PFSA: Radno pravo - stari sistem

Podforum za studente koji studiraju po starom nastavnom planu i programu.
iomerhodzic
Posts: 48
Joined: 13 Sep 2010, 15:28

Kakvi su utisci sa jučerašnjeg ispita ako ima netko da odgovori znam za profu rega čovo samo prolaznost, ja izlazim tek u Junu akobog da pa reko da vidim kako to ide... ;)
Hvala
emily
Posts: 228
Joined: 22 Sep 2009, 13:37

Ja sam jako rano zavrsila pa zapravo ne znam realnu situaciju. Bilo je ok koliko sam primjetila.
Odgovarala sam drugi dio i dobila slijedeca pitanja:
1. elementi pojma radnog odnosa
2. opći uslovi za sticanje statusa drzavnog sluzbenika
3. prestanak radnog odnosa (vrste)
iomerhodzic
Posts: 48
Joined: 13 Sep 2010, 15:28

hvala  ;) ;) ;)
sun
Posts: 59
Joined: 07 Oct 2009, 17:10

Solidna je prolaznost bila.Iz socijalnog prava sam dobila: medunarodne izvore i pitao koja je najvaznija konvencija(konvencija102) i posljednje pitanje je bilo da nabrojim pravna sredstva(zalba,revizija i obnova postupka).
Od raje sam cula da su bila pitanja:
-faktori socijalne politike,
-socijalni slucaj,socijalni rizik(pojam i vrste),
-elementi pravnih odnosa zdravstvenog socijalnog osiguranja(nabrojati),
-penzijski staz i podjela penzijskog staza,
-koji uslovi trebaju biti ispunjeni da bi nastao socijalnopravni odnos socijalnog zdravstvenog osiguranja.
anny
Posts: 30
Joined: 09 Jan 2010, 00:06

Ja sam isto odgovarala II dio i pitao  me :

Elemente pojma radnog odnosa i da objasnim "licnu, radnopravnu i funkcionalnu vezu"
Vrste disciplinskih mjera
Prestanak radnog odnosa po volji zaposlenika.
Samo par recenica, nista strasno a bio je raspolozen :)
justBiH
Posts: 105
Joined: 02 Sep 2010, 15:35

Zna li neko moze li se izaci na radno bez ciste druge godine?
aidaim
Posts: 1547
Joined: 09 Jun 2010, 21:46

Treba mi jedna informacija, odakle vi učite socijalno, je li iz ove skripte iz dokumenata? Ja kupila u Morića hanu, pa mi se čini puno kraća od ove u skriptarnici i ima li ova skripta u onoj kopirnici kod faxa?
shitz
Posts: 136
Joined: 11 Oct 2011, 09:33

I mene zanima isto što i kolegu justBiH. Zna li iko dozvoljavala li profesor izlazak na ovaj ispit ako sa II godine imam još 1 ispit nepoložen? Hvala :-)
emily
Posts: 228
Joined: 22 Sep 2009, 13:37

Moze li neko da mi odgovori sta zapravo profesor podrazumijeva kada postavi pitanje sudska zastita (treci dio)? Koja je to precizno lekcija? Hvala
Foo_Fighters
Posts: 45
Joined: 28 Sep 2011, 17:28

sudska zastita je lekcija pokretanje i vodjenje individualnog radnog spora. ako grijesim ispravite me  :mrgreen:
Post Reply

Return to “Stari nastavni plan i program”