak na dvije stranice prije. Ako si polozio/la, nije ti problem naknadno upisati.
Sent from my X10i using Tapatalk
anestezija
Posts: 429
Joined: 26 Jun 2009, 12:40

Je l' to sad profesor daje 8 pitanja, po 4 za svaki dio? Moze li neko napisati drugu grupu pitanja od proslog roka?
I jos jedno pitanje, je li se moglo odustati prosli put, bez da upises podatke?
Last edited by anestezija on 21 Apr 2012, 13:42, edited 1 time in total.
Jalle89
Posts: 283
Joined: 03 Dec 2010, 16:44

Bila je samo jedna grupa. Svako odustajanje znači 5, znači nije se moglo doći vidjet pitanja i
odustat,a da se ne upišu podaci.


Da li mi netko može objasnit KOORDINIRAJUĆU NADLEŽNOST? Nikako da je nađem -.-
anestezija
Posts: 429
Joined: 26 Jun 2009, 12:40

Ajoj... :S

Imas to na 218. strani knjige. Ako nemas knjigu, reci, pa cu ti pokusat nesto skuckat. :)
Jalle89
Posts: 283
Joined: 03 Dec 2010, 16:44

Nemam knjigu  :mrgreen:
codecivil
Posts: 636
Joined: 23 Sep 2009, 12:35

kolege koliko pitanja dodje na integralnom buduci da nisam nikad izlazio :)
rijalda
Posts: 120
Joined: 06 Mar 2009, 12:40

u vecini slucajeva dodje 8 pitanja,ali je na predproslom roku bilo 6.
anestezija
Posts: 429
Joined: 26 Jun 2009, 12:40

Koordinirajuca nadleznost

Ekonomska politika, zaposljavanje i socijalna politika imaju specifican polozaj u kontekstu nadleznosti. S jedne strane, zagovaran je stav da ove oblasti treba podici na nivo podijeljene nadleznosti, sto je znacilo da je dopunska nadleznost bila nedovoljna. S druge strane, branjen je stav da ova materija treba ostati u nadleznosti drzava. Rezultat je rjesenje prema kojem je ova nadleznost smjestena izmedju odredbi o podijeljenoj i dopunskoj nadleznosti Unije.

Ekonomska poltika
Mjerodavna odredba predvidja da na nivou EU drzave clanice koordiniraju svoje ekonomske politike, s tim da ovim povodom Savjet moze usvajati "mjere" a osobito "siroke smjernice", a od ovog su izuzete drzave clanice monetarne unije.

Zaposljavanje
U vezi sa politikom zaposljavanja Unija je nadlezna, ovaj put bez izuzimanja clanica monetarne unije, preduzima "mjere" radi koordinacije politika drzava clanica.

Socijalna politika
U oblasti socijalne politike Unija je nadlezna, opet bez izuzimanja clanica monetarne unije, da inicira koordinaciju nacionalnih politika.
Jalle89
Posts: 283
Joined: 03 Dec 2010, 16:44

Hvala ti, baš si draga  :)
mr_mojo
Posts: 6
Joined: 15 Apr 2010, 15:30

Drage kolege u vezi ovog placanja komisikog ispita imam jedno pitanje,dilemu..moram li ja platiti?situacija je ovakva:
Ja sad izlazim 4. put EU sad u srijedu mi je 4. put,ali ja sam ispiti prijavio na isss,prijavio sam ga zato jer su prijave bile prije rezultata sa zadnjeg roka a cuo sam od drugih kolega da se ne moze prijaviti na isss ako ti je 4. put kao izadje nesto crveno neko upozorenje...Sta cu ja sad??Ima li neko od vas prijedlog ili slicno iskustvo, situaciju sa nekim drugim predmetom ili sa EU?
Post Reply

Return to “III godina”