PFSA: II ciklus studija - opća diskusija

Podforum studenata postidplomskog studija (II ciklus) Pravnog fakulteta Univerziteta u Sarajevu.
Paja
Posts: 32
Joined: 12 Feb 2010, 15:36

Plaća se po 200 km po nepoloženom ispitu i 200 km za master tezu
Last edited by Paja on 02 Apr 2012, 21:12, edited 1 time in total.
bosari
Posts: 85
Joined: 09 Apr 2010, 17:18

je li to znači da onda nismo ograničeni na dvije godine kako je rečeno, nego da je bitno da plačamo i možemo da obnavljamo više puta??????????????
finito
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2012, 14:27

ne znaci, tj jos uvijek stoji onaj rok od 2g da se zavrsi sve i odbrani rad, a ovo za placanje se odnosi na onu jednu jedinu obnovu na koju imamo pravo nakon sto odslusamo...

po pitanju produzenja roka, odnosno mogucnosti obnove vise puta jos niko nista od studenata nije poduzeo!
bosari
Posts: 85
Joined: 09 Apr 2010, 17:18

hajde ljudi da poduzmemo nešto, oni koji rade znaju kako je teško sve stići da se položi u roku, ovo nema nigdje  :@ užasss
advokat
Posts: 17
Joined: 25 Apr 2010, 13:06

ja ne studiram na Vašem univerzitetu, ali vjerujte mi na riječ, imate moju apsolutnu podrsku , a mislim da je takav stav i drugih kolega
bosari
Posts: 85
Joined: 09 Apr 2010, 17:18

poslije prve strane u kojoj su naznaceni podatci o uni. i kandidatu, potpis kan. i mentora naziv teme ide:
-obrazloženje teme ( ukratko opišeš temu)
-metode istraživanja ( koje si koristio )
-struktura rada
-literatura i izvori
-biografija kandidata
bosari
Posts: 85
Joined: 09 Apr 2010, 17:18

što se tiče hipoteze možeš raditi a i ne moraš ovisi od prof.da li ce insistirati, ovo sto sam prethodno napisala sasvim je dovoljno za prijavu,a kasnije u toku rada ce te dogovarati pojedinosti
friday
Posts: 36
Joined: 25 Feb 2011, 21:57

Je li mi neko zna reći kad OTPRILIKE možemo očekivati da počne ovjera ove godinu master studija za vanredne studente? Hvala :)
nijaz.m
Posts: 7
Joined: 24 Oct 2011, 16:29

Za vanredne studente ovjera je zek u junu, rok za ovjeru će vjerovatno biti oglašen na stranici fakulteta.
finito
Posts: 8
Joined: 01 Feb 2012, 14:27

vjerovatno ste vidjeli da je rok za zavrsetak II ciklusa produzen do kraja godine, nekima je to dovoljno, nekim ne...
e sad, ne razumijem zasto nam ne daju pravo da obnovimo godinu kao na svim ostalim fakultetima na univerzitetu, ovo ogranicavanje stvarno nema smisla, niti bilo kakvog zakonskog osnova.

da li neko od kolega ima ideju sta nam je ciniti??
kako da se izborimo za svoje pravo koje imaju svi studenti na drugim fakultetima????????
Post Reply

Return to “II ciklus studija”