PFSA: Krivično procesno pravo I

Podforum studenata treće godine Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
ally mcbeal
Posts: 790
Joined: 20 Jan 2010, 12:23

[quote="Alen89"]
Ili da bude jos lakse, pored kabineta profesora Duvnjaka! :D

Sent from my X10i using Tapatalk
[/quote]

nemam namjeru zatrpavati temu, ali ahhahahhahah, definitivno, svaki, ali bas svaki student prava zna gdje je njegov kabinet, to je nesto opcepoznato tipa abecede u osnovnoj skoli,
jazzmina
Posts: 431
Joined: 22 Feb 2009, 01:22

sa prve godine vjerovatno ne znaju,a sa ostalih je logicno da znaju kad svi polazu usmeno ustavi moraju kad tad doci i do tog kabineta :)
mariposa77
Posts: 9
Joined: 17 Apr 2012, 17:27

kakav je bio ispit? Pismeno, usmeno??  :| :|
Diesel
Posts: 627
Joined: 23 May 2009, 08:05

ispit je bio usmeno , neki su polozili cijelo gradivo dok je drugima priznavala do odredjenog dijela npr. do subjekata kr. prava i bila je ( barem kad sam ja odg . stvarno malo nervozna ) i jedno od pitanja koje je haman pa svima postavljala  a na sto raja nije znala odgovoriti jeste pojam rocista , roka  i jos jedna stvar oko koje se nervirala jeste nepoznavanje organizacije sudova i tuzilastva u BiH... priznavala je cak i polovicne odg i stvarno je raji gledala '' kroz prste '' sve u svemu nije tesko ni za nauciti a ni za poloziti jer se vecina stvari ponavlja a stvarno ne pegla puno niti ide u nedogled sa ispitivanjem ....( moje zapazanje sa ispita ) :kava:

evo i nekih pitanja : izuzece sudije , pojam kr.postupka , iskljucenje javnosti sa sudjenja , obligatorna odbrana , kako sam vec navela pitanje sta je rociste , pojam roka , mjere zabrane , mjere dovodjenja ....
Last edited by Diesel on 21 Apr 2012, 11:47, edited 1 time in total.
mariposa77
Posts: 9
Joined: 17 Apr 2012, 17:27

:d055: hvala ti mnogo
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

Prof. je diiiiiiivna. Korektna je, ljubazna... Ja bih pocela da pricam i ona bi me prekinula i pitala nesto s kraja lekcije, jer je valjda vidjela da to kod mene ide i odmah mi dala drugo pitanje. Postavila mi je  3 pitanja i jos jedno potpitanje na kraju kad je, cini mi se, vec bila upisala ocjenu.

Ko je naucio, zaista nije bilo problema. Bilo je kolega kojima je davala zamjenska pitanja ako ne bi znali.

Jos neka pitanja koja kolega Diesel nije naveo jesu:
Izvori kpp, radnje, nacela javnosti, legitimiteta i oportuniteta, kontradiktornosti, neposrednosti, pretpostavke nevinosti, zatim krivicni postupak, mjesoviti i akuzatorski model, trajanje pritvora, obranu (vrste odbrane), stvarnu nadleznost, cini mi se da je nekome postavila i sukob nadleznosti, prava i duznosti branioca, imovinskopravni zahtjev...
Last edited by Fancy on 21 Apr 2012, 13:28, edited 1 time in total.
mariposa77
Posts: 9
Joined: 17 Apr 2012, 17:27

Je li odmah postavi 3 pitanja ili nakon prvog odgovora postavlja sljedece pitanje? Ide li redom ili nasumice?

Moze li se pisati koncept?

Koncept odmah za sva tri pitanja ili koncept pa odgovor na 1 pitanje pa ponovo koncept i odg na 2 pitanje???

:U :U :U
leila leila
Posts: 362
Joined: 16 Jun 2010, 14:51

da li neko zna sto je prof neke studente podvukla markerom KPP2
Dara
Posts: 149
Joined: 22 Nov 2010, 23:29

da zato što su to studenti kojima je povecana ocjena
Last edited by Dara on 25 Apr 2012, 20:33, edited 1 time in total.
Fancy
Posts: 301
Joined: 17 May 2009, 18:35

[quote="mariposa77"]
Je li odmah postavi 3 pitanja ili nakon prvog odgovora postavlja sljedece pitanje? Ide li redom ili nasumice?

Moze li se pisati koncept?

Koncept odmah za sva tri pitanja ili koncept pa odgovor na 1 pitanje pa ponovo koncept i odg na 2 pitanje???

:U :U :U
[/quote]

Postavlja jedno po jedno pitanje. Ako znas odgovor na 1., postavi ti drugo ili ako ne znas moze se desiti da ti postavi zamjensko pitanje ird.

Da vrijeme za koncept, ali tek toliko da stignes napisati podsjetnike, a ne kao kod npr. Duvnjaka gdje pises cijelu lekciju.
Ako nisi stigla napisati koncept, mozes je zamoliti za jos vremena, ali to je max. jos nekih 5 min. dok ostali odgovore na svoja pitanja.

Moze ti se desiti da ti postavi jos koje pitanje.
Zna se desiti da postavi 2 pitanja iz 1. dijela.
Last edited by Fancy on 25 Apr 2012, 20:34, edited 1 time in total.
Post Reply

Return to “III godina”